در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا ورزش کردن لاغر میکند؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته چاق ها بخوانند از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ورزش به تنهایی برای پیشگیری از افزایش وزن کافی نیست

برخی از افراد بر این باورند تنها با ورزش کردن می توانند وزن خود را کم کنند و نیازی نیست حتما از رژیم های غذایی استفاده کنند.این در حالی است که متخصصان تغذیه این فرضیه را رد می کنند و معتقدند ورزش به تنهایی و فاقد داشتن رژیم غذایی باعث لاغری نمیشود.
“لارا دوگاس” استادیار علوم بهداشت عمومی در دانشگاه لویولا شیکاگو گفت:در بررسی عوامل بروز چاقی آنچه که واقعا لازم است بررسی شود، نوع مواد خوراکی مصرفی افراد است. به طور مثال بررسی های پیشین خطر چاقی را با مصرف خوراکی های پرکالری و نوشیدنی های حاوی مواد قندی مرتبط دانسته است.
در عین حال در مطالعه نوین متخصصان امریکایی مدعی شدند مقدار ساعتی که افراد در هفته صرف ورزش کردن می کنند در کیفیت کنترل وزن افراد نقشی ندارد.
در حقیقت تعدادی از افراد که بیش از دیگران ورزش می کردند در مدت دو سال انجام مطالعه وزن بیشتری پیدا کرده اند در حالی که گروهی که کمتر از دیگران ورزش می کردند در مدت زمان انجام مطالعه وزن خود را از دست داده اند.
آیا ورزش کردن لاغر میکند؟
آیا ورزش کردن لاغر میکند؟ - آکا
آکاایران: آیا ورزش کردن لاغر میکند؟

ورزش کردن

به گزارش آکاایران: به گفته دوگاس، یافته ها حاکی از آن است که فعالیت جسمی به تنهایی برای پیشگیری از افزایش وزن کافی نیست.
هرچند مشخص نیست چرا ورزش کردن به تنهایی به کاهش وزن کمک نمی کند و بلکه گاهی منجر به افزایش وزن هم می شود اما یکی از دلایل این تاثیرگذاری می تواند افزایش اشتها به دنبال ورزش کردن باشد.
با وجود نتایج به دست آمده در این مطالعه محققان همچنان به افراد توصیه می کنند فعالیت جسمی کافی دارا باشند و در کنار آن سایر فاکتورها و الگوهای سلامتی از جمله تغذیه را نیز در سبک زندگی خود بگنجانند.
این متخصصان تاکید کردند:نتایج این مطالعه به معنای ترک ورزش و بیهوده دانستن آن نیست و فاقد شک ورزش و تحرک بدنی، مزایای بسیاری برای سلامت جسم و روان دارد.

آیا ورزش کردن لاغر میکند؟

2.52
منبع : ایسنا-/ ر
.
منبع :
آیا ورزش کردن لاغر میکند؟ گردآوری توسط بخش مقالات مخصوص چاق ها سایت آکاایران
تبلیغات