5 علت که باید سیب بخورید -آکا5 علت که باید سیب بخورید -آکا

آکاایران: 5 علت که باید سیب بخورید

آکاایران: 5 علت اصلی که شما باید حتما سیب بخورید

 

سیب یک میوه خوشمزه و پر از خاصیت می باشد که شما شاید کمتر با خواص آن آشنایی داشته باشید.

 

سالیان سال است که تمام مردم دنیا برای سیب به خاطر خاصیت های درمانی اش ارزش زیادی قائل هستند. امروزه تحقیقاتی انجام شده که فواید سلامتی سیب را ثابت کرده است. در واقع مقالات زیادی در این زمینه منتشر شده است. اکنون می خواهم 5 نمونه از فواید سلامتی سیب را ذکر کنم.

5 علت که باید سیب بخورید -آکا5 علت که باید سیب بخورید -آکا

عکس جالب سیب

 

سیب بهترین میان وعده طبیعی است

یک عدد سیب بزرگ با 115 کالری و 5 گرم فیبر یک وعده کنترل شده بسیار عالی می باشد. این میوه منبع ویتامین C است و هیچ گونه چربی، سدیم و کلسترول ندارد. بنابراین سیب ها نه تنها ارزش غذایی دارند بلکه منبع طبیعی فیتونوترینت، آنتی اکسیدان گیاهی هستند. دو سوم فیبر و آنتی اکسیدان مفید این میوه در پوست آن موجود است. سیب را می توان هم به عنوان میان وعده و هم به عنوان دسر یا غذای اصلی میل کرد.

5 علت که باید سیب بخورید -آکا5 علت که باید سیب بخورید -آکا

خواص جالب سیب

 

سیب خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

تحقیقات نشان داده است که سیب قادر است به تنهایی از بدن در مقابل انواع سرطان ها محافظت کند. سیب خطر ابتلا به سرطان دهان، مری، حلق، ریه، روده، سینه، تخمدان و پروستات را کاهش می دهد.

 

سیب می تواند به آب کردن شکم کمک کند

روزانه یک یا دو عدد سیب بخورید تا از تیپ بدنی سیب خلاص شوید. سیب حاوی فیبر محلول و اسید اورسولیک ماده ای طبیعی است که به چربی سوزی کمک می کند. محققان دانشگاه ریو دجانیرو دریافتند خانم هایی که روزانه ۳ عدد سیب به برنامه غذایی خود اضافه می کنند در عرض ۱۰ هفته ۹۰۰ گرم وزن کم می کنند.

5 علت که باید سیب بخورید -آکا5 علت که باید سیب بخورید -آکا

آشنایی با خواص میوه سیب

 

سیب مغز را تقویت می کند

سیب ها تقویت کننده های طبیعی مغز هستند. محققان دانشگاه کرنل دریافتند که مواد مغذی سیب از مغز در مقابل آسیب های اکسیداتیو محافظت می کند. این آسیب ها به مراتب منجر به بیماری های عصبی چون آلزایمر و پارکینسون می شود.
 دلیل این محافظت ماده ای است به نام کورستین که در سیب وجود دارد. دانشمندان در یکی از تحقیقات به این نتیجه رسیدند اگر بیماران آلزایمر روزانه ۲۲۰ میلی لیتر آب سیب مصرف کنند 27 درصد نشانه های رفتاری و روحیه ای آن ها بهبود می یابد.

 

سیب به تنفس کمک می کند

آنتی اکسیدان های موجود در سیب از شش ها در مقابل آسیب های اکسیداتیو که باعث آسم، برونشیت و آمفیزم می شود محافظت می کند. در یکی از تحقیقات خانم هایی که در طول دوره بارداری سیب می خوردند باعث کاهش ابتلای کودکان به بیماری آسم در سن 5 سالگی می شوند.

.

منبع :

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات