شترمرغ

خواص گوشت شتر مرغ، شترمرغ، فواید گوشت شتر مرغ، مضرات گوشت شترمرغ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خواص گوشت شتر مرغ، شترمرغ، فواید گوشت شتر مرغ، مضرات گوشت شترمرغ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +شترمرغ را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

خواص  گوشت شتر مرغ ,خواص دارویی  گوشت شتر مرغ ,فواید  گوشت شتر مرغ ,[categoriy]

 

گوشت شترمرغ با گوشت حیوانات کشتاری دیگر فرق دارد؛ از جمله این تفاوت‌ها میزان پایین چربی، ترکیب مناسب آمینو اسیدها و درصد بالای آمینواسیدهای اشباع و غیراشباع است.
ظرفیت چربی گوشت شترمرغ به طور استثنایی پایین است یعنی به میزان یک تا دو درصد و میزان بالای اسید لینولنیک آن باعث خاصیت رژیمی‌اش شده است.
گوشت شترمرغ دارای میزان زیادی آهن است و بسیار بیشتر از گوشت بوقلمون، مرغ یا گوشت گاو است.

این گوشت دارای موادمعدنی ضروری مانند روی، منیزیم و ویتامین‌های B1، B2 و نیاسین است.
به دلیل خواص رژیمی و ترکیبات شیمیایی مناسب گوشت شترمرغ، این گوشت به ورزشکاران به خصوص افرادی که دارای فعالیت طولانی‌مدت هستند (شناگران، دوچرخه‌سواران، پهلوانان، دوندگان ماراتن) و افرادی که تازه بیماری شان بهبود یافته و همچنین جوانان توصیه می‌شود.
مصرف آن برای افرادی که مبتلا به ناراحتی‌های قلبی، فشارخون بالا و در حال رژیم غذایی هستند پیشنهاد می‌شود.
با این‌که طعم و ساختار گوشت شترمرغ به گوشت گوساله شبیه است اما دو سوم چربی کمتری نسبت به آن دارد و به دلیل سطح کلسترول پایین و پروتئین و آهن بالا، گوشت این پرنده به عنوان یک جانشین رضایت‌بخش برای گوشت قرمز، خریداران زیادی را به خود جلب کرده است.
دیگر اعضای گوشت شترمرغ نیز از کیفیت بالایی برخوردارند، به خصوص جگر و قلب آن، ضمن این‌که برخی از قسمت‌های گردن آن دارای محبوبیت خاصی هستند.
گوشت شترمرغ عضلانی بوده و به راحتی از استخوان بافت رابط جدا می‌شود. اگرچه به خاطر طعم و رنگ قرمزش با گوشت گاو قابل مقایسه است، اما گوشت شترمرغ به تردی گوشت مرغ است و دارای فیبرهای ماهیچه‌ای کوتاه است.
طعم خاص وقابل تشخیص دارد و در مقایسه با انواع گوشت‌ها هضم ‌پذیر و نرم‌تر است و احتیاج به زمان پخت بالایی ندارد. همچنین به خاطر مزه خاصش احتیاجی به آماده‌سازی و افزودن ادویه‌های تند ندارد.
این گوشت ها را از برخی فروشگاه های زنجیره ای می توان خریداری نمود.
موفق باشید.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله خواص گوشت شتر مرغ، شترمرغ، فواید گوشت شتر مرغ، مضرات گوشت شترمرغ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مزایا و عوارض گوشت شتر مرغ , شتر مرغ چه فوایدی دارد , گوشت شتر و خواص آن , خاصیت های گوشت شتر , عوارض روغن شتر مرغ , خوردن گوشت شتر مرغ , مصلح گوشت شتر مرغ , خواص گوشت شتر مرغ , خاصیت گوشت شترمرغ , مطلح گوشت شتر مرغ , فواید گوشت شترمرغ , خواص شیر شتر مرغ , خصوصیات گوشت شتر , گوشت شتر و سرطان , طبع گوشت شتر مرغ , خاصیت گوشت شتر , گوشت شترمرغ کش , فواید گوشت شتر , خواص گوشت شتر , خواص جیگر شتر , فواید شتر مرغ , طبع گوشت مرغ , طبع گوشت شتر , واص گوشت شتر , گوشت بچه شتر , شتر مرغ خواص , گوشت شترمرغ , جگر شتر مرغ , تخم شتر مرغ , گوشت شتر , خواص شتر , جگر شتر

خواص گوشت شتر مرغ، شترمرغ، فواید گوشت شتر مرغ، مضرات گوشت شترمرغ گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات