در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد راهی برای درست کردن دمنوش گل گاو زبان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته رژیم غذایی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: گل گاو زبان یکی از گیاهانی می باشد که برای بدن مفید می باشد.گل گاوزبان یکی از گیاهانی می باشد که خواص بسیاری برای بدن دارد. یکی از خواص گل گاوزبان آرام بخش بودن و کم کردن استرس می باشد. با دستور زیر یک دمنوش گل گاوزبان خوش طعم و خوش رنگ برای عصرهای پاییزی درست کنید.
 
دمنوش گل گاو زبان
 
به گزارش آکاایران: مواد اولیه برای دم کردن گل گاوزبان :
 
گل گاوزبان : ۱/۳ پیمانه
لیمو امانی : کوچک دو عدد
نبات : ۱/۴پیمانه
آب جوش : به میزان لازم
 
دمنوش گل گاو زبان
 
 
برای درست کردن این دمنوش پرطرفدار و پر خاصیت داخل قوری که گنجایش سه پیمانه آب جوش را داشته باشد، گل گاوزبان و نبات را ریخته، سپس لیمو امانی ها را شسته و با چنگال روی پوست آن چند سوراخ ایجاد می کنیم.لیموها را به محتویات قوری اضافه کرده و قوری را از آب جوش پر می نماییم.
 
سپس روی بخار کتری یا سماور قرار داده و دم نوش را به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه دم می کنیم.قبل از این که دم نوش را در فنجان یا لیوان بریزیم یک بار مواد داخل قوری را هم می زنیم یا این که یک پیمانه از دم نوش را در لیوان ریخته، سپس آن را دوباره به قوری برگردانیم، تا محتویات قوری یک دست شود.این دم نوش مسکنی است برای کسانی که خسته هستند یا دچار استرس می شوند.
منبع :

راهی برای درست کردن دمنوش گل گاو زبان گردآوری توسط بخش رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی سایت آکاایران
تبلیغات