با خواب هم می‌شود لاغر شد

جوشانده‌ی اسطوخودوس با سنبل‌الطیب را امتحان کنید. با یک فنجان از این جوشانده خواب خوبی را تجربه خواهید کرد.

خواب

 

بدانید و آگاه باشید که یک خواب خوب و با کیفیت به لاغری کمک می‌کند. بی‌خوابی و بدخوابی باعث ترشح هورمون‌هایی می‌شود که تناسب اندامتان را به هم خواهد زد.

در این مطلب چند توصیه داریم که به خوب خوابیدن و خوش‌اندام شدن شما کمک می‌کند. با ما باشید.

 

قبل از اینکه به رختخواب بروید ذهنتان را آرام کنید

کمی مطالعه کنید و چند حرکت کششی انجام دهید. حمام کنید یا به یک موسیقی آرامبخش گوش دهید. می‌توانید با تهیه‌ی یک جوشانده‌ی غیر کافئینه نیز شب راحتی داشته باشید. جوشانده‌ی اسطوخودوس با سنبل‌الطیب را امتحان کنید. با یک فنجان از این جوشانده خواب خوبی را تجربه خواهید کرد.

 

گیلاس میل کنید

شاید برای این توصیه کمی دیر شده باشد اما گیلاس یکی از میوه‌های نادری است که ملاتونین دارد. این ترکیبات خواب را تنظیم می‌کنند. آب گیلاس سرشار از این ترکیبات بوده و درعین‌حال حاوی آنتی‌اکسیدان‌های زیادی است که با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کنند.

 

فعال باشید

ورزش کنید در این صورت برای بازیابی قدرت بدنی و انرژی از دست رفته‌تان خواب عمیقی را تجربه خواهید کرد. علاوه بر این ورزش کردن استرس را از شما دور می‌کند. البته توصیه می‌کنیم ورزش را در طول روز انجام دهید نه درست قبل از خواب. چون امکان دارد به جای اینکه شما را بخواباند تازه انرژی‌تان را زیاد کرده و خواب را از چشمانتان برباید.

اگر قبل از رفتن به رختخواب احساس کردید دلتان ضعف می‌رود یک میان وعده‌ی

سبک حاوی کربوهیدرات و پروتئین میل کنید. چون این مواد غذایی باعث ترشح سروتونین شده و ایجاد آرامش می‌کنند. یک تکه نان با یک لیوان شیر می‌تواند

خواب راحتی برایتان به ارمغان بیاورد

یک میان وعده‌ی سبک میل کنید

اگر قبل از رفتن به رختخواب احساس کردید دلتان ضعف می‌رود یک میان وعده‌ی سبک حاوی کربوهیدرات و پروتئین میل کنید. چون این مواد غذایی باعث ترشح سروتونین شده و ایجاد آرامش می‌کنند. یک تکه نان با یک لیوان شیر می‌تواند خواب راحتی برایتان به ارمغان بیاورد.

 

نوشیدنی‌های الکلی ممنوع

صرفا جهت اطلاع! نوشیدن الکل شاید باعث خواب‌آلودگی بشود اما این خواب نه عمیق خواهد بود و نه خستگی‌ را به در خواهد کرد.

 

مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار را محدود کنید

باید بدانید که اثر کافئین تا 8 ساعت بعد از مصرف آن باقی می‌ماند. برای همین، اگر مشکل خواب دارید آخرین فنجان قهوه یا نوشیدنی کافئین‌دارتان را بعدازظهر بنوشید و از 4 بعدازظهر به سراغ این قبیل نوشیدنی‌ها نروید.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات