تناسب اندام

آکاایران: قابل توجه خانمها، آمپول تناسب اندام به بازار آمد

آکاایران: دانشمندان آمریکایی موفق به ساخت واکسنی شدند که مانع از افزایش وزن در موش‌های‌ ‌صحرایی می‌شود این واکسن راه را برای درمان این مشکل در انسان هموار می‌سازد.
به گفته این کارشناسان این واکسن بدن را تحریک می کند تا برضد هورمون <گرلین> که گرسنگی را تحریک می‌کند آنتی بادی تولید کند. با تزریق این واکسن موش‌های صحرایی واکسینه شده با وجود این که به اندازه سایر موش ها غذا می خوردند کمتر از گروه موش های‌ ‌ناظر دچار افزایش وزن شدند‌. ‌کارشناسان در مرکز تحقیقاتی کالیفرنیا سه واکسن ساختند که بخش های مختلف هورمون گرلین را شناسایی می‌کند و علیه هورمون گرلین آنتی بادی ترشح کرده و موجب انسداد گیرنده های آن می‌شود. هورمون گرلین میزان متابولیسم را در بدن کاهش می‌دهد و این واکسن روی بافت ذخیره شده چربی تاثیر می‌گذارد.
به گزارش آکاایران: در این مطالعه مشخص شد موش هایی که واکس ضد چاقی دریافت می‌کنند کمتر وزن گیری می‌کنند و میزان چربی بدن آنها کمتر است و این میزان کم چربی مربوط به سطح آنتی بادی های مربوط به واکسن است و علی رغم این که این موش ها به اندازه سایر موش‌ها غذا و نوشیدنی می‌خورند اما با تزریق واکسن هورمون گرلین در آنها مهار می‌شود.
به گفته این کارشناسان با تزریق واکسن در مقابل هومون گرلین ایمنی فعال ایجاد می‌شود و از آن می‌توان برای کنترل وزن گیری و پیشگیری از تجمع بافت چربی در پستانداران نیز استفاده کرد. پرفسور جاندا می‌گوید هدف از گسترش این واکسن، تشویق به کاهش وزن درافراد چاق است و ایمنی فعال در مقابل گرلین به جلوگیری از گسترش چاقی کمک می کند. دکتر استفان بلوم سرپرست مرکز کالج سلطنتی لندن می‌گوید شرکت های دارویی بسیاری در جستجوی راهی برای انسداد عمل گرلین هستند اما هنوز تاثیرات این داروها قطعی نشده است. به گفته این دانشمندان تنها مشکلی که در مورد این واکسن وجود دارد این است که اگر ما در پی ساخت یک آنتی بادی علیه ماده گرلین باشیم نمی توانیم به طور کلی آن را از بین ببریم.
به گفته این پژوهشگران واکسن مذکور هنوز مشکلات و خطراتی را نیز در بردارد‌ ‌چرا که هورمون گرلین در مغز ترشح می‌شود و ممکن است استفاده از این واکسن سیستم‌ ‌ایمنی بدن را علیه مغز وارد عمل کند‌.
‌وزن‌ ‌بدن‌ ‌تحت‌ ‌یک‌ ‌سری‌ ‌عوامل‌ ‌متعدد‌ ‌مشخص‌ ‌می‌‌شود‌. ‌ژن‌ ‌فرد،‌ ‌میزان‌ ‌سلامتی‌،‌ ‌تحصیلات،‌ ‌نوع‌ ‌زندگی‌‌،‌ ‌سن‌‌،‌ ‌
جنسیت‌‌،‌
‌ورزش،‌ ‌نوع‌ ‌خوردن‌ ‌همه‌ ‌این‌ ‌عوامل‌ ‌نقش‌ ‌موثر‌ ‌و‌ ‌بسزایی‌ ‌دارند‌. ‌بیشتر‌ ‌متخصصان‌ ‌تغذیه‌ ‌معتقدند‌ ‌دو‌ ‌علت‌ ‌عمده‌ ‌و‌ ‌اصلی‌
‌چاقی‌،‌ یکی‌ ‌بدخوردن‌ ‌و‌ ‌دیگری‌ ‌کم‌ ‌ورزش‌ ‌کردن‌ ‌است.
زمانی‌ ‌که‌ ‌فرد‌ ‌چربی‌ ‌زیادی‌ ‌در‌ ‌بدن‌ ‌دارد‌ چاق‌ ‌می‌ ‌شود‌. ‌چاقی‌ ‌مانند‌ ‌اضافه‌ ‌وزن‌ ‌نیست‌ ‌وقتی‌ ‌فرد‌ نسبت ‌وزن‌ ‌مطلوبش به مجذور قدش( بر حسب متر) از عدد 30 بیشتر باشد چاق‌ ‌به‌ ‌حساب‌ ‌می‌ ‌آید‌.
طبق‌ ‌نظریه‌ ‌متخصصان اگر چه آنها به دنبال ساخت انواع واکسن و یا داروهای ضد چاقی نبوده و در پی روش‌هایی درمانی برای مبارزه با چاقی هستند اما مطمئن‌ترین راه برای‌ ‌کاهش‌ ‌وزن‌،‌ ‌تغییر‌ ‌عادت‌ ‌و‌ ‌روش‌های‌ ‌خوردن‌ ‌وتنظیم‌ ‌برنامه‌ ‌ورزشی‌ ‌مداوم‌ ‌است. هر‌ ‌کسی‌ ‌که‌ ‌روش‌ ‌صحیح‌ ‌خوردن‌ ‌و‌ ‌ورزش‌ ‌مداوم‌ ‌و مرتب‌ ‌را‌ ‌در‌ ‌برنامه‌ ‌خود‌ ‌قرار‌ ‌دهد‌ ‌وزنش‌ ‌کاهش‌ ‌یافته‌ ‌و‌ ‌به‌ ‌وزن‌ ‌ایده‌ ‌آل‌ ‌می‌رسد. به‌ ‌طور‌ ‌خلاصه‌ ‌چاقی‌ ‌برای‌ ‌افراد،‌ ‌مسئله‌ ‌جدی‌ ‌است‌ ‌که‌ ‌باید‌ ‌به‌ ‌آن‌ ‌توجه‌ ‌داشت‌ ‌که‌ ‌با‌ ‌رژیم‌ ‌سالم‌ ‌همراه‌ ‌با‌ ‌ورزش‌
‌مداوم‌
‌می‌‌‌توان‌ ‌آن‌ ‌را‌ ‌درمان‌ ‌کرده‌ ‌و‌ ‌وزن‌ ‌را‌ ‌کاهش‌ ‌داد.

.

منبع :

تبلیغات