در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته رژیم غذایی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد
شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد - آکا
آکاایران: شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد

آکاایران: شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد

 
باورتان میشود روزی بشنوید شیر پاستوریزه نه تنها کمکی به سلامتی استخوانهایتان نمیکند بلکه باعث پوک شدن انها میشود ؟!!اگر چه تا به امروز دامداران همیشه از فواید شیر برای استحکام استخوانها میگفتند اما گویا مطالعات اخیر دانشمندان چیزی بر خلاف این را نشان میدهد !! به گزارش پارس ناز تحقیقات و مطالعات نشان می دهد مصرف برخی از لبنیات پاستوریزه همچون شیر موجب نابودی استخوان ها از داخل بدن می شود.پس  اگر استخوان هایتان را دوست دارید، شیر نخورید !
 
به گزارش آکاایران: شیر تنها نوشیدنی است که به شدت مصرف آن به کودکان توصیه می شود در حالی که همین شیر پاستوریزه ممکن است به بدن کودکان صدمه بزند. نوشیدن شیر پاستوریزه و یا سایر محصولات لبنی آن طور که صنعت لبنیات جلوه می دهد برای سلامتی استخوان ها و سلامتی عمومی افراد خوب نیست.
 
صنعت لبنیات در 50 ساله اخیر به شدت تلاش کرده است تا مردم را متقاعد کند که محصولات لبنی پاستوریزه همچون شیر یا پنیر سطح کلسیم آن ها را افزایش می دهد که این ادعا کاملا اشتباه است.
 
در واقع فرآیند پاستوریزاسیون تنها کربنات کلسیم تولید می کند که فاقد وجود عامل کی لیت نمی تواند به سلول ها راه یابد و به همین دلیل بدن برای جذب کربنات کلسیم به خون، کلسیم استخوان ها و بافت های خود را می کشد و در نهایت بدن دچار پوکی استخوان و سایر مشکلاتی از این دست می شود. علاوه بر این، لبنیات پاستوریزه حاوی مقادیر کمی منیزیم برای جذب کلسیم است.
 
تحقیقی که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد و بر روی هزاران فرد سوئدی انجام شد نشان داد که شیر گاو می تواند تاثیری منفی بر سلامتی داشته باشد به خصوص اگر به مدتی طولانی مصرف شود. این تحقیق که بر روی 61433 زن بین 39 تا 74 سال برای 20 سال و 45339 مرد در همان محدوده سنی برای 11 سال انجام شد نشان داد که هرچه بیشتر افراد شیر گاو نوشیده اند، بیشتر امکان داشته است که به پوکی استخوان یا شکستگی یا ترک خوردگی استخوان دچار شوند.
 
 
مطالب مرتبط:
 
 نوزاد از کی میتواند شیر گاو مصرف کند
 
دندا ن های شیری سالم، تکلم دلپذیر
 
کدام نوع شیر برای شما مناسب تر است..؟
 
 
فواید پودر سنجد برای پوکی استخوان
 
به کمک 10 قدم از پوکی استخوان دور شوید +عکس
 
 
 
.
منبع :gahar.ir
شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد گردآوری توسط بخش رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی سایت آکاایران
تبلیغات