» انگور بخورید تا لاغر شوید

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد » انگور بخورید تا لاغر شوید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: انگور بخورید تا لاغر شویدReviewed by حمید عبدالرحمن on Nov 27Rating:
» انگور بخورید تا لاغر شوید
آکاایران: » انگور بخورید تا لاغر شوید
 
استادیار گروه باغبانی و مدرس گیاهان دارویی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز گفت: انگور بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از اسیداوریک، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند.
به گزارش آکاایران: جاوید عمارت پرداز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، افزود: انگور دارای مقادیر قند، تانن، فسفات، مواد صمغی، کلسیم و منیزیم است.
وی تشریح کرد: انگور دارای ۷۹ درصد آب، ۱۴درصد قندهای مختلف، املاح معدنی و مجموعه ای از عناصر و ترکیبات سودمند است.
عمارت پرداز از ذخیره شدن قند انگور در عضلات گفت و ادامه داد: قند انگور به طور مستقیم و آسان وارد خون می شود و در عضلات و کبد ذخیره می شود، در حالی که سایر قندها باید به قند خون تبدیل شده و بعد وارد خون شوند.
استاد گروه باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز انگور را در سلامتی قلب تاثیرگذار دانست و یادآور شد: انگور برای سلامتی قلب، ریه و کلیه نافع است و به علت داشتن املاح پتاسی و مواد سلولزی مُلین و مُدر برای مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگار است.
وی افزود: تمام خواص غذایی انگور در کشمش وجود دارد ضمن آن که ارزش غذایی کشمش از انگور بالاترست. عمارت پرداز با اشاره به مزایای انگور تاکید کرد: مالیدن آب انگور تازه روی پوست صورت باعث شادابی، جوانی و شفافیت چهره می شود.
منبع: ایسنا
.
منبع :
» انگور بخورید تا لاغر شوید گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات