زیاد خوردن

آکاایران: لاغر بمانید، اما این بار با زیاد خوردن!!


آکایران : لاغر شدن و لاغر ماندن آرزوی هر انسانی است که اضافه وزن دارد. لاغر شدن برای شما شاید همراه با گرسنگی و سختی باشد ولی این بار بدون گرسنگی و زیاد خوردن لاغر شوید.

زیاد بخورید و لاغر بمانید

بنا به گزارش آکاایران : گرسنگی احساس ناخوشایندی است که می تواند فرد را با مشکلات زیادی روبه رو کند؛ تمرکز او را از بین ببرد و باعث سردرد و خستگی شود ، بنابراین اگر شما هم می خواهید لاغر شوید و وزنتان کاهش یابد، بهتر است دقت کنید زیاد گرسنه نمانید. در حقیقت اگر رژیمی متعادل و مناسب انتخاب کنید، در طولانی مدت اذیت نمی شوید و به وزن ایدآل خود هم خواهید رسید.

 

غذای بیشتر با کالری کمتر

برای رسیدن به وزن مطلوب ابتدا لازم است به مفهوم چگالی کالری دقت کنید. چگالی کالری به مقدار کالری موجود در میزان مشخصی از ماده غذایی گفته می شود. بنابراین بهتر است برای کاهش وزن بتوانیم از مواد غذایی خاصی استفاده کنیم که کالری آنها در حجم زیاد کم باشد.

 

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : اولین قدم برای درمان لاغری چیست؟

 

 

عوامل موثر در انتخاب رژیم غذایی

3 عامل اصلی و کلیدی در این رابطه وجود دارند که بهتر است از آنها غافل نشویم.

اولین مورد آب موجود در مواد غذایی است

بسیاری از میوه ها و سبزیجات حاوی مقدار زیادی آب هستند. آب موجود در این مواد سبب می شود حجم و وزن این مواد غذایی افزایش یافته ولی هیچ کالری اضافی دریافت نشود. شاید به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند از میوه و سبزیجات به اندازه کافی در برنامه غذایی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، درصد گریپ فروت آب است و نصف آن تنها 39 کالری دارد. هویج تازه و خام هم چیزی حدود 88 درصد از آب تشکیل شده است، به همین دلیل می بینیم که مصرف میوه و سبزیجات در حد متعادل و به اندازه کافی مشکلی ایجاد نمی کند.

 

دومین عامل مهم، فیبر موجود در مواد غذایی است

غذاهایی با میزان بالای فیبر برای هضم، به مدت زمان بیشتری نیاز داشته و بنابراین باعث می شوند شما مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. اگر بخواهیم به غذاهایی با فیبر بالا اشاره کنیم میوه ها و سبزیجات و غلات سبوس دار بهترین نمونه ها هستند.

 

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 5 راهکار موثر و سریع برای لاغری

 

 

سومین موضوعی که باید در رژیم غذایی در نظر داشته باشیم، چربی ها هستند

چربی بر خلاف موارد فوق عمل کرده و حجم کمی از آن سرشار از کالری است. به عنوان مثال یک قاشق چایخوری کره، کالری بالایی دارد. البته اغلب میوه ها و سبزیجات، چربی زیادی ندارند اما مواد غذایی خاصی مانند مواد لبنی و گوشت های مختلف یا غذاهایی که با چربی اضافه تهیه می شوند، سرشار از کالری هستند.

تغییر عادت و برنامه زندگی همواره کاری سخت و دشوار است، تغییر رژیم غذایی هم همین طور. اما اگر واقعاً می خواهید تغییری ایجاد کنید در مرحله اول باید بدانید کدامیک از مواد غذایی از نظر چگالی کالری مناسب ترند.

 

در این نوشتار به نکاتی اشاره می کنیم تا بتوانید بهتر و راحت تر تصمیم گیری کنید

برای لاغر ماندن سبزیجات را به رژیم غذایی تان اضافه کنید

سبزیجات معمولاً کالری کمی دارند. بنابراین بهتر است سبزیجات بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. می توانید مصرف غذاهای گوشتی را کاهش داده و به جای آن غذاهایی را که با سبزیجات تهیه می شوند جایگزین آن کنید. همچنین خیلی بهتر است اگر میان وعده هایی از سبزی های مختلف ـ بهتر است خام هم باشد ـ آماده کرده و در طول روز از آنها استفاده کنید.

 

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آیا پیاده روی باعث لاغری می شود؟

 

 

برای لاغر ماندن میوه ها را به رژیم غذایی تان اضافه کنید

عملاً تمام انواع میوه ها می توانند جزئی از یک رژیم سالم باشند، اما میان آنها هم می شود انتخاب های مناسب تری داشت. برخی از میوه ها کالری بیشتری دارند در حالی که همه این گونه نیستند. خوردن میوه خام و تازه یا منجمد، از بهترین انتخاب ها هستند. در مقابل، آب میوه ها و میوه های خشک به دلیل داشتن مقدار زیادی قند، باعث افزایش کالری مصرفی شده و در نتیجه توصیه نمی شوند.

 

برای لاغر ماندن کربوهیدرات ها را فراموش نکنید

بدن ما برای انجام وظایف خود به انرژی نیاز دارد که کربوهیدرات ها منبع اصلی تهیه آن هستند. اما بهتر است هنگامی که می خواهید کربوهیدرات ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید، بیشتر از موادی مانند نان های سبوس دار استفاده کنید تا فیبر کافی هم تامین شود.

 

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رژیم لاغری بدون گرسنگی!

 

 

برای لاغر ماندن چربی های سالم را فراموش نکنید

با این که گفته می شود چربی ها کالری زیادی دارند، اما میان چربی ها هم انواع سالم تر و مناسب تری وجود دارد. به همین دلیل بهتر است از انواع مفید و سالم آن به میزان مناسب استفاده شود. به عنوان مثال روغن زیتون یکی از انواع مفید و مناسب چربی هاست، اما باز هم باید به میزان مناسب استفاده شود.

 

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که برای لاغر شدن و کاهش وزن، لازم نیست دائم گرسنه باشید

با افزودن مقدار زیادی میوه، سبزیجات و غلات سبوس دار به رژیم غذایی خود، احساس سیری می کنید، در حالی که کالری کمتری هم مصرف شده است. با این کار احساس بهتری داشته و از رژیم خود نیز خسته نمی شوید.

 

 

منبع :

زیاد خوردن

تبلیغات