در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ارتباط مستقیم خواب و لاغر شدن شما ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته چاق ها بخوانند از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سلامت - پزشکی - ارتباط مستقیم خواب و لاغر شدن شما
 
لاغر ماندن شما ممکن است تا حدی به استراحت شبانه شما بستگی داشته باشد. نتایج تحقیقی منتشر شده است که نشان می‌دهد...
لاغر ماندن شما ممکن است تا حدی به استراحت شبانه خوب شما بستگی داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه پنجشنبه 8 مه (18 اردیبهشت) در کنفرانسی بین المللی در آمستردام پایتخت هلند نتایج تحقیقی منتشر شد که نشان می‌دهد افرادی که شب‌ها بد می‌خوابند، غذای بیشتری می‌خورند.
بر اساس این تحقیق که در مرکز اروپایی علوم تغذیه‌ای در دیژون در مرکز فرانسه انجام شده است: "پس از یک خواب بد شبانه، افرادی 550 کالری (22 درصد) بیشتر از حد طبیعی می‌خورند." این مقدار کالری در حدود یک هامبرگر بزرگ است.
محققان نشان دادند که احساس گرسنگی در میان گروهی که برای 4 ساعت در شب قبل خوابیده بودند، نسبت به گروهی که 8 ساعت خوابیده بودند، بالاتر است.
این محققان گفتند: "این نتایج بیانگر آن است که محرومیت خواب میزان مصرف غذا را بالا می‌‌برد... و می‌تواند عاملی برای تحریک چاقی باشد."
یک بررسی جداگانه که بوسیله پژوهشگران در دانشگاه ماستریخت انجام شد و در این کنفرانس نتایج آن اعلام شد،‌ نیز نشان داد که کودکانی که در حین سال‌های بلوغ کمتر می‌خوابند، در مقایسه با کودکانی که الگوهای خواب‌شان تغییر نکرده است، بیشتر وزن اضافه می‌کنند.
سازمان جهانی بهداشت تخمین می‌زند که در سال 2005 حدود 1.6 میلیارد نفر در جهان اضافه وزن دارند و دست کم 400 میلیون نفر آنها چاق محسوب می‌شوند.
این کنفرانس را انجمن اروپایی بررسی چاقی ترتیب داده بود.
منبع: hamshahrionline.ir 
ویرایش و تلخیص: آکاایران

ارتباط مستقیم خواب و لاغر شدن شما گردآوری توسط بخش مقالات مخصوص چاق ها سایت آکاایران
تبلیغات