در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد » “ماراسموس” در کمین کسانی که می خواهند یک شبه لاغر شوند! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته رژیم غذایی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کمبود بیش از حد پروتئین فرد را به مرور زمان با کاهش وزن شدیدی روبرو می کند.
» “ماراسموس” در کمین کسانی که می خواهند یک شبه لاغر شوند!
    » “ماراسموس” در کمین کسانی که می خواهند یک شبه لاغر شوند! - آکا
آکاایران: » “ماراسموس” در کمین کسانی که می خواهند یک شبه لاغر شوند!
به گزارش آکاایران: محمد حسین عزیزی متخصص تغذیه گفت: پروتئین با دو منشاء گیاهی و حیوانی از نیاز های اصلی بدن انسان است که باید روزانه مورد مصرف قرار گیرد.
وی اظهار داشت:پروتئین های گیاهی انواع فراورده های آردی و حبوبات(نخود،لوبیا،عدس،ماش و …) و پروتئین های جانوری انواع گوشت های قرمزسفید، گوشت آبزیان ،تخم مرغ و شیر را شامل می شود.
عزیزی تاکید کرد:میوه و سبزیجات فاقد ارزش پروتئینی هستند اما از ضرورات سبد غذایی به حساب می آیند.
وی تاکید کرد:توصیه می شود که روزانه ۳۰ درصد پروتئین حیوانی و ۷۰ درصد پروتئین گیاهی مصرف شود و در صورت پیروی نکردن از برنامه غذایی سالم سوء تغذیه حاد به سراغ فرد می آید.
عزیزی ابراز داشت: کمبود پروتئین باعث التهاب غدد بزاقی،تراکم مایعات در بافت ها(تورم و پف قسمت هایی از بدن مثل زیر چشم و دست ها)،کاهش عملکرد شناختی بدن ، کندی حافظه و در موارد خیلی حاد فراموشی کوتاه مدت می شود.همچنین پروتئین ها برای تولید طبیعی هورمون هایی که در کنترل تولید انرژِی و سطح هوشیاری نقش دارند،موثر هستند.
وی تصریح کرد:متورم شدن گونه ها،چشم های پف کرده،دست های متورم،ریزش و کم شدن مو،خشکی بیش از حد پوست،بی حالی و خاطر فراموشی از علائم کمبود بیش از اندازه پروتئین است.
عزیزی یادآور شد: افرادی که برای لاغری از رژیم های عذایی کم کالری بدون اصول پیروی می کنند با اجتمال زیادی در سل های آتی دچار بیماری های سوء تغذیه و لاغری مفرط (ماراسموس) می شوند.
.
منبع :
» “ماراسموس” در کمین کسانی که می خواهند یک شبه لاغر شوند! گردآوری توسط بخش رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی سایت آکاایران
تبلیغات