مزیت های برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید چیست

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مزیت های برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید چیست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک برنج قهوه ای را کلیک نمایید و یا در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

برنج قهوه ای

مزیت های برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید چیست
 

 آیا می دانید چرا برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید برتری دارد؟

 
برنج قهوه ای نوعی متفاوت و پر از خواص غذایی از برنج است که بسیار خوش طعم نیز می باشد.
 
به گزارش آکاایران: برای تمام گروه های سنی، مصرف غلات به طور کامل یا همراه با سبوس، بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهد. در میان این محصولات سالم، برنج قهوه ای، طبیعی و تصفیه نشده، خواص سلامتی بسیاری دارد که اگر از آنها آگاه باشیم، کمتر سراغ برنج های سفید می رویم.
 
برنج قهوه ای و کند شدن پیشرفت دیابت
به گفته محققان دانشگاه هاروارد، مصرف هفته ای دو بار برنج قهوه ای خطر پیشرفت و ابتلا به دیابت را کند می کند. در واقع مصرف 50 گرم از این برنج در روز، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را 16 درصد کاهش می دهد. البته مصرف دیگر غلات کامل مانند جو و گندم کامل، خطر ابتلا به این بیماری را تا 36 درصد کاهش خواهد داد.
 
 

برنج قهوه ای

 
برنج قهوه ای منبع غنی از فیبر
این نوع برنج می تواند 14 درصد از میزان نیاز روزانه بدن به فیبر را تأمین کند. بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به سرطان روده و سینه دارد. مصرف فیبر خواص مفید بسیاری برای بدن دارد که، سلامت دستگاه قلبی عروقی جزئی از آن ها است.
 
منبعی سرشار از منگنز و سلنیوم
یک پیمانه از این نوع برنج در روز، 88 درصد از نیاز بدن به منگنز را تأمین می کند و نقش مهمی در مبارزه با رادیکالهای آزاد دارد. منگنز نقش مهمی در کسب انرژی از پروتئین های مصرفی و کربوهیدرات ها و نیز سنتز کردن اسیدهای چرب دارد. سلنیوم نیز نقش مهمی را در فرآیند آنتی اکسیدان ها برعهده دارد و می تواند سلول های سرطانی را تخریب کند، ضمن این که در تنظیم متابولیسم هورمون تیروئید و عملکرد سیستم ایمنی بدن نیز اهمیت اساسی دارد.
 
.
منبع :

مزیت های برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید چیست گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران

برنج قهوه ای

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات