کاهش وزن

آکاایران: 5 راهکار کلیدی برای کاهش وزن


آکاایران: ۵ راهکار کلیدی برای کاهش وزن

سطح فعالیت روزانه تان را افزایش دهید، تا اینگونه کالری بیشتری بسوزانید، بنابراین صرفا به ورزش اکتفا نکنید.

تغییرات ساده در فعالیتهای روزانه تان در لاغر شدن به شما کمک می کند. گاهی اوقات موفقیت یا شکست در برنامه کاهش وزن تان بیشتر بستگی به عادات روزانه تان دارد تا غذایی که می خورید. کارهای کوچکی که به عنوان بخشی از برنامه روتین زندگی تان انجام می دهید بر مقدار غذایی که می خورید و حتی بر فعالیت و تحرک روزانه ی شما تاثیر می گذارد.

اگر عادات روزانه تان سالم نیست، در درجه اول احتمالش زیاد است که وزن کم نکنید و حتی اگر وزن کم کنید ممکن است سریع به وزن قبلی تان برگردید. دست کم ۵ عادت سالم وجود دارد که در کاهش وزن به شما کمک می کند. اینها فعالیتهای ساده ای هستند که به آسانی با برنامه روتین روزانه تان ادغام می شوند. یکی را انتخاب کنید و سعی کنید این هفته آن را انجام دهید. اگر همه چیز خوب پیش رفت یکی دیگر را انتخاب کنید. سعی کنید در هر زمان در یک مهارت تبحر پیدا کنید تا از پای در نیایید. ۵ عادت سالم که در کاهش وزن به شما کمک می کنند.

حواس تان به آنچه می نوشید باشد. کالری نوشیدنی هایی که می خورید را در نظر داشته باشید. نوشیدنی ها نیز می توانند تاثیر زیادی بر مجموع کالری که دریافت می کنید بگذارند دقیقا مانند غذایی که روزانه می خورید. حتی نوشیدنی ها می توانند در انتخاب غذایی که در طول روز می خورید تاثیر بگذارند. آب قطعا بهترین نوشیدنی است. شما حتی می توانید خودتان آب های طعم دار را در خانه درست کنید و آنها را جایگزین نوشابه ها، نوشیدنی های گازدار، و چای شیرین شده کنید.

بهتر بخوابید. باور کنید یا خیر،کیفیت خواب تان بر نوع غذایی که تصمیم می گیرید در طول روز مصرف کنید تاثیر می گذارد. حتی بر میزان کالری که از نوشابه یا نوشیدنی های کافئین دار می گیرید تاثیر می گذارد. سعی کنید شب بهتر بخوابید تا استراحت تان در طول شب کامل شود تا با انرژی برای انجام فعالیت ها و خوردن سالم در طول روز از خواب بیدار شوید.

برنامه ورزشی متعادلی داشته باشید. اگر در هفته قبل دو مورد فوق را انجام داده باشید، بنابراین آمادگی ورزش روزانه را دارید. اکنون زمانش فرا رسیده تا یک برنامه روتین ورزش گسترده را در نظر بگیرید که شامل انواع متفاوت فعالیت های فیزیکی باشد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه بدنی لاغر، قوی و منعطف برای خودتان بسازید. اگر برایتان ممکن نیست که به باشگاه بروید یا کلاس های ورزشی مناسبی در دسترس تان قرار ندارد، می توانید از ورزش های آنلاین استفاده کنید تا بتوانید فعالیت مورد نیازتان را انجام دهید.

فعالیتهای فیزیکی تان را افزایش دهید. ورزش روزانه خیلی اهمیت دارد. اما اگر یک ساعت به باشگاه می روید و سخت ورزش می کنید و بقیه روز را به نشستن روی صندلی یا لمیدن روی کاناپه می گذرانید، شما بیش از آنکه از ورزش منفعت ببرید آسیب می بینید.

سطح فعالیت روزانه تان را افزایش دهید، تا اینگونه کالری بیشتری بسوزانید، بنابراین صرفا به ورزش اکتفا نکنید. یادداشت های روزانه تهیه کنید. پیرامون تان را مملو از افراد حمایت گر و حامی کنید و یادداشت های سالمی تهیه کنید که به شما کمک کند تا برنامه تان را به نحو احسن ادامه دهید. در محل کار یا همسایگی تان با افرادی ارتباط برقرار کنید که تغذیه خوب و سالم دارند و ورزش می کنند.

با هم قرار بگذارید تا با هم ورزش کنید یا غذاهای سالم بپزید. محققان دریافته اند که یادداشتهای روزانه که تغذیه سالم را تذکر می دهند تاثیر بسیار زیادی بر موفقیت در کاهش وزن دارند. مد نظر داشته باشید که هفته آخر تمرین به غذاهای سالم و ورزش خلاصه می شود. به این توصیه ها با جدیت عمل کنید تا از سلامت جسم لذت ببرید.

منبع : تحریریه ماهنامه دنیای زنان
.

منبع : salamatdigital.com

تبلیغات