در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته رژیم غذایی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!!
چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا
آکاایران: چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!!

آکایران :چربی سوزی بهترین راه و روش برای لاغر شدن و کاهش وزن است. چربی سوزی راه و روش بسیاری دارد ولی جدیدترین ورزش چربی سوز، ورزش با توپ بوسو است. با تمرینات ورزشی بوسو چربی های اضافی بدن تان را بسوزانید.

چربی سوزی سریع این بار با توپ بوسو

بنا به گزارش آکاایران : این روزها دغدغه مهم زندگی بعضی از خانم ها این است که چربی های اضافی بدن شان را از بین ببرند و به کمک رژیم های مختلف به لاغری برسند. متخصصان تغذیه معتقدند ورزش کردن در کنار رژیم، سرعت لاغری شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند در مدت زمان کوتاه تری به تناسب اندام برسید. اگر می خواهید به کمک یک ورزش جدید و باکلاس وزن کم کنید این بار سراغ توپ های بوسو بروید.
این توپ ها که به تازگی راه شان را به باشگاه های ورزشی بازکرده اند ، شکل جالبی دارند. نکته مهم اینکه ضمن ورزش با این توپ ها بیشتر عضلات بدن شما درگیر می شود و به این ترتیب می توانید روی چربی سوزی این ورزش جدید بیشتر حساب کنید. علاوه بر این کسانی که می خواهند بدنی انعطاف پذیر داشته باشند یا در فکر فرم دهی به بدن شان هستند هم می توانند از مزایای این ورزش بهره مند شوند. سپیده زاهدی، مربی تناسب اندام از گلدجیم آمریکا و مدرس دوره های تیف استرالیا، این ورزش جدید را به شما معرفی کرده و نحوه انجام چند حرکت آن را آموزش می دهد.
 

درباره بوسو

بوسو از ورزش های جدید باشگاه هاست که می توانید آن را برای تحرک بیشتر و کالری سوزی انتخاب کنید. این ورزش توسط فردی به نام دیوید وک در سال 1999 ابداع شد. این ورزش به وسیله یک توپ نصفه انجام می شود. توپ بوسو (Bosu Ball) شکل و شمایل جالبی دارد؛ یک سمت آن کاملا صاف بوده و روی زمین قرار می گیرد و سمت دیگرش نرم و انعطاف پذیر است که می توانید روی آن بنشینید یا حرکات ایستاده و خوابیده را به کمک آن انجام دهید.

این ورزش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر جزو افرادی هستید که می خواهند عضلات شان را تقویت کنند و به تعادل و انعطاف پذیری برسند، این ورزش شما را به نتیجه دلخواه تان می رساند. هنگامی که روی توپ می ایستید و حرکات را انجام می دهید مدام در حال تکان خوردن هستید. این حالت سبب انقباض عضلات و افزایش تعادل بدن شده و در نتیجه بدن به سمت کالری سوزی هدایت می شود. در واقع هنگام ورزش با این توپ بیشتر عضلات بدن درگیر تمرینات می شوند و همین موضوع به شما کمک می کند در مدت زمان کوتاه تری کالری بیشتری بسوزانید.
 از این رو تمرینات با توپ بوسو برای افرادی که می خواهند به اندام متناسب و وزن دلخواه شان برسند هم مفید است. علاوه بر این می توانید بوسو را به تنهایی در کنار ورزش هایی مانند TRX و بدنسازی هم انجام دهید.
 

چند نکته در مورد انجام تمرینات لاغری با توپ بوسو

 _ برای کاهش وزن نسبت به میزان کالری مصرفی حساس تر باشید و مصرف قند های ساده و چربی های مضر را کاهش دهید تا به نتیجه مناسب برسید.
_ تمرینات بوسو به روش های مختلفی انجام می شود و می توانید طیف وسیعی از حرکات را با توجه به وضعیت جسمانی، هدف از ورزش و البته توصیه های مربی دنبال کنید. با این وجود برای اینکه تمرینات در چربی سوزی و کاهش وزن تاثیر بیشتری داشته باشند، بهتر است هر حرکت را در سه ست 20تایی انجام دهید. در صورتی که می خواهید با کمک بوسو بدن تان را فرم دهید، توصیه می شود هر تمرین را در سه ست 10 تا 15 تایی به پایان برسانید. اگر هم هدف شما این است که با بوسو بدن تان انعطاف پذیر تر شود و حرکات تعادلی را بهتر انجام دهید، مدت زمان انجام هر حرکت را به تدریج بیشتر کنید.
 

قیمت توپ های بوسو برای کاهش وزن

با این تفاسیر اگر از این ورزش جدید و متنوع خوش تان آمده و دوست دارید در خانه در کنار تردمیل و دوچرخه ثابت یا به عنوان یک وسیله ورزشی مستقل توپ نصفه نیمه ای هم داشته باشید شاید در مورد قیمت این توپ ها کنجکاو باشید. قیمت این توپ ها از 450 هزار تومان شروع می شود که شاید کمی گران به نظر برسد. از این رو قبل از خرید ابتدا این ورزش را در باشگاه های ورزشی امتحان کنید و اگر آن را از هر لحاظ پسندیدید و انجام تمرینات با آن برای تان میسر بود، نسبت به خرید این توپ ها اقدام کنید. از این توپ در کلاس های بدنسازی، ایروبیک و TRX هم به عنوان مکمل استفاده می شود.
 

تمرینات چربی سوزی با توپ بوسو برای لاغر شدن

 

چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا

تمرین شکم ایستاده با توپ بوسو برای چربی سوزی

ابتدا جلوی بوسو می ایستیم، دست ها را از آرنج خم می کنیم و به صورت عمودی جلوی صورت قرار می دهیم. پای راست خود را روی آن قرار داده و پای چپ را بالا می آوریم. دست ها را به سمت پاها نزدیک و شکم را منقبض می کنیم. بعد از اتمام یک سمت، طرف دیگر را با پای مخالف انجام می دهیم.
 
 
چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا

تمرین پلانک همراه جمع کردن با توپ بوسو برای چربی سوزی

دست های خود را به صورت عمود بر بدن روی توپ بوسو قرار داده و پاهای تان را کاملا صاف کرده در یک خط قرار دهید. شکم تان را سفت کرده و بعد پاها را یکی در میان از روی زمین بلند کرده به سمت شکم جمع کنید. می توانید این حرکت را با سرعت هم انجام دهید تا ضمن بالا رفتن ضربان قلب، کالری سوزی بیشتر شود.
 
 
چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا

تمرین استپ از طرفین با توپ بوسو برای چربی سوزی

روی توپ بوسو می ایستیم. پای راست خود را از روی بوسو بلند کرده دوباره روی توپ می گذاریم و پا را به حالت اولیه بازمی گردانیم. بعد همین حرکت را با پای چپ تکرار می کنیم.
   
 
چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا

حرکت لانژ با توپ بوسو برای چربی سوزی

با بدنی صاف مقابل بوسو می ایستیم. یکی از پاها را روی بوسو قرار داده و پای دیگر را روی زمین می گذاریم. سپس می نشینیم به طوری که دو زانوی پا زاویه ای درجه داشته باشد؛ البته توجه کنید که زانوی پا از نیمه پا جلوتر نرود. سپس بلند می شویم و بعد از پایان ست حرکت را برای پای دیگر تکرار می کنیم.
 
 

چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا

ساید پلانک با توپ بوسو برای چربی سوزی

روی زمین به پهلو می خوابیم و ساعد یک دست خود را روی بوسو قرار می دهیم. سپس باسن را از زمین بلند کرده و شکم را سفت می کنیم. بدن باید در یک خط صاف نگه داشته شود. پایین تنه را به زمین نزدیک می کنیم و بعد به حالت اولیه برمی گردیم.
 
 
چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا

حرکت کرانچ ساده با توپ بوسو برای چربی سوزی

روی زمین مقابل بوسو نشسته و پای خود را صاف می کنیم. به بوسو تکیه می دهیم ولی به صورتی که روی آن کامل بخوابیم. سر را بالا نگه داشته به اندازه 30 درجه سرشانه را بالا می آوریم و سپس به جای اولیه بازمی گردیم.
 
 
منبع :
چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! - آکا
چربی های اضافی بدن تان را با بوسو به سرعت بسوزانید و لاغر شوید!! گردآوری توسط بخش رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی سایت آکاایران
تبلیغات