آکاایران: کاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟

تندرستی و تغذیه, دانستنیهای پزشکی 1 دیدگاه 5,537 بازدید

 

کاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟  -آکاکاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟  -آکا

آکاایران: کاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟

این روزها دنیا سرعت گرفته است، از طرفی همه به دنبال زیبایی و تناسب اندام میباشند؛ برای همین برنامه های ورزشی و رژیم های غذایی سنگینی طراحی میشود، تا در کوتاه ترین زمان، باعث کاهش وزن استاندارد و چشمگیر شوند.

احتمالا شما هم برنامه ها و دستورهای غذایی امیدوارکننده ای را شنیده اید که می گوید چطور ظرف یک هفته ۲٫۵ تا ۵ کیلو وزن کم کنید. اما به واقع ظرف هفت روز چند کیلو از وزن را می توان کم کرد؟ در ادامه پاسخ این سوال را خواهیم داد با ما همراه باشید.

به طور کلی، وقتی دیگر تمام اقدامات و کارها را امتحان می کنید، احتمالا دیگر قادر نخواهید بود که بیش از ۱٫۵ تا ۲ کیلو در هفته وزن کم کنید. البته این مسئله تا حد زیادی به معیار مبنای شما ارتباط پیدا می کند؛ یعنی وزن شما در آغاز کار (لازم به ذکر است افرادی که در آغاز کار وزن شان به مراتب بالاتر است، تمایل بیشتری دارند تا کاهش چشمگیری در وزن خود بینند) و این که سبک زندگی شما برای شروع در چه وضعیتی است. (این که آیا غذاهای سالم خورده و ورزش می کنید یا نه، نسبت به زمانی که بخواهید نسبت به رژیم غذایی و نوع ورزش تان به طور کامل تجدید نظر کرده و تغییراتی اعمال کنید، کار را برایتان سخت تر خواهد کرد.)

کاهش وزن بیشتر ناشی از تغییر در وزن آب بدن 

کاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟  -آکاکاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟  -آکا
برخی از افراد اعلام کرده اند که توانسته اند از طریق پاک سازی بدن، وزن بیشتری کم کنند، اما این مسئله، بیشتر به خاطر بروز تغییر در وزن آبی بدن (که با کم کردن چربی و یا حجم عضلات تفاوت دارد) رخ می دهد.

این که چه چیزی را می توانید کم یا آب کنید و چه چیزی را باید آب کنید دو چیز کاملا متفاوت هستند. اگر دوست دارید وزن خود را کم کرده و آن را به حد تعادل برسانید، باید سعی کنید میزان آن در یک دامنه نیم کیلویی تا یک کیلویی باشد چرا که این روال را بهتر می توان پذیرفت و تحمل کرد و ادامه داد تا این که بخواهید بر اساس معیارهای سخت و طاقت فرسا مثلا ۱٫۵ تا ۲ کیلو در هفته وزن کم کنید.

برای کاهش وزن استاندارد مصرف کالری خود را کم کنید

کاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟  -آکاکاهش وزن استاندارد در هفته چند کیلو است ؟  -آکا
اگر واقعا دوست دارید در ارتباط با کاهش وزن استاندارد خودتان قدمی بردارید – بی آنکه بخواهید در طولانی مدت به نتایج معجزه آسایی برسید – دکتر اسلایتون توصیه می کند سعی کنید به طور متناوب مصرف کالری خود را کم کنید. علاوه بر تردمیل زدن، این کار باعث می شود که بی آنکه نیازی به تغییر اساسی برنامه تان داشته باشید و یا میزان کارکرد متابولیسم تان کم شود بتوانید وزن تان را کم کرده و لاغر شوید.

منبع
دکترسلام
.

منبع :

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات