رژیم غذایی لاغری ده روزه - سلامت آکا

سلامت - رژیم غذایی - رژیم غذایی لاغری ده روزه
 
 
روزها می آید و می‌گذرد و بسیاری از ما می‌خواهیم وزن خود را کاهش دهیم و البته برای شروع رژیم، مدام امروز و فردا می‌کنیم. برنامه رژیمی این هفته گزینه مناسبی برای به فعل رساندن تصمیم به لاغری است. در این برنامه غذایی 10 ناهار وجود دارد که به شما کمک می‌کند که رویای خود را به حقیقت برسانید...

رژیم لاغری,رژیم لاغری ده روزه,رژیم لاغری سریع

  در این رژیم تاکید بر خوردن میوه و سبزیجات تازه و شیر است. بکوشید از همه موارد استفاده کنید زیرا هر کدام دارای خواص معجزه‌آسایی است. برای مثال مصرف زیاد چربی و کمبود الیاف گیاهی (فیبر) در رژیم غذایی می‌تواند باعث بروز بسیاری سرطان‌ها چون سرطان روده بزرگ ‌شود. برای پیشگیری از این بیماری‌ها پیشنهاد می‌شود به میزان مصرف میوه و سبزی روزانه خود بویژه از سبزی‌های گروه کلم که در این برنامه بسیار از آن استفاده شده،‌ بیفزایید.

روز اول:
نان ذرت مکزیکی (تورتیلا)،70 گرم گوشت سینه بوقلمون، نیم پیمانه کاهوی خرد شده، 2 قاشق غذاخوری هویج رنده شده و یک قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب. این غذا را همراه مقداری میوه و یک لیوان شیر یک درصد چربی نوش جان فرمایید.
 
روز دوم:
3 پیمانه پر از اسفناج تازه یا کاهو، نیم پیمانه قاشق غذاخوری گردو، نیم پیمانه کلم بروکلی، یک سوم پیمانه لوبیا قرمز یا قلوه و 2 قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب. این وعده را همراه با نان غلات و تکه‌های پنیر کم‌چرب سرو فرمایید.

روز سوم:
نان کامل گندم یک کف دست، لوبیا قرمز یک چهارم پیمانه، هویج خرد شده یک چهارم پیمانه، خیار خرد شده یک چهارم پیمانه و تکه‌های کوچک فلفل قرمز و 2 قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب. این غذا را با ماست و یک لیوان شیر میل کنید
 
روز چهارم:
نان کامل گندم، 2 قاشق غذاخوری پنیر فتای کم‌چرب خرد شده، یک سوم پیمانه برگ اسفناج تازه، یک قاشق چایخوری سس خردل با تکه‌های میوه و یک لیوان شیر یک درصد چربی را میل کنید.
 
روز پنجم:
2تکه (به اندازه کف دست) نان کامل غلات با 2 برگ بزرگ کاهو و 70 گرم تن که روغن آن را گرفته باشید، یک قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک، یک قاشق غذاخوری سس مایونز و یک چهارم پیمانه کرفس خرد شده. این وعده با سالاد، میوه و یک لیوان شیر سویا خورده شود.
 
روز ششم:
اگر می‌خواهید بیرون از خانه غذا بخورید، کوچک‌ترین سایز چیزبرگر، سالاد با سس یا ساندویج مرغ کباب شده با سس مایونز و هویج و یک لیوان آب پرتغال سفارش دهید.
 
روز هفتم:
یک کاسه سوپ مرغ و حبوبات و برنج، کمی سبزیجات هم اضافه کنید و به همراه میوه تازه و ساندویج پنیر با نان میل کنید (از روغن یا کره خیلی کم استفاده شود.)
 
روز هشتم:
2 تکه نان تست، یک تکه آن را با 2 قاشق غذاخوری آواکادو پوره شده، یک چهارم پیمانه جوانه جو، یک تکه پیاز قرمز، یک قاشق چایخوری دانه کنجد، 2 قاشق غذاخوری سس سالاد کم‌چرب و 35 گرم پنیر چدار کم‌چرب رنده شده. این را در فر بگذارید و گرما دهید تا پنیر آب شود. می‌توانید چیزهای دیگری هم اضافه کنید تا به شکل ساندویج درآید. تکه نان تست دیگر را روی آن بگذارید. این غذا را با آب گوجه و مقداری میوه میل کنید.
 
روز نهم:
20 گرم پنیر کم‌چرب، 2قاشق غذاخوری مربای گیلاس و یک چهارم پیمانه هویج خرد شده را بین 2 تکه نان تمام غلات بگذارید تا شبیه ساندویج شود و همراه یک لیوان شیر یک درصد چربی و میوه نوش جان نمایید.
 
روز دهم:
2 قاشق‌ چایخوری سس خردل بر نیمی از نان شیرین تمام گندم، یک ورقه پیاز، خیار، تکه‌های فلفل، برگ اسفناج تازه و پنیر کم‌چرب روی آن تکه دیگر نان را قرار دهید و به همراه سالاد کلم بروکلی با سس کم‌چرب میل کنید.
منبع:jamejamonline.ir
ویرایش و تلخیص:آکاایران

  • اشتراک
  • گزارش تخلف
  • 0 محبوب

اخبار اکاایران