دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب، دمنوش مریم گلی، بادرنجبویه و آویشن از دمنوش های مفید برای فصل زمستان هستند.

دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان
,[categoriy]

آکاایران: دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان

دمنوش های مفید برای فصل زمستان

به گزارش آکاایران: متخصص طب سنتی دمنوش های مفید برای فصل زمستان را معرفی کرد و گفت: این دمنوش ها برای مقابله با بیماری های فصل سرما توصیه می شوند و بهتر است با عسل، خرما یا توت مصرف شوند.

علی حسینی گفت: در فصل زمستان و از دیدگاه طب سنتی نوشیدنی و دمنوش هایی توصیه شده که مصرف آنها به هضم غذا،تقویت دستگاه گوارش، رفع دردهای مفصلی و رفع بیماریهای ویروسی کمک می کند.

این متخصص طب سنتی گفت: دمنوش دارچین به عنوان یک دمنوش ضد دیابت و سرماخوردگی مشهور است.این دمنوش برای رفع و درد مفاصل و کم خونی مفید است.

وی افزود: مصرف دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب نیز به دلیل طبع گرمی که دارد در فصل زمستان توصیه می شود.این گیاهان آرام بخش هستند و در این فصل به دلیل خاصیت درمانی در گرفتگی گلو و تنگی نفس بسیار کاربرد دارد.

حسینی گفت: دمنوش زیرفون نیز ضد سردرد و میگرن های مزمن، بی خوابی، بیماری های ریوی و زکام است و مصرف آن برای درمان رماتیسم، آرتروز، نقرس و سیاتیک مفید است.

وی دمنوش بادرنج بویه را به عنوان دمنوش مفید دیگری در فصل زمستان معرفی کرد و گفت: این دمنوش برای قلب و اعصاب مفید است.مغز را تقویت می کند، خون ساز بوده و برای دردهای گوش و کلیه مفید است.

این متخصص طب سنتی افزود: سرخارگل یا گیاه اکیناسه سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و در برابر عفونت ها و ویروس ها کمک می کند حتی این گیاه ضدالتهاب است و مثل آنتی بیوتیک عمل می کند.

حسینی دمنوش آویشن را با خاصیت ضدعفونی کنندگی موثر دانست و گفت: این دمنوش برای باز شدن بینی و تسکین سرفه به هنگام سرماخوردگی مصرف شود.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: دمنوش بادرنجبویه برای درمان سرفه های شدید و تسکین مشکلات تنفسی موثر است و به عنوان یک داروی تب بُر عمل می کند.

وی تصریح کرد: دمنوش رازیانه نیز رفع کننده نفخ است و خواص گوارشی دارد.

وی دمنوش مریم گلی را برای درمان عفونت های تنفسی، سینوزیت و آنفلوانزا مفید دانست و گفت: دمنوش اکالیپتوس نیز برای درمان سرفه و سرماخوردگی کاربرد دارد./ فارس نیوز

.

منبع :

دمنوش های مفید و مناسب برای فصل زمستان گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات