راز لاغری ستارگان هالیوود

1392/10/16

راز,لاغری,آکاایران,رژیم,رژیم,رژیم,مصرف,پروتئین,وزن,مهم‌ترین,وزن,اصلاً,وزن,تلاش پزشکان و متخصصان,طریق,مصرف,تامین انواع ویتامین‌ها,ورزش

راز لاغری ستارگان هالیوود
 

راز,لاغری,آکاایران

برخی هنرپیشه‌ها مثل نیکول کیدمن معتقد هستند که داشتن یک رژیم غذایی صحیح و پرهیز از عادات بد غذائی مهم‌ترین عامل در جلوگیری از چاقی است

 

تب لاغری که چند سالی است که تمامی جوامع چه شرقی و چه غربی را گرفته، از همه بیشتر زنان و دختران جوان را گرفتار کرده است. در سر پروراندن آرزوی داشتن اندامی همانند هنرپیشه‌های سینما باعث شده تا جوانان به هر طریقی شده خود را به وزن دلخواه معادل وزن هنرپیشه مورد علاقه‌شان برسانند.

چه بسیار افرادی که به رغم تمامی تلاش پزشکان و متخصصان علوم تغذیه و البته مترجمین و خبرنگاران بخش پزشکی جراید مبنی بر غیرعلمی خواندن رژیم‌های تک ماده‌ای همچنان راه خود را پیش گرفته و می‌کوشند از طریق رژیم شیر، آب، گیاهخواری و نخوردن‌های چند روزه لاغر شوند. که اگر بدانند ستارگان سینما چگونه زیبایی اندام‌شان را حفظ می‌کنند مطمئناً از راهی که رفته باز خواهند گشت و به گفته‌های متخصصان اعتماد می‌کنند و اما راز لاغری ستارگان هالیوود؛ برخی هنرپیشه‌ها مثل نیکول کیدمن معتقد هستند که داشتن یک رژیم غذایی صحیح و پرهیز از عادات بد غذائی مهم‌ترین عامل در جلوگیری از چاقی است. کیدمن تنها با حفظ و به کارگیری این تفکر توانسته ۱۵ سال خود را در وزن مطلوب نگه دارد.

جولیا رابرتز هم مثل کیدمن مصرف انواع مواد غذایی از همه گروه‌ها را پیشنهاد می‌کند، ضمن اینکه تاکید ویژه‌ای به انجام ورزش دارد. پیاده‌روی و یوگا و شنا از جمله فعالیت‌های ورزشی او است که به اعتقاد خویش نقش قابل ملاحظه‌ای در حفظ وزن او داشته است. اما برخی دیگر نظیر کامرون دیاز بر این عقیده‌اند که از شیرینی، تارت و کیک خامه‌ای نمی‌توان گذشت. او تمامی مواد غذایی را مصرف می‌کند و تنها ۲۵ روز قبل از آغاز فیلمبرداری خود را با یک رژیم سرسخت که تماماً گیاهی است به وزن مطلوب می‌رساند. (البته این رژیم به دلیل اینکه هیچ گونه تناسبی با عقاید پزشکان اهل فن ندارد، عمل به آن اصلاً توصیه نمی‌شود.)

اینها نظرات ستارگانی است که بسیاری از افراد برای شبیه شدن به آنها خود را محدود به رژیم‌های سرسخت می‌کنند و تنها چیزی را که از یاد می‌برند، تنوع و تعادل غذایی و ورزش است. متخصصان کلینیک تغذیه‌ای رم برای آنهایی که می‌خواهند در ردیف سوپراستارها قرار بگیرند موارد علمی زیر را توصیه می‌کنند:

 

۱- روزانه ۷۰ تا ۸۰ درصد از کالری غذایی را به غلات سبوس دار و حبوبات و برنج، ۲۰ درصد را به پروتئین گیاهی و ۱۰ درصد را به پروتئین حیوانی اختصاص دهید.

۲- تا می‌توانید از بلغور جو، نان چاودار و غلات سبوس دار استفاده کنید.

۳- گوشت قرمز را به صورت تکه‌های خیلی کوچک بدون چربی و اغلب کباب شده مصرف کنید.

۴- مصرف لبنیات پرچرب را کاهش دهید.

۵- روزانه ۵ تا ۱۰ وعده غذایی از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید تا با تامین انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی مورد نیاز بدن شما را در برابر انواع بیماری‌ها ایمن نگه دارد.

۶- آهسته و جویده غذا بخورید و سعی کنید در حین غذا خوردن آرام و شاد باشید.

۷- تعادل غذایی را فراموش نکنید. تنها زمانی که گرسنه هستید آن هم در حجم کم غذا مصرف کنید.

۸- مهم‌ترین توصیه محققان همان است که ما با این ضرب المثل می‌شناسیم؛ صبحانه را تنها بخور ناهار را با دوستت تقسیم کن و شام را به دشمنت بده.

برای لاغر شدن باید اصلی‌ترین وعده غذایی شما صبحانه باشد نه شام.

 

۹- در صورتی که سالم هستید و علائم هیچ گونه بیماری در شما دیده نمی‌شود بد نیست گاهی اوقات از این رژیم غذایی استفاده کنید. رژیمی موسوم به رژیم سوپی که می‌تواند در عرض یک هفته، پنج کیلو از وزن بدن شما بکاهد، رژیم توصیه شده تنها بر مبنای خوردن سبزیجات و حبوبات است، از کدو گرفته تا چغندر و شلغم. این رژیم در درجه اول باعث می‌شود سموم بدن دفع و سپس چربی‌های اضافه کاهش یابد ضمن آنکه مقداری چربی، پروتئین و مواد مغذی برای انجام فعالیت‌های روزانه و تامین انرژی در بدن را نگه می‌دارد. به خاطر داشته باشید رژیم فوق یک رژیم دوره‌ای است و شما تنها چهار بار در یک سال (هر سه ماه یک بار) می‌توانید از آن برای تصفیه بدنتان استفاده کنید.
رژیم های لاغری ، رژیم های چاقی - p30world.com


نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرماییدمطالب مرتبط