آکاایران: انگور بخورید تا لاغر شویدReviewed by حمید عبدالرحمن on Nov 27Rating:

  » انگور بخورید تا لاغر شوید - آکا

آکاایران: » انگور بخورید تا لاغر شوید

استادیار گروه باغبانی و مدرس گیاهان دارویی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز گفت: انگور بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از اسیداوریک، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند.

به گزارش آکاایران: جاوید عمارت پرداز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، افزود: انگور دارای مقادیر قند، تانن، فسفات، مواد صمغی، کلسیم و منیزیم است.

وی تشریح کرد: انگور دارای ۷۹ درصد آب، ۱۴درصد قندهای مختلف، املاح معدنی و مجموعه ای از عناصر و ترکیبات سودمند است.

عمارت پرداز از ذخیره شدن قند انگور در عضلات گفت و ادامه داد: قند انگور به طور مستقیم و آسان وارد خون می شود و در عضلات و کبد ذخیره می شود، در حالی که سایر قندها باید به قند خون تبدیل شده و بعد وارد خون شوند.

استاد گروه باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز انگور را در سلامتی قلب تاثیرگذار دانست و یادآور شد: انگور برای سلامتی قلب، ریه و کلیه نافع است و به علت داشتن املاح پتاسی و مواد سلولزی مُلین و مُدر برای مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگار است.

وی افزود: تمام خواص غذایی انگور در کشمش وجود دارد ضمن آن که ارزش غذایی کشمش از انگور بالاترست. عمارت پرداز با اشاره به مزایای انگور تاکید کرد: مالیدن آب انگور تازه روی پوست صورت باعث شادابی، جوانی و شفافیت چهره می شود.

منبع: ایسنا
.

منبع :

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات