آکاایران:  لاغر و خوش اندام :

 

  استویا گیاهی که شما را در نظر دیگران لاغر و خوش اندام جلوه می دهد.قهرمانی که طعم شیرین را بدون هیچ کالری اضافه به شما هدیه می دهد.


  •  استویا: کالری بی کالری

به گزارش آکاایران: باورتان می شود که یک ماده شیرین کننده ای هیچ کالری نداشته باشد؟ بله کالری استویا صفر است. برای همین هم می توانید با خیال راحت آن را به غذاهای مختلف اضافه کرده و نوش جان کنید. به عنوان مثال اگر عادت دارید که چای یا قهوه تان را با شکر زیاد میل کنید استفاده از استویا می تواند شما را از مصرف قند و شکر زیاد دور کند. همچنین می توانید از این گیاه برای تهیه ی لیموناد یا انواع مرباها و شربت ها هم استفاده کنید.


عصاره ی استویا قدرت شیرین کنندگی بسیار بالایی دارد. یعنی حدود 100 تا 300 برابر بیشتر از قدرت شیرین کنندگی ساکاروز (قند سفید تصفیه شده). به عنوان مثال یک و نیم قاشق چای خوری عصاره ی استویا کافی است تا جایگزین یک فنجان شکر شود. می توانید عصاره ی این گیاه را تهیه کرده و به جای شکر سفید که سرشار از کالری است استفاده کنید.


  •  استویا: کاهش عدم تحمل گلوکز
    گیاهی که شما را در نظر دیگران لاغر و خوش اندام جلوه می دهد

    آکاایران: گیاهی که شما را در نظر دیگران لاغر و خوش اندام جلوه می دهد

    لاغر و خوش اندام
 

افرادی که دچار مشکل عدم تحمل گلوکز هستند به جای اینکه قند را به انرژی تبدیل کنند به چربی تبدیل می کنند. برای همین هم بعد از خوردن غذا میل به خوردن دوباره دارند. شیرین کننده ای مانند استویا می تواند جایگزین مواد غذایی سرشار از گلوسید شود. در این صورت این عدم تحمل به میزان زیادی کاهش پیدا می کند به خاطر اینکه میزان گلوسیدهای دریافتی کاهش می یابد. در واقع استفاده از عصاره ی استویا باعث ایجاد سیری شده و بعد از غذا میل به خوردن نخواهید داشت.

 
  • استویا: تحریک اشتها ممنوع

زمانی که یک نوشیدنی شیرین شده با عصاره ی استویا میل می کنید انگار که آب خورده اید. در واقع این ماده به هیچ وجه اشتها را تحریک نمی کند و شما را به پرخوری نمی کشاند. زمانی هم که پرخوری را کنار بگذارید به تناسب اندام خواهید رسید. باید بدانید که استفاده از گیاه استویا شما را از گزند بیماری دیابت نوع 2 نیز دور نگه می دارد. پس همین الان به فکر تهیه ی عصاره ی استویا باشید و برای تهیه ی انواع مرباها، کیک، شیرینیجات یا شیرین کردن چای و قهوه و تهیه ی انواع نوشیدنی های دیگر استفاده کنید

منبع :

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات