باید و نبایدهای بارفیکس زدن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد باید و نبایدهای بارفیکس زدن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته چاق ها بخوانند از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: زیبایی اندام

باید و نبایدهای بارفیکس زدن
,میله بارفیکس, بارفیکس, ورزش بارفیکس
آکاایران: باید و نبایدهای بارفیکس زدن
بارفیکس تمرینی معجزه آسا است که می توانید نتیجه بسیار مثبت آن را دریافت کنید‎
 
به گزارش آکاایران: «بارفیکس» تمرینی معجزه آسا است که فاقد شک می توانید نتیجه بسیار مثبت آن را دریافت کنید، فقط یادتان باشد که تکرارهای زیاد معادل ارتقای قدرت بدنی نیستند، بلکه تکنیک اجرایی کلید کار است.
 
یکی از بهترین حرکات تمرینی، بارفیکس است که اگر به درستی از آن بهره ببرید، می توانید عضله سازی بزرگی را در کنار فواید دیگری را تجربه کنید. در این مطلب  علی نژاد - کارشناس ورزش های رزمی به بررسی باید و نبایدهای اجرای بارفیکس می پردازد.
 
چراغ های سبز و قرمز برای بارفیکس 
بارفیکس در واقع کشیدن وزن بدن برخلاف جاذبه زمین است که عضلات زیربغل را درگیر می کند، اما نیاز به گفتن نیست که در این حرکت ثبات دهنده های متعددی در شانه، جلو بازو، قدرت پنجه ها و حتی عضلات مرکزی بدن نیز درگیر می شوند.
 
به خاطر همه این فواید، بارفیکس می تواند و باید در هر فاز از تمرینات شما جای داشته باشد، این باید و نبایدها را دنبال کنید تا از اجرای صحیح بارفیکس مطمئن شوید و ریسک ها را به حداقل برسانید.
 
نبایدهای بارفیکس 
* نباید اجازه دهید شانه ها سمت جلو و بالا متمایل شوند. زمانی که اجازه دهید این اتفاق رخ دهد و سینه سمت داخل متمایل شود فشار فوق العاده زیادی روی شانه ها اعمال می شود و از روی عضلات اصلی منحرف می شود.
 
اجرای یک یا دو تکرار اضافی ارزش آن را ندارد که استرس های خطرناک به بدن وارد کنید.
 
*نباید بیش از حد پشت خود را قوس دهید. اگر اجازه دهید تا حداکثر ممکن در کمر قوس ایجاد شود، می تواند معنایش ساختار ضعیف بدنی یا شکم ضعیف باشد مثل شنا سوئدی؛ حرکت بارفیکس هم روی کل بدن فشار می آورد.
 
* نباید بدن را تاب دهید. یادتان باشد که هدف از اجرای بارفیکس کارکردن روی عضلات کششی بدن است، بنابراین باید سعی کنید حرکات اضافی بدن را در حداقل ساکن حفظ کنید.
 
بایدهای بارفیکس 
* گام اول از بارفیکس این است که شانه ها را پایین نگه دارید و آنها را سمت همدیگر متمایل کنید. این کار باعث درگیر شدن عضلات خاص ثبات دهنده در شانه می شود که اگر آمادگی خوبی پیدا کنند به کشش ها، مشت زدن و پرتاب کردن های شما کمک می کنند فاقد آنکه دردی به وجود آورند.
 
* درگیر کردن عضلات شکم خیلی مهم است و به بهره وری از بارفیکس کمک می کند. بدن باید در این حالت باشد: وقتی از میله آویزان می شوید و زانوها را از پشت خم می کنید، باید به طورعادی نفس بکشید و سپس زانوها بالا ببرید تا عضلات شکم سفت شوند. بعد از آن زانوها را به حالت آویزان بازگردانید، اما شکم را در طول اجرای بارفیکس همان طور سفت حفظ کنید.
 
* براساس توانایی رشد خود را دنبال کنید. چنانچه تا به حال بارفیکس را انجام ندادید، می توانید از این طرح برای پیشرفت استفاده کنید: با بارفیکس کمکی آغاز کنید، یا از دستگاه بارفیکس کمک بگیرید و با کمک یار تمرینی خود بارفیکس بروید که 2 الی 3 ست و 10 تکرار برای شروع خوب است.
 
بعد از آن باید در بخش منفی حرکت پیشرفت کنید، به طوریکه بخش مثبت را با کمک اجرا کنید، اما بخش منفی را خودتان و با وزن بدن انجام دهید. بخش منفی را باید 4 الی 8 ثانیه طول دهید. این روش را هم 2 الی 3 ست با 10 تکرار اجرا کنید.
 
زمانی که برایتان تکرارهای منفی عادی شد سراغ بارفیکس بروید و مچ برعکس اجرا کنید. یادتان باشد که تکرارهای زیاد معادل ارتقای قدرت بدنی نیستند، بلکه تکنیک اجرایی کلید کار است. بدنسازان با حرکت بارفیکس می توانند از پاسخ دهی عضلات زیربغل خود مطمئن شوند.
  
 
.
منبع :

باید و نبایدهای بارفیکس زدن گردآوری توسط بخش مقالات مخصوص چاق ها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات