در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کاهش سایز غذاها در رستورانهای فست فود راهی برای مقابله با چاقی و دیابت نوع 2 ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته رژیم غذایی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کاهش سایز غذاها در رستورانهای فست فود راهی برای مقابله با چاقی و دیابت نوع 2

    کاهش سایز غذاها در رستورانهای فست فود راهی برای مقابله با چاقی و دیابت نوع 2
آکاایران: کاهش سایز غذاها در رستورانهای فست فود راهی برای مقابله با چاقی و دیابت نوع 2

آکاایران: کاهش سایز غذاها در رستورانهای فست فود راهی برای مقابله با چاقی و دیابت نوع ۲
دسامبر ۲۰۱۵- براساس یک تحقیق نوین کاهش سایز وعده های غذایی در رستورانها و فست فودهای بیرون بر، سهم بزرگی  درکاهش چاقی و دیابت نوع ۲ دارد.
 این مطالعه که توسط محققان دانشگاه کمبریج انجام گردید نشان می دهد بسیاری از مردم به کاهش اندازه ی وعده های غذایی در رستورانها و بیرون برهی فست فود تمایل دارند، بهمین دلیل محققان به تنظیم و کاهش اندازه ی یک پرس غذا بجای اعتماد به مصرف کنندگان در نخوردن بخشی از غذای خود تاکید دارند.
پرفسور  Marteauمدیر واحد تحقیقات رفتاری و بهداشتی دانشگاه کمبریج می گوید: بررسی های اخیر ما نشان می دهد مردم بطور مداوم درحال افزایش مصرف غذا و نوشابه های غیر الکلی هستند، سفارش سایز بزرگتر غذاها یا نوشیدنی های خانواده  یا خوردن غذا در بشقاب های بزرگ  یا سفارش فنجان ها  و لیوان های بزرگ  از نوشیدنی ها که سبب افزایش مصرف مواد غذایی و نوشیدنی ها در جامعه شده است. کاهش اندازه ی هر وعده ی غذایی بطور متوسط سبب کاهش مصرف انرژی از ۱۲ تا ۱۵ درصد درمیان  بالغین  انگلیسی  و کاهش ۲۲ تا ۲۹ درصد از کالری در میان  بالغین آمریکایی می گردد.
آیا مصرف کنندگان تمایل به کوچکتر شدن سایزهای غذاها دارند؟
 در مطالعه ی پیشین، محققان دریافتند که پیشنهاد سایز کوچکترغذاها از طرف مشتریان با استقبال روبرو می شود. پرفسور Schwarzاز دانشگاه تولان می گوید: ما دریافتیم ۱۴ تا ۳۳ درصد از مشتریان با کوچکتر شدن سایز وعده های غذاهای فست فودها موافق هستند چه این کار با ۲۵ درصد تخفیف همراه باشد و چه نباشد.
محققان چندین استراتژی برای رفع این مشکل ارائه دادند که شامل کاهش اندازه ی معمول غذاها و نوشیدنی ها، محدودیت دسترسی به سایزهای بزرگتر، وضع محدودیت ها بر قیمتها و منع تشویق مشتریان  به خرید اقلام  بزرگتر می باشد.
دراین تحقیق مشخص گردید که کاهش سایز هر وعده ی غذایی موثرترین راه برای تشویق مردم به خوردن غذای کمتر است.
 چرا ما به وعده های کوچکتر نیاز داریم؟
دکتر Schwarzمی گوید: با اینکه  سالهای زیادی  است که بر چسب تغذیه ای و برچسب کالری را بروی غذاها و حتی وعده های سرو شده در رستورانها داریم اما دسترسی به این اطلاعات تأثیری  بر میزان مصرف مواد غذایی توسط افراد نداشته است، صرفنظر از اینکه  مردم با چه مقدارغذا، خوردن خود را آغاز می کنند همیشه  حدود  یک اونس از غذا را در بشقاب خود باقی می گذارند، این یعنی هر دو گروه شرکت  کننده  در این تحقیق تقریباً هرآنچه را سفارش داده اند، مصرف کردند.
ما می دانیم افراد آنچه را ترجیح می دهند  سفارش می دهند  برای مثال غذاهای شیرین، پرچرب و سرخ شده و گفتن مضرات این غذاها به افراد، تأثیری بر رفتار آنها ندارد.
دکتر شوارتز اذعان می کند که تغییر آنچه مردم می خورند کار بسیار دشواری است اما تشویق مردم به خوردن اندازه ی کوچکتر کار بسیار ساده تری است، من فکر می کنم  هنگامیکه افراد از تأثیر خوردن غذاها با  سایز کوچکتر آگاه شوند، این تغییرات را آسانتر می پذیرند.
کنترل اندازه ی یک غذا و دیابت نوع ۲
 کنترل اندازه ی سروینگ غذا کلید مدیریت دیابت نوع ۲ است. خوردن غذای خوب بسیار مهم است اما خوردن مقدار صحیح  از آن نکته ی بسیار مهم تر ی است .
اغلب افراد نمی دانند چه زمانی سیر می شوند زیرا آنها غذای خود را بسیار سریع  می خورند، تقریباً ۲۰ دقیقه طول می کشد تا بدن متوجه شود غذای خورده شده کافی است، بنابراین اگر شما  بسرعت غذای خود را میل کنید این فرصت  برای بدن پیش نمی آید که سیگنالهای سیری را ارسال کرده و به شما  اعلام نماید خوردن را متوقف کنید.
 بسیاری از افراد غذاهایی  با اندازه ی بسیار بزرگ می خورند اگر سایز وعده ی غذا را کوچک کنیم  دراغلب موارد این تفاوت را متوجه نمی شوند، کنترل سایز وعده ی غذایی راهی ساده و آسان برای کاهش مصرف کالری است که هم به کاهش وزن و هم به کنترل قند خون کمک می کند.
یافته های این تحقیق  درمجله ی BMJمنتشر شد.
منبع : diabetestma.org
.
منبع : salamatdigital.com
کاهش سایز غذاها در رستورانهای فست فود راهی برای مقابله با چاقی و دیابت نوع 2 گردآوری توسط بخش رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی سایت آکاایران
تبلیغات