لاغر شدن با روشی غیر جراحی! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد لاغر شدن با روشی غیر جراحی! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته چاق ها بخوانند از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: روشی ساده برای لاغر شدن

بالن معده یک روش کاملا سرپایی و غیرجراحی به وسیله آندوسکوپی رای کمک به لاغر شدن و کاهش وزن کسانی که به چاقی دچارند و نمی خواهند یا نمی توانند از روش های دیگر کنترل وزن استفاده نمایند کاربرد دارد.

دکتر مجتبی هاشم زاده متخصص جراح عمومی و گوارش درباره این روش گفت:در این روش از طریق دهان بالون در معده قرار داده می شود جنس بالون از سیلیکون نرم ساخته شده و از طریق یک لوله با مایع یا هوا (بسته به نوع بالن) پر شده و آزادانه شناور می گردد و با پر کردن بخشی از فضای داخل معده باعث سیری کاذب و در نتیجه باعث کاهش وزن می گردد.
هاشم زده تصریح کرد:قرار دادن بالن در معده معمولا بین 20 تا 30 دقیقه طول کشیده و بیمار پس از یک مراقبت پزشکی کوتاه مدت، می تواند به منزل باز گردد خارج کردن بالون حداکثر پس از 6 ماه به وسیله آندوسکوپی نجام می گردد.
 
لاغر شدن با روشی غیر جراحی!
,لاغری , تناسب اندام , بالن معده ,[categoriy]

آکاایران: لاغر شدن با روشی غیر جراحی!

 

روشی برای لاغری فاقد جراحی

 
وی در خصوص میزان کاهش وزن با استفاده از این روش اذعان داشت:درک این نکته که این سیستم وسیله ای جهت کمک به کاهش اشتها و وزن بوده و باید همراه با یک رژیم غذایی نظارت شده به کار گرفته شود اهمیت زیادی دارد مقدار وزنی که یک بیمار از دست می دهد بستگی به رعایت دقیق رژیم غذایی او دارد.
وی ادامه داد:در این مدت ارجح است زیر نظر یک تیم پزشکی متشکل از متخصص تغذیه روانشناس و مشاور ورزش به اصطلاح شیوه زندگی، ایجاد انگیزه و کنترل در خوردن، تصحیح عادات غذایی و فعالیت های بیشتر ورزشی اهتمام ورزیده تا لاغری ناشی از این کاهش وزن را حفظ نماید.
هاشم زاده در خصوص عوارض احتمالی بالون گفت:بیمار ممکن است تا چند روز پس از گذاشتن بالون، احساس تهوع و استفراغ سنگینی در شکم، گاهی درد دوره ای در پشت و شکم را داشته باشد در این صورت بیمار بهتر است با پزشک خویش مشورت نموده و از داروهای احتمالی مورد تجویز او استفاده نماید.
وی در پایان اظهار داشت:ممکن است در بعضی از بیماران عوارض دیگری مثل ریفلاکس، ترش کردن و نفخ شکم ظاهر گردد که قابل درمان است بدیهی است هر چه مهارت پزشک در بالن گذاری بیشتر باشد احتمال این عوارض کمتر خواهد بود.

لاغر شدن با روشی غیر جراحی!

54
منبع : سلامانه - /م
.

منبع :

لاغر شدن با روشی غیر جراحی! گردآوری توسط بخش مقالات مخصوص چاق ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات