آکاایران: دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب، دمنوش مریم گلی، بادرنجبویه و آویشن از دمنوش های مفید برای فصل زمستان هستند.

دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان - آکا

آکاایران: دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان

دمنوش های مفید برای فصل زمستان

به گزارش آکاایران: متخصص طب سنتی دمنوش های مفید برای فصل زمستان را معرفی کرد و گفت: این دمنوش ها برای مقابله با بیماری های فصل سرما توصیه می شوند و بهتر است با عسل، خرما یا توت مصرف شوند.

علی حسینی گفت: در فصل زمستان و از دیدگاه طب سنتی نوشیدنی و دمنوش هایی توصیه شده که مصرف آنها به هضم غذا،تقویت دستگاه گوارش، رفع دردهای مفصلی و رفع بیماریهای ویروسی کمک می کند.

این متخصص طب سنتی گفت: دمنوش دارچین به عنوان یک دمنوش ضد دیابت و سرماخوردگی مشهور است.این دمنوش برای رفع و درد مفاصل و کم خونی مفید است.

وی افزود: مصرف دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب نیز به دلیل طبع گرمی که دارد در فصل زمستان توصیه می شود.این گیاهان آرام بخش هستند و در این فصل به دلیل خاصیت درمانی در گرفتگی گلو و تنگی نفس بسیار کاربرد دارد.

حسینی گفت: دمنوش زیرفون نیز ضد سردرد و میگرن های مزمن، بی خوابی، بیماری های ریوی و زکام است و مصرف آن برای درمان رماتیسم، آرتروز، نقرس و سیاتیک مفید است.

وی دمنوش بادرنج بویه را به عنوان دمنوش مفید دیگری در فصل زمستان معرفی کرد و گفت: این دمنوش برای قلب و اعصاب مفید است.مغز را تقویت می کند، خون ساز بوده و برای دردهای گوش و کلیه مفید است.

این متخصص طب سنتی افزود: سرخارگل یا گیاه اکیناسه سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و در برابر عفونت ها و ویروس ها کمک می کند حتی این گیاه ضدالتهاب است و مثل آنتی بیوتیک عمل می کند.

حسینی دمنوش آویشن را با خاصیت ضدعفونی کنندگی موثر دانست و گفت: این دمنوش برای باز شدن بینی و تسکین سرفه به هنگام سرماخوردگی مصرف شود.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: دمنوش بادرنجبویه برای درمان سرفه های شدید و تسکین مشکلات تنفسی موثر است و به عنوان یک داروی تب بُر عمل می کند.

وی تصریح کرد: دمنوش رازیانه نیز رفع کننده نفخ است و خواص گوارشی دارد.

وی دمنوش مریم گلی را برای درمان عفونت های تنفسی، سینوزیت و آنفلوانزا مفید دانست و گفت: دمنوش اکالیپتوس نیز برای درمان سرفه و سرماخوردگی کاربرد دارد./ فارس نیوز

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دمنوش مناسب زمستان

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات