آکاایران: ویتامین B6 ضد سرطان سینهReviewed by Farnaz on May 29Rating:

ویتامین B6 با سرطان سینه مقابله می کند

سرطان سینه

آکاایران: » ویتامین B6 ضد سرطان سینه

به گزارش آکاایران: نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد دریافت میزان بالای ویتامین B6 خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

پیش از این نتایج پژوهش های اولیه نشان داده بود که ارتباطی بین ویتامین B6 و خطر ابتلا به سرطان سینه وجود دارد.

 

این بار محققان دانشگاه هاوایی و کالیفرنیای جنوبی ایالات متحده ی آمریکا عزم خود را جزم کردند تا در این مورد دقیق تر اظهار نظر کنند.

 

برای همین 706 زن انتخاب شد تا آزمایشات دقیق تری روی این مسئله انجام شود.

 

گروهی از این زنان مبتلا به سرطان سینه بوده اند و گروه دیگر در سلامت کامل به سر می بردند.

 

هر دو گروه شرایط یکسانی مورد آزمایش قرار گرفتند. این افراد هم سن بودند و در یک تاریخ مشخص خون دریافت می کردند. در یک مکان اقامت داشته و از هورمون های یکسانی برخوردار بودند.

مرغ، ماهی، کلیه، جگر، تخم مرغ، مخمر، سبوس گندم، غلات، سیب زمینی، موز و جو دو سر از منابع خوب غذایی این ویتامین محسوب می شوند

بررسی های محققان نشان داد که میزان ویتامین B6 در خون زنانی که دچار سرطان سینه هستند نسبت زنان سالم کمتر است. محققان مشاهده کردند زنانی که میزان ویتامین B6 خونشان بیشتر است به میزان 30 درصد کمتر در معرض ابتلا به این سرطان قرار می گیرند.

 

البته به نظر می آید که تأثیر مثبت ویتامین B6 به سرطان سینه ی وابسته به هورمون ها محدود می شود. اما این نوع سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان ها محسوب می شود.

 

مرغ، ماهی، کلیه، جگر، تخم مرغ، مخمر، سبوس گندم، غلات، سیب زمینی، موز و جو دو سر از منابع خوب غذایی این ویتامین محسوب می شوند.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

منبع: تبیان
.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ویتامین ضد سرطان

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات