کراتینه مو

آکاایران: به جای کراتینه شیمیایی، موهای تان را با این دستور خانگی کراتینه کنید!!


آکایران :کراتینه مو یکی از روش ها برای خلاص شدن از موهای مجعد و فرفری است. ولی کراتینه های شیمیایی به موهای تان صدمه بسیاری می زند. به جای کراتینه موهای تان با روش های شیمیایی از روش های طبیعی و خانگی استفاده کنید.

کراتینه مو با مواد طبیعی

بنا به گزارش آکاایران : موهای فرفری با اینکه زیبایی خاصی دارد اما دردسرهای خود را هم دارد همین باعث می شود تا خیلی ها  ترجیح دهند عطای موهای فرفری را به لقایش ببخشند و آنها را صاف کنند.  برای همین قبل از هر مهمانی و مجلسی با اتوی مو و سشوار به جان  موهای شان می افتند، اما استفاده هر روزه از دستگاه های صاف کننده مو آسیب های جبران ناپذیری به مو وارد می کند. 

این روزها راه های زیادی برای صاف کردن موهای فر و مجعد وجود دارد مثل کراتینه کردن اما کراتینه کردن  هم اصولی دارد که اگر رعایت نشود صدمه ای جبران نشدنی به موهای شما وارد می کند. با این حال اگر برای صاف کردن موهای تان مصمم هستید بهتر است کمی اطلاعات جمع کنید. دکتر مینا کسرائیان متخصص پوست و مو به نکات مهم و جالبی اشاره کرده که بهتر است قبل از رفتن به آرایشگاه این مطلب را بخوانید.

 

مواد تشکیل دهنده کراتینه چیست؟

کراتین پروتئین شبیه سازی شده ای از ترکیب گلیسیرین ( تقویت کننده )، پروپیلن گلیکول ( مرطوب کننده قوی ) و کراتین ( پروتئین اصلی مو ) به علاوه فرمالدئید ( صاف کننده ) است تا در کنار هم کراتین از دست رفته مو را تا حدی بازیابی کنند. در میان ترکیبات این صاف کننده مو فرمالدئید خطرناک و سرطان زاست با این حال تنها تعداد کمی از محصولات کراتینه فاقد فرمالدئید هستند چرا که تنها محرک موها برای صاف شدن و ماندن همین فرمالدئید با اثر بسیار قوی است.

 

کراتینه کردن بد نیست اگر ...

برای عده ای که موهایی مجعد یا فر دارند صاف کردن و حالت دادن موها به کار خسته کننده ای تبدیل شده که برای خلاص شدن موقتی از شر آن به راهی جز کراتینه کردن فکر نمی کنند. یا حداقل توجیه شان این است که ضرر این کار کمتر از ساعت ها اتو و سشوار کشیدن است. با این حال ثابت شده استفاده مداوم از این وسایل آرایشی هم قد و اندازه استفاده از مواد شیمیایی به موهای شما آسیب می زند. اما با تمام این تفاسیر باید بدانید کراتینه کردن مو گزینه چندان بدی هم نیست اما نتیجه شیرین و دلخواه آن بستگی زیادی به فرایند کراتینه کردن و مواد مصرفی آن دارد. 

برای شروع بد نیست بدانید استفاده از این روش صاف کردن مو برای افرادی با پوست آسیب پذیر یا سابقه حساسیت های موضعی، خانم های باردار، موهای خیلی آسیب دیده و ضعیف و موهای بسیار نازک و شکننده اصلا توصیه نمی شود. اما اگر موهایی پرپشت، مجعد و کلفتی دارید و علاقه ای به استفاده از روش های موقتی صاف کردن ندارید کراتینه برای شما راه چندان بدی نیست. اما بهتر است بی گدار به آب نزنید و قبل از هر چیز به یک متخصص مو مراجعه و وضعیت موهای خود را بررسی کنید.

 

بازار کراتینه های تقلبی 

کراتینه از نوع خالص، ماده ای مفید برای موهاست اما با تغییراتی که در این سال ها در تهیه مواد اولیه با هزار اسم و رنگ در قالب کراتینه ایجاد شده این روش را به روشی ناسالم برای تغییر ظاهر موها تبدیل کرده است، یعنی ترکیبات شیمیایی مخلوط شده با ماده خالص پروتئین کراتینه برای تاثیرپذیری سریع تر موها، آن را شبیه به ماسکی ناسالم و مضر کرد تا جایی که حتی آرایشگران بعد از مدتی استفاده از آن با علائمی مثل سوزش چشم و گلو، آبریزش بینی و سردردهای مزمن درگیر می شوند. 

دکتر کسرائیان معتقد است اگر مواد شیمیایی تشکیل دهنده کراتینه زیر 2درصد باشد ضرری برای موهای شما نخواهد داشت اما متاسفانه مشاهده شده در بعضی سالن های زیبایی با تهیه این مواد از شرکت های نامعتبر مختلف برای کسب سود بیشتر دست به کراتینه غیر اصولی موها می زنند. محصولاتی که اثری از کراتین در آنها نیست و با مواد شیمیایی مضر ترکیب و به نام کراتین به فروش می رسند. در این شرایط قطعا کراتینه کردن موها توصیه نمی شود، چون با این کار همان مقدار موی سالم خود را هم از دست خواهید داد.

 

تشخیص خوب از بد با خودتان

اگر می خواهید کراتینه خوب را از بد تشخیص دهید کار سختی در پیش دارید اما می توانید با چند بار شرکت در روند کراتینه کردن مشتریان سالنی که انتخاب کرده اید از این روند تا حدی مطمئن شوید. آرایشگران در روند کراتینه کردن، بعد از تقسیم مو به قسمت های مختلف کراتینه را روی لایه های نازکی از مو مالیده و بعد با کمک اتو یا سشوار مخصوص با حرارت بالا به خورد مو می دهند این کار برای تمام قسمت های مو به همین سبک پیش می رود اما بهتر است که آرایشگر مربوطه با بررسی جنس و مقاومت موی شما در برابر مواد، کراتینه کردن را از قسمت های عقب سر آغاز و با دقت در آغشته کردن قسمت های مختلف مو به کراتین و اتو کشیدن تا جلوی سر پیش بیاید. این کار برای افرادی که موهای آسیب پذیر و نازک تری دارند با تمهیدات ویژه تری انجام می گیرد به این ترتیب که در هر مرحله از نرم کننده های مخصوص استفاده می شود تا ضمن به حداقل رسیدن آسیب های احتمالی به بهتر شدن ظاهر موها کمک شود.

 

کراتینه را ما تایید  نمی کنیم چون ...

محصولات کراتینه ترکیبی به اسم فرمالدئید دارند که این ماده سرطان زاست و به دلیل خاصیت حالت دهندگی و صاف کنندگی که دارند در کراتینه ها ترکیب و مورد استفاده قرار می گیرند غافل از اینکه این ماده خطرناک عامل اصلی ایجاد سرطان پوست است . اینها حرف های متخصص پوست و موی ما دکتر کسرائیان است با این توضیح که «حساسیت و عوارض ناشی از کراتینه کردن غیر اصولی معمولا بعد از چند روز بروز می کند، اما غیر از این علائم زودگذر خطراتی مثل ریزش مو و درنهایت سرطان هم در انتظار شماست. از مشکلات شایع دیگر این کار ریزش دسته ای موهاست، به صورتی که بعد از اولین استحمام موها شروع به ریزش می کند. 

اتفاقی که بر اثر باقی ماندن ترکیبات شیمیایی و حرارت بیش از حد اتو است که در روند کراتینه کردن مورد استفاده قرار می گیرد. شما با هدف خارج کردن موهای خود از شکل به هم ریخته و خشک تن به کراتینه کردن می دهید غافل از اینکه صاف شدن موهای تان بعد از این کار دوام چندانی نخواهد داشت و با وجود هزینه زیادی که پرداختید ، بعد از چند بار استحمام و شنا کردن به راحتی از بین خواهد رفت. از همه مهم تر از بین رفتن بافت سالم از سطح پوست سر تا مدت ها دست از سر موهای شما بر نخواهد داشت. با این تفاسیر کراتینه کردن موها با این همه طرفدار روش تایید شده متخصصان برای تغییر ظاهر موها نبوده و نیست و توصیه ما بیشتر بر تغییر رژیم غذایی و مراقبت های لازم روزانه با استفاده از ماسک های طبیعی و خانگی است.

 

با یک بار کراتینه سرطان می گیریم ؟

ماندگاری موهای درخشان و صاف بعد از کراتینه در اکثر موارد به یک ماه بیشتر نمی رسد با این حال گاهی شاید به سرتان بزند که این کار را به صورت مداوم انجام دهید. توصیه ما این است که کراتینه کردن را بیش از دو بار در سال امتحان نکنید. تغییرات غیر طبیعی و ناگهانی روی موها ساختمان آن را تخریب خواهد کرد و زمینه را برای بروز حساسیت های پوستی و در برخی موارد ابتلا به سرطان فراهم می کند. این ترکیب گازدار برای افرادی که در سالن های زیبایی با آن سر و کار دارند بیش از افرادی است که یک بار آن را روی موهای خود می زنند.

 

روش های جایگزین کراتینه در منزل

-  کار سختی نیست، مخلوط کن را آماده کنید  و درون آن یک موز، یک زرده تخم مرغ، دو قاشق عسل، یک قاشق سس مایونز، یک قاشق روغن نارگیل و یک استکان شیر بریزید و مواد را خوب مخلوط کنید. موهای خشک و آسیب دیده خود را کاملا به این مخلوط آغشته کنید و بعد از 30 دقیقه در حمام با شامپو بشویید. مداومت شما در استفاده از این ترکیب حداقل دو بار در هفته نتیجه ای بیشتر و بهتر از کراتینه کردن های شیمیایی دارد.

 

این توصیه ها را  جدی بگیرید

-  بد نیست به جای کراتینه کردن موها به شیوه های شیمیایی این پروتئین از دست رفته را از طریق مواد سالم و طبیعی تری در منزل به موهای خود برگردانید.

- بهتر است قبل از هر کاری ابتدا با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید تا با شرح وضعیت موهای تان از تصمیم خود مطمئن شوید.

- پیش از انتخاب سالن زیبایی مورد نظر از چند نفر که تجربه کراتینه کردن در همان سالن را داشته اند در مورد خوب و بد این کار و مراقبت های لازم پرس وجو کنید.

- بد نیست نسبت به کسی که قرار است موهای خود را به او بسپارید حساسیت بیشتری به خرج دهید و از اصل بودن مواد کراتینه از او بپرسید و مطمئن شوید.

 

 

گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : مجله سیب سبز

 

 

بهترین روش های کراتینه مو
کراتینه مو با روش های خانگی
کراتینه مو با روشهای طبیعی
کراتینه مو
کراتینه
فواید کراتینه مو
مضرات کراتینه مو
بهترین روش های کراتینه مو
کراتینه مو با روش های خانگی
Press Esc to close
نوشتن دیدگاه


کراتینه مو

تصویر امنیتی جدید

ارسال
لغو
آخرین مطالب سیمرغ برای شما در:
کراتینه

کانال تلگرام سیمرغ

مضرات کراتینه مو
کراتینه
تازه ترین مطالب سبک زندگی
فواید کراتینه مو
به جای کراتینه شیمیایی، موهای تان را با این دستور خانگی کراتینه کنید!!
کراتینه مو یکی از روش ها برای خلاص شدن از موهای مجعد و فرفری است. ولی کراتینه های شیمیایی به موهای تان صدمه بسیاری می زند. به جای کراتینه موهای تان با روش های شیمیایی از روش های طبیعی و خانگی استفاده کنید.
تزیین سالاد الویه به صورت کیک شارلوت، تزیینی شیک برای میهمانی های مجلسی!
بهترین روش لاغری بدون شل شدن پوست!!!
مدل مو عروس برای بهار 2016 به پیشنهاد مارتا استوارت
خانه تکانی نوروز : بهترین روش برای شست و شوی انواع پرده
جشنواره فجر 34 : مدل لباس نیکی مظفری و بازیگران فیلم دختر در هشتمین روز جشنواره فیلم فجر
بوتاکس طبیعی پوست صورت با چند ماده غذایی!!!
یک صبحانه کامل، فوری، مقوی و مجلل درست کنید!!
لاغری و حفظ تناسب اندام این بار با راحت ترین و موثر ترین روش!!
ازدواجهای سه سوته و طلاق های فوری، این بار به سبک دهه هفتادی ها!!
شال گردن زمستانی را با گره ضربدری ببندید آموزش تصویری
  1. خانه تکانی
  2. سفره هفت سین
مضرات کراتینه مو
خانه تکانی نوروز : بهترین روش برای شست و شوی انواع پرده
پرده و شستن آن یکی از قسمت های مهم در خانه تکانی های نوروزی است. در شستن پرده باید به جنس و نوع پرده دقت کنید. در این مقاله نکته های مهمی که برای…
تمیز کردن ماشین ظرفشویی با یک ترکیب جادویی خانگی!!
خانه تکانی نوروز : 3 دقیقه ای مایکروویوتان را تمیز کنید!!
خانه تکانی نوروز : نکته هایی مهم در لکه بری فرش
لکه های مختلف فرش را چگونه پاک کنم؟
بهترین روش های کراتینه مو
تزیین تخم مرغ هفت سین با طراح های سیاه و سفید برای نوروز
یکی از سنت های ایرانیان برای استقبال از بهار چیدن سفره هفت سین و یکی از ارکان مهم در تزیین سفره تزیین تخم مرغ هفت سین است. در این مقاله ایده هایی…
تزیین تخم مرغ هفت سین برای کودکان برای نوروز
تزیین سفره هفت سین با شمع های زیبا
تزیین سبزه عید برای نوروز
سبزه انداختن برای نوروز به شیوه مادربزرگها
  1. لباس عروس
  2. آرایش عروس
  3. مدل مو عروس
  4. مراسم عروسی
کراتینه مو با روش های خانگی
مدلهای زیبای لباس عروس ارائه شده توسط دوتزن کروس مانکن معروف!
اگر به دنبال مدلهای جدید و ساده لباس عروس هستید حتما از مدلهای این مجموعه که توسط مانکن معروف دوتزن کروس پرو شده اند خوشتان می آید.
کدام لباس عروس به من بیشتر می آید ؟
مدل لباس عروس زمستانی را به پیشنهاد مجله ووگ انتخاب کنید
لباس عروس تان را به انتخاب مارتا استورات بپوشید
جدیدترین مدلهای لباس عروس به پیشنهاد مجله گلمور Glamour - قسمت اول
کراتینه مو با روشهای طبیعی
8 کار مهم عروس خانم ها برای داشتن یک آرایش شیک
آرایش عروس یکی از نکته های مهم در ریباتر شدن هر عروس است. اگر عروسی تان به همین زودی است و می خواهید یک آرایش شیک و زیبا داشته باشید با ما همراه شوید.
مدل طراحی ناخن عروس، برای ناخن های کوتاه
چند تکنیک ساده برای آرایش عروس
نکاتی مهم در آرایش عروس
7 نکته مهم که باید در آرایش عروس به آن دقت شود
کراتینه مو
مدل مو عروس برای بهار 2016 به پیشنهاد مارتا استوارت
تزیین مدل موی عروس یکی از نکته های مهم در زیبایی هر دختر خانمی در روز عروسی اش است. این بار به پیشنهاد مارتا استوارت مدل موی عروسی تان را انتخاب کنید.
مدل موی عروس با تور کوتاه، جدیدترین مدل تزیین موی عروس
مدل مو عروس : بهترین مدل موی باز برای مدل موی عروس
مدل مو عروس به پیشنهاد ستارگان هالیوودی
مدل موی عروس با تزیین گل های طبیعی به انتخاب مارتا استوارت
کراتینه
در روز عروسی تان اینگونه غذا بخورید
روز عروسی یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روزهای زندگی هر فردی است. به دلیل استرس های روز عروسی در تغذیه عروس خانم ها اختلالاتی پیش می آید. اگر…
کفش عروسی تان را به پیشنهاد مارتا استوارت انتخاب کنید
کیک عروسی تان را به رنگ سال 2016 ( آبی روشن ) انتخاب کنید!!
4 درخواست ناخوشایند در مراسم عروسی
چگونه در مراسم عروسی شیک پوش باشیم؟
پربیننده ترین مطالب سبک زندگی
کراتینه مو با روشهای طبیعی
جشنواره فجر 34 : مدل لباس بازیگران ایرانی روی فرش قرمز
جشنواره بین المللی فیلم فجر نخستین دوره اش از 12 تا 22 بهمن سال 1361 به دبیری حسین وخشوری برگزار شد. در این مقاله مدل لباس بازیگران ایرانی روی فرش قرمز سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را

منبع : کراتینه مو

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات