فیبرها؛ لاغرکننده های قوی

 باز هم در خدمت شما هستیم با سری مقالات بخش سلامت آکاایران ، در این مقاله میخواهیم به فیبرها و تاثیر فوق العاده آنها بر لاغری با شما بازدیدکنندگان محترم صحبت کنیم ، ماده ای که به صورت بسیار گسترده در میوه جات و سبزیجات پیدا می شود و دارای خاصیت های فراوانی برای سیستم بدنی انسان می باشد ، در کنار تمام خاصیت ها و مزیت های این ماده محققان دریافته اند که فیبر تاثیر فراوانی برای افراد چاق داشته و باعث لاغری سریع برای آنها می شود . پس با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این موضوع بدانید.

فیبرهای غذایی,فیبرها,فیبرهای محلول

فواید مکمل فیبر

بله، فیبرها به روند لاغری شما سرعت بیشتری می دهند به شرط این که بدانید چگونه و به چه نحوی آن ها را مصرف کنید.
قدرت لاغرکنندگی فیبرها بر کسی پوشیده نیست. ما در این مقاله اسرار لاغری آن ها را برملا می کنیم و اطلاعاتی به شما می دهیم که زودتر به هدفتان برسید. با ما همراه باشید.

فیبرها: کدام، چرا و چگونه؟

باید بدانید که فقط فیبرهای طبیعی که در میوه ها، سبزیجات و غلات کاملی مثل نان، پاستاها، برنج و غیره وجود دارند به طور واقعی به حفظ وزن ایده آل شما کمک می کنند. در واقع برخی از مواد غذایی دیگر مثل شیر یا محصولات لبنی دیگر که با فیبرها غنی می شوند تأثیر اندکی روی لاغری می گذارند.

در مورد قرص های سبوس (سبوس برنج، سبوس گندم) باید بگوییم که تأثیر اصلی آن ها در راحت کردن دفع است و یبوست را از بین می برند. در واقع تأثیر لاغری آن ها قابل مقایسه با فیبرهای طبیعی نیست.

آیا لازم است که برای لاغری در هر وعده ی غذایی از فیبرها استفاده شود؟

برای این که تأثیر لاغری فیبرها بیشتر شود بهتر است که در هر وعده ی غذایی فیبر لازم را مصرف کنید. زمانی که شما تغذیه ی متنوعی داشته باشید مطمئن باشید که فیبرهای مختلفی را نیز جذب می کنید که خواص تکمیلی دارند.

چگونه مصرف کنیم؟

برای صبحانه نان کامل و یک واحد میوه میل کنید. سعی کنید برای صبحانه یک واحد میوه را حتماً مصرف کنید.

برای ناهار و شام حتماً برای پیش غذا و یا به عنوان غذای اصلی سالاد سبزیجات میل کنید. از مصرف نخود و لوبیا سفید نیز غافل نشوید. می توانید برای این وعده ها پاستاها و یا برنج کامل نیز میل کنید.

فیبرها از طریق مدفوع بخشی از چربی های موجود در غذاها را دفع می کنند

دسرهایتان را پر میوه میل کنید. به جای کیک های شکلاتی، تارت سیب بخورید. سبزیجات و میوه ها را در هر وعده ی غذایی تان بگنجانید.

فیبرهای غذایی,فیبرها,فیبرهای محلول

فواید مکمل فیبر

برای لاغر شدن میزان ایده آل فیبرها چقدر باید باشد؟

سبزیجات: برای صبحانه و همین طور شام حداقل 200 گرم سبزیجات مصرف کنید. سبزیجات پخته، خام، تازه، خشک، کنسروی و غیره.

میوه: روزانه یک تا چهار واحد بر حسب میزان گرسنگی و میلتان میوه مصرف کنید.

اگر مواد غذایی نشاسته ای مثل نان، پاستاها و برنج مصرف می کنید حواستان باشد که از نوع کامل آن ها استفاده کنید. سبزیجات خشکی مثل لوبیا قرمز و لوبیا سفید را فراموش نکنید. اگر با مصرف این قبیل مواد غذایی دچار نفخ و مشکلات گوارشی می شوید تنها راه چاره این است که آن ها را به تدریج وارد برنامه ی غذایی خود کرده و کم کم میزان مصرفتان را بالا ببرید.

فیبرها باعث دفع راحت تر می شوند

فیبرهایی که در مواد غذایی گیاهی وجود دارد، به وسیله ی روده ها جذب نمی شود. از این گذشته این فیبرها حاوی هیچ نوع کالری نبوده و دفع را راحت تر می کنند. این فیبرها در سبزیجات سبز رنگ و حبوباتی مثل لوبیا قرمز، لوبیا سفید و غیره، میوه ها و همچنین غلات کامل به طور چشمگیری وجود دارند.

فیبرها ترشح هورمون انسولین که باعث انباشتگی کالری ها می شود را کاهش می دهند

چرا فیبرها جلوی اشتها را می گیرند؟

به نقل از آکاایران : مکانیسم های مختلف نشان می دهد که داشتن تغذیه ای سرشار از فیبرها دریافت کالری ها را محدودتر می کند. توجه داشته باشید که سبزیجات یا میوه ها که از منابع مهم فیبرها محسوب می شوند جز کم کالری ترین مواد غذایی موجود محسوب می شوند.

فیبرها به جویدن بیشتری نیاز دارند و برای همین باعث می شوند که ما آرام تر غذا بخوریم و بنابراین کم تر می خوریم.

فیبرهای موجود در مواد غذایی سرعت خالی شدن معده را به تأخیر می اندازند. برای همین معده مدت زمان بیشتری بعد از صرف غذا پر می ماند و همین عامل باعث می شود که دیرتر احساس گرسنگی بکنیم. به خاطر همین دلایلی که ذکر شد فیبرها جلوی اشتها و پرخوری را می گیرند

چرا فیبرها جلوی انباشته شدن چربی ها را می گیرند؟

زمانی که فیبر بیشتری مصرف می کنیم کالری ها کم تر مجال انباشتگی می یابند. می پرسید چرا؟ به خاطر این که:

* فیبرها ترشح هورمون انسولین که باعث انباشتگی کالری ها می شود را کاهش می دهند.

* فیبرها از طریق مدفوع بخشی از چربی های موجود در غذاها را دفع می کنند. توصیه می کنیم برای پیشگیری از انباشتگی کالری ها و تجمع چربی ها فیبرها را دریابید.

فیبرهای غذایی,فیبرها,فیبرهای محلول

فواید خوردن فیبر

وزنتان هر چقدر که می خواهد باشد، فیبرها لاغرتان می کند

حتماً شما هم افرادی را دیده اید که رژیم های سخت می گیرند و خودشان را هلاک می کنند و لاغر می شوند اما بعد از مدتی به وزن اولیه ی خود و گاهی بیشتر از آن بر می گردند؟ این موارد در مورد لاغری با فیبرها اتفاق نمی افتند. در واقع مواد غذایی سرشار از فیبر مثل میوه و سبزیجات نه تنها شما را لاغر می کنند بلکه باعث می شوند که شما لاغر بمانید.

یک پژوهش آمریکایی بعد از انجام بررسی هایی روی 7000 داوطلب نشان داده است افرادی که به میزان زیادی میوه و سبزیجات مصرف می کنند دو برابر کمتر از بقیه در معرض چاقی مفرط قرار می گیرند.

خانم ها و آقایان لطف کنید روی میز منزل یا محل کارتان همیشه یک ظرف میوه داشته باشید. سبزیجات را دریابید. سالاد خور شوید و به روی سلامتی و خوش اندامی لبخند بزنید.

فاطمه مهدی پور

 

 

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فیبرهای لاغری

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
بدن

درباره فواید فیبر برای بدن بیشتر بدانیم

درباره فواید فیبر برای بدن بیشتر بدانیم درباره فواید فیبر برای بدن بیشتر بدانیم  فیبر ماده غذایی است که در بدن گوارش نمیشود و بطور مستقیم از لوله های گوارشی عبور میکند اما برا
فیبر

فواید خوردن مواد غذایی حاوی فیبر! -

منابع فیبر محمد حسین عزیزی متخصص علوم تغذیه گفت: مهمترین علامتی که در بدن شخص به هنگام کمبود فیبر مشاهده می شود “یبوست ” است.این متخصص تغذیه تصریح کرد: اگر اشخاص در غذا خوردن ز
تبلیغات