آکاایران: هیچ دارویی برای لاغر شدن مصرف نکنید Reviewed by Aryan on Oct 1Rating:

لاغر شدن

آکاایران: » هیچ دارویی برای لاغر شدن مصرف نکنید

در حال حاضر هیچ نوع دارویی نمی تواند کاهش وزن ایجاد کند تمام منابع معتبر تنها راه کاهش وزن را تبعیت از یک رژیم غذایی و ورزش مناسب می دانند.

به گزارش آکاایران: دکتر رحیمی دارو ساز و عضو هئیت عملی دانشگاه آزاد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در حال حاضر داروهای لاغری، با دو مکانیسم سبب کاهش وزن می شوند یکی از آنها از جذب چربی غذا جلوگیری می کند تا دیگر چربی ذخیره نشود و بدن از چربی های ذخیره ای خود استفاده کند، نوع دیگر ان هم از فیپود تشکیل شده است که قبل از غذا خورده می شوند تا حجم معده را پر کرده و فرد زیاد غذا نخورد.

وی عنوان کرد: بسیاری از این داروها مورد تایید سازمان غذا و دارو نیستند و زمانی که مصرف آنها قطع می شود دوباره فرد به وزن قبلی و حتی وزن بیشتر می رسد.

هیچ منبع معتبری مدعی نمی شود که فقط با مصرف چند قرص می توان وزن را کاهش داد.

در هر جا به منابع مطمئن رجوع کنید تنها راه کاهش وزن را تبعیت از یک رژیم غذایی علمی و فعالیت بدنی عنوان می کنند.

رحیمی تصریح کرد: باید به تبلیغاتی که دراینترنت و ماهواره می شود شک کرد: به هر حال انتخاب های متفاوتی وجود دارد ولی انتخاب سالم یابد زیر نظر پزشک متخصص باشد و این متخصص دارو ساز خاطر نشان کرد: از یک کشور دیگر که اصلا نمی دانیم کجا هست، یک سری دارو که مدعی هستند سبب لاغری های معجزه آسا می شوند، وارد می شود، اگر چنین داروهایی وجود داشت مسلما باید این دارو به صورت رسمی در کشورمان و حتی در تمام دنیا در اختیار بیماران نیازمند قرار می گرفت، نبابراین نباید فریب این تبلیغات پرزرق و برق را خورد.

.

منبع :

تبلیغات