روغن ماهی قزل آلا برای تقویت حافظه، روغن ماهی، خواص روغن ماهی، فواید روغن ماهی، مضرات روغن ماهی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روغن ماهی قزل آلا برای تقویت حافظه، روغن ماهی، خواص روغن ماهی، فواید روغن ماهی، مضرات روغن ماهی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک روغن ماهی را کلیک نمایید و یا در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ماهی ها از آن دسته موجوداتی می باشند که دارای چربی زیاد (پرچرب) در بدن خود بوده و این مخلوق خداوند سرشار از امگا 3 یکی از اصلی ترین ویتامین های مورد نیاز بدن انسان می باشد. محققان دریافتند که امگا 3 با میزان بالا در خون انسان باعث تقویت ذهن انسان می شود و همانند ماده سروتونین در بدن انسان عمل می کند که به نوعی این ماده شیمیایی تقویت کننده مغز بوده و احتمال مبتلا شدن افرادی که حداقل هفته ای یکبار در وعده غذایی خود ماهی جای دارد به بیماری آلزایمر را کم می کند. بنا به تحقیقاتی که پیرامون ماهی قزل آلا و امگا 3 موجود در روغن این ماهی انجام شده است این ویتامین تاثیر مثبتی در یادگیری و عملکرد حافظه انسان می گذارد ، با سایت سلامت آکاایران همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درمورد روغن ماهی در اختیارتان بگذاریم.  
روغن ماهی,روغن ماهی چیست,روغن ماهی امگا 3
به نقل از آکاایران، مصرف ماهی بویژه روغن ماهی قزل آلا به رژیم غذایی فردی به دلیل داشتن روغن ماهی مطلوب می تواند به طور موثری حافظه فرد را تا 15 درصد بهبود دهد و از بروز بیماری زوال عقل و آلزایمر جلوگیری کند.

اسیدهای چرب امگا 3 که در غذاهایی مانند ماهی قزل آلا، خال مخالی، ساردین،میگو و صدفهای دریایی، یافت می شود، ماده موثر در افزایش عملکرد مغز است.

محققان طی تحقیقی بر گروهی از شرکت کننده ها با ارزیابی میزان عملکرد حافظه آنها نسبت به پیش و بعد از درمان دریافتند،  مصرف ماهی و یا مکملهای آن سبب رشد قابل توجهی در عملکرد و افزایش سرعت در عملکرد حافظه می شود.
روغن ماهی,روغن ماهی چیست,روغن ماهی امگا 3
ویتامین امگا3

باهوش تر و موفق تر

مطالعات بر روی 9 هزار مادر و کودک هایشان نشان داده است، مادرانی که امگا 3 کمتری دریافت کرده اند، فرزندانشان از ضریب هوشی پایین تری برخوردارند.
محققان می افزایند، ضریب هوشی این کودکان 6 مرتبه از حالت عادی کمتر است. به علاوه، این کودکان در فعالیت های اجتماعی خود (مانند دوست یابی) ناتوان تر هستند و با اختلالات رفتاری در بزرگسالی روبه رو خواهند بود. آن ها در ادامه می افزایند، 60 درصد از مغز را چربی ها تشکیل می دهند که 30 درصد از آن اسیدهای چرب ضروری و اسید چرب امگا است که اغلب از طریق امگا 3 ای که مادر در دوران بارداری مصرف می کند، به نوزاد می رسد. به این دلیل مصرف روغن ماهی به صورت ماهی هایی که روغن بالاتری دارند، در دوران بارداری توصیه می شود. حتی در مطالعه ای دیگر دیده شده است که می توان با دادن مکمل روغن ماهی به بچه های دبستانی تا حدودی در رفتارهای بد آن ها تغییراتی ایجاد کرد.
افسردگی و اضطراب:
به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا ۳ در روغن ماهی، از آن برای درمان بیماری های روانی و اختلالات عصبی همچون افسردگی، غم، اضطراب، بی قراری و استرس استفاده می شود. پژوهشگران دانشگاه کلیولند ایالت اوهایو، در تحقیقاتی با عنوان «روغن ماهی و اختلال دو قطبی» به این نتیجه رسیدند که این روغن در درمان اختلالات دوقطبی بسیار مؤثر است؛ به همین دلیل در مناطقی که ماهی در رژیم غذایی روزانه افراد وجود دارد، ابتلا و بروز افسردگی کمتر دیده می شود.
روغن ماهی,روغن ماهی چیست,روغن ماهی امگا 3
ویتامین امگا3
 کمبود ویتامین امگا 3 در بدن:
محققان به این نتیجه دست یافته اند که کمبود امگا 3 در بچه ها و حتی در دانش آموزان بزرگ تر 10(تا 16ساله) نیز موجب بروز مشکلات رفتاری می شود که با دریافت روغن ماهی می توان به میزان قابل توجهی از مشکلات روحی، رفتاری و اجتماعی آن ها کاست.
مغز ما دارای 60 درصد چربی است که بیشتر آن  چربیDHA  یاAA ( آراشیدونیک اسید ) است.AA به مقدار زیاد در لبنیات مثل کره و خامه وجود دارد، اماDHA فقط در انواع ماهی وجود دارد و در منابع گیاهی مثل دانه کتان وجود ندارد.
برای تهیه روغن ماهی یا روغن کبد ماهی سعی کنید مارک های معتبر آنها را خریداری کنید. در ضمن شکل مایع این دو ماده بهتر از کپسول آنهاست.
در تابستان و بهار که شدت و مدت تابش نور خورشید کافی است، بدن به مقدار لازم  ویتامینD  مورد نیاز خود را می سازد. همانطور که می دانید  ویتامینD  بر اثر تابش نور خورشید بر پوست بدن، ساخته می شود. ولی در زمستان و پاییز که مدت و شدت تابش آفتاب کمتر است، نیاز به دریافت مکمل ویتامینD داریم. روغن کبد ماهی یکی از مهم ترین و غنی ترین منابع ویتامینD است.
بنابراین فرق روغن ماهی و روغن کبد ماهی در این است که روغن کبد ماهی علاوه بر اسیدهای چرب اُمگا-3 ( DHA) ، منبع خوبی از ویتامین های A  و D نیز می باشد.
توصیه می کنم روغن ماهی را از ابتدای بهار تا آخر تابستان مصرف کنید و از ابتدای پاییز تا آخر زمستان روغن کبد ماهی را دریافت کنید. ولی کسانی که در مناطق آب و هوایی گرم ( آفتابی ) هستند، می توانند در تمام سال فقط روغن ماهی مصرف کنند و نیازی به مصرف روغن کبد ماهی ندارند.

 

روغن ماهی قزل آلا برای تقویت حافظه، روغن ماهی، خواص روغن ماهی، فواید روغن ماهی، مضرات روغن ماهی گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران

روغن ماهی

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات