آکاایران: قرص پردنیزولون یکی از داروهای درمان کننده بیماری های پوستی است. از این دارو برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. با این حال این دارو دارای عوارض جانبی بسیاری است که باید در مصرف آن احتیاط کرد.

به گزارش آکاایران: پردنیزولون یک داروی استروئیدی است که مانع از انتشار موادی می شود که مسبب التهاب در بدن هستند. این دارو به دو شکل قرص و آمپول وجود دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها تجویز می شود. در این مطلب با تاثیرات آمپول و قرص پردنیزولون بر بدن و موارد مصرف این دارو به همراه عوارض جانبی آن ها آشنا می شویم. 

موارد مصرف آمپول و قرص پردنیزولون

قرص پردنیزولون

آکاایران: آمپول و قرص پردنیزولون این تاثیرات را بر بدن شما می گذارند

پردنیزولون برای درمان بسیاری از شرایط مختلف از جمله اختلالات آلرژیک، بیماری های پوستیآرتریتبیماری لوپوساختلالات تنفسی استفاده می شود. اطلاعات بسیار مهمی درباره پردنیزولون وجود دارد که قبل از استفاده از این دارو باید آن ها را بدانید. برخی از این اطلاعات به شرح زیر است.

  • در صورت حساسیت به پردنیزولون و یا ابتلا به عفونت قارچی در هر نقطه از بدن, نباید از قرص پردنیزولون استفاده نمود.
  • قبل از مصرف پردنیزولون, در صورت ابتلا به هرگونه بیماری و یا مصرف هر گونه دارو, شرایط را به پزشک معالج گزارش دهید. چرا که بسیاری از بیماری ها تحت تاثیر مصرف این دارو قرار می گیرند و بسیاری از داروها با پردنیزولون تداخل دارند.
  • داروهای استروئیدی ممکن است سیستم ایمنی بدن را ضعیف کنند. این مسئله باعث می شود بیماری به راحتی به عفونت مبتلا شود و یا اینکه عفونت های بدن او تشدید شوند. به همین دلیل توصیه می شود قبل از مصرف این دارو, پزشک را از شرایط بدن خود و وجود عفونت ها آگاه سازید.
  • در طول مصرف این دارو توصیه می شود از تماس با افراد بیمار و یا افراد مبتلا به بیماری های عفونی خودداری کنید. در صورت برقراری ارتباط با افراد مبتلا به سرخک و یا آبله مرغان, به منظور درمان پیشگیرانه, به پزشک اطلاع دهید. این بیماری ها می توانند عوارض جدی و خطرناکی مانند مرگ برای افرادی که در حال مصرف داروهای استروئیدی هستند, داشته باشند.
  • در طول مصرف این دارو از واکسن زدن به منظور پیشگیری از بیماری ها اجتناب کنید. چرا که واکسن ها در طول مصرف این دارو ممکن است به خوبی عمل نکنند و موجب پیشگیری کامل از بیماری ها نشوند.
  • توصیه می شود به صورت ناگهانی مصرف قرص پردنیزولون را قطع نکنید. حتما این کار باید تحت نظر پزشک صورت گیرد.

قرص پردنیزولون

علایم حساسیت به قرص پردنیزولون

اشکال در تنفس و تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو از جمله علایم آلرژی به این دارو می باشند. توصیه می شود با مشاهده هر یک از این علایم سریعا به پزشک مراجعه شود.

عوارض جدی و خطرناک پردنیزولون

قرص پردنیزولون

دیگر عوارض جانبی قرص پردنیزولون

قرص پردنیزولون

اگرچه قرص پردنیزولون و یا تزریق آمپول آن برای درمان بسیاری از بیماری ها موثر است با این وجود استفاده از آن بدون نظر پزشک خطرناک است. بسیاری از عوارض جانبی این دارو خطرناک و جدی می باشند و در صورت مشاهده هر یک از آن ها باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لوراتادین را بجای پرد نیزولون , آمپول سوبا

گردآوری توسط بخش اطلاعات دارویی سایت آکاایران
تبلیغات