رژیم لاغری

آکاایران: در کاهش وزن و رژیم لاغری این خوراکی ها را نخورید !

آکاایران: خوراکی هایی که در رژیم لاغری نباید مصرف کرد

اگر می خواهید خیلی آسان تر و سریعتر وزن کم کنید باید دراین دوران این خوراکی ها و غذاها را مصرف نکنید چون کار شما برای کاهش وزن را سخت تر خواهد کرد. رژیم غذایی یکی از عناصر کلیدی برای کاهش وزن محسوب می شود. 

غذاها و خوراکی های مضر در کاهش وزن , در شرایطی که برخی مواد غذایی میتوانند سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش وزن کمک کنند، برخی مواد غذایی نیز وجود دارند که می توانند سفر شما برای دستیابی به وزن دلخواه را طولانی تر سازند.

غذا های حاوی امولسیفایرها

تعداد زیادی از غذا های فرآوری شده، مانند بستنی، مایونز، مارگارین، شکلات، و سوسیس حاوی امولسیفایرها هستند، که این مواد شیمیایی به ترکیب مواد تشکیل دهنده ای که به خوبی با یک دیگر ترکیب نمیشوند «بعنوان مثال، آب و روغن» کمک میکنند.

به گزارش تالاب همچنین، امولسیفایرها به حفظ تازگی، جذابیت ظاهری و پیش گیری از کپک زدن غذاها کمک میکنند. در شرایطی که بنظر بی خطر میرسند، مطالعه ای روی موش ها نشان داد که مصرف این مواد شیمیایی ممکن است در باکتری های روده تغییر ایجاد کند، محرک التهاب باشد و خطر چاقی و بیماری قلبی را افزایش دهد.

از امولسیفایرهای رایج میتوان به لسیتین ها، مونو و دی گلیسیریدها، پلی گلیسرول استر، سوربیتان استر، پی جی استر، و استر قندی اشاره کرد.

تا حد امکان بجای استفاده از غذا های فرآوری شده، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه، تخم مرغ های تازه مزرعه ای، حبوبات، مغزهای خوراکی و دانه های خوراکی را مدنظر قرار دهید.

غذاهای حاوی مونوسدیم گلوتامات

مونوسدیم گلوتامات «MSG» یک افزودنی برای التیام عطر و طعم است که استفاده ازآن در فست فود، غذا های چینی، نودل ها، غذا های کنسروی، گوشت های فرآوری شده، و بسیاری غذا های بسته بندی شده رایج است.

مصرف منظم غذا های سرشار از مونوسدیم گلوتامات با افزایش وزن، و همچنین بسیاری مشکلات سلامت دیگر پیوند خورده است.

از دیگر شرایط مرتبط با مصرف مونوسدیم گلوتامات می توان به فیبرومیالژیا، کبد چرب و سمیت کبدی، قندخون بالا، آسم، کلسترول بالا، پرفشاری خون، اختلالات مغز و اعصاب، اختلالات گوارشی، و سندرم متابولیک اشاره کرد.

مونوسدیم گلوتامات میتواند خودرا در پوشش بیش از 40 نام مختلف پنهان کند. از نمونه هایی که ممکن است به حضور آن اشاره دارا باشند میتوان به گلوتامات، هرچیز «هیدرولیزشده»، عصاره مخمر، ژلاتین، پروتئین سویا، سویا یا پروتئین آب پنیر، سس سویا، کلسیم یا سدیم کازئین اشاره کرد.

مصرف مواد غذایی که کمترین فرآوری را پشت سر گذاشته و ادویه های ساده به آن ها اضافه شده است را مدنظر قرار دهید. حتی میتوانید عطر و طعم وعده های غذایی خودرا با فلفل چیلی التیام ببخشید تا از فواید متابولیکی اضافه بهره مند شوید. مطالعات بسیاری نشان داده اند که کپسایسین موجود در فلفل به افزایش سوخت و ساز بدن کمک میکند.

شیرین کننده های مصنوعی

افراد تعداد زیادی از جای گزین های قند فاقد کالری بعنوان یک ابزار کاهش وزن استفاده می کنند، اما این شیرین کننده ها ممکن است اثری معکوس دارا باشند. دریک مطالعه، موش هایی که با شیرین کننده های مصنوعی ساخارین، سوکرالوز یا آسپارتام تغذیه شده بودند عدم تحمل گلوکز، یک شرایط متابولیک مرتبط با چاقی و دیابت نوع 2 را شاهد بودند. در مطالعه ای دیگر با حضور هفت شرکت کننده انسانی، چهار نفر از انها تنها پس از یک هفته مصرف حداکثر دوز توصیه شده برای ساخارین عدم تحمل گلوکز را نشان دادند.

مصرف منظم قند افزوده شده برای سلامت شما و فرو نشاندن هوس های شیرینی مفید نیست و بهتر است مصرف میوه ها، دارچین، کره های آجیل، یا سیب زمینی شیرین را بعنوان روشی طبیعی مدنظر قرار دهید.

رژیم لاغری

کربوهیدارت های پالایش شده

مصرف یک رژیم غذایی سرشار از کربوهیدارت های پالایش شده، مانند پاستا، نان، شیرینی، افزایش قندخون را موجب می شود که لوزالمعده را برای کمک به حذف قند اضافی از خون به ترشح انسولین تحریک خواهد کرد. گوارش و جذب سریع تر غذا در ادامه می تواند موجب افت شدید انرژی شود ودر بلند مدت به سوخت و ساز شما آسیب وارد کند.

مصرف کربوهیدارت های پیچیده شامل غلات کامل و سبزیجات را مدنظر قرار دهید. انها حاوی فیبر هستند که موزیک گوارش را کند ساخته و نرخ سوخت و ساز را در سطحی مناسب حفظ می کند.

محصولات کم چرب

تعداد زیادی از ما فکر میکنیم که محصولاتی با برچسب «کم چرب» می توانند به روند کاهش وزن کمک کنند. این در تئوری منطقی است، زیرا هر گرم چربی دو برابر کالری بیشتر نسبت به پروتئین ها و کربوهیدارت ها دارد. اما طی مطالعه ای که در نشریه Appetite منتشر شد، پژوهشگران اطلاعات تغذیه ای تقریباً 6,000 غذا در کانادا را مورد بررسی قرار داده و دریافتند محصولات کم چرب از نظر کالری بطور کلی اختلاف چندانی با همتایان پر چرب خود ندارند.

بجای پرهیز از مصرف چربی، سوخت و ساز خودرا میتوانید با مصرف چربی های مفید از قبیل اسیدهای چرب امگا-3 که در ماهی های سالمون، تن، خالمخالی و دیگر ماهیان آب های سرد یافت می شوند، التیام ببخشید.

نوشیدنی های گازدار

نوشیدنی های گازدار حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا «HFCS» هستند و می توانند موجب سندرم متابولیک شوند. این سندرم گروهی از شرایط «پرفشاری خون، قندخون بالا، چربی بیشر دور کمر» را شامل می شود که خطر بیماری قلبی، سکته مغزی، و دیابت را افزایش می دهند.

به گزارش تالاب زمانی که فروکتوز به اندازه ای مشابه با قندهای دیگر مصرف شود، آثار ویرانگر بیشتری روی سوخت و ساز بدن دارد و برهمین اساس ممکن است به چاقی منجر شود.

بجای نوشیدنی های گازدار می توانید مصرف کامبوچا، یک چای تخمیر شده سرشار از پروبیوتیک ها را مدنظر قرار دهید. پروبیوتیک ها نشان داده اند که به تنظیم گوارش، وزن و سوخت و ساز کمک می کنند.

.

منبع : talab.org

گردآوری توسط بخش مقالات مخصوص چاق ها سایت آکاایران
تبلیغات