مضرات چای ، قهوه و شکلات برای زنان باردار

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مضرات چای ، قهوه و شکلات برای زنان باردار ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

مضرات چای ، قهوه و شکلات برای زنان باردار
 
مصرف زیاد کافئین در زنان باردار موجب کاهش وزن نوزادان انها می‌شود.
به نوشته شماره امروز روزنامه ساندی تایمز در اینترنت: کارشناسان انگلیسی می‌گویند اگر زنان باردار مصرف کافئین را به دو فنجان قهوه در روز کاهش ندهند با خطر به دنیا اوردن نوزدان کم وزن مواجه خواهند شد.
مضرات چای ، قهوه و شکلات برای زنان باردار
بارداری,تغذیه بارداری,مضرات چای
دیده بان معیارهای غذایی دولت انگلیس دستورالعملی را صادر خواهد کرد که با اعلام نتیجه مطالعه‌ای مقارن می‌شود که حاکی از ارتباط کافئین با کم وزنی نوزادان به هنگام تولد است. دانشمندان قبلا این مسئله را با سقط جنین‌های قبلی ارتباط داده‌اند. به گفته کارشناسان اگرجنین کوچکتر از حد لازم برای دوره جنینی باشد احتمال انکه بعدها در زندگی به اختلالات عقلی و بیش فعالی دچار شود بیشتر است.
اژانس معیارهای غذایی انگلیس سقف توصیه شده کنونی مصرف کافئین را که سیصد میلی گرم در روز است به دویست میلی گرم کاهش داد که از طریق محصولات دیگر حاوی کافئین، از جمله چای و شکلات، نیز قابل دریافت است. دویست میلی گرم کافئین معادل چهار فنجان چای است.
نتایج تحقیقی در امریکا که امسال منتشر شد نشان داد نوشیدن بیش از دویست میلی گرم قهوه در روز خطر سقط جنین را دو برابر می‌کند و اینکه زنان باید در دوازه هفته اول بارداری که بیشتری سقط جنین‌ها روی می‌دهد از خوردن کافئین خودداری کنند.
 منبع: واحد مرکزی خبر

مضرات چای ، قهوه و شکلات برای زنان باردار گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات