کاهش وزن

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

هفت روش برای کاهش وزن بدون گرسنگی، کاهش وزن، راه کاهش وزن، کاهش وزن بی خطر، کم کردن وزن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد هفت روش برای کاهش وزن بدون گرسنگی، کاهش وزن، راه کاهش وزن، کاهش وزن بی خطر، کم کردن وزن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +کاهش +وزن را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

هفت روش برای کاهش وزن بدون گرسنگی، کاهش وزن، راه کاهش وزن، کاهش وزن بی خطر، کم کردن وزن
کاهش وزن بدون گرسنگی,روش کاهش وزن,روش کاهش وزن سریع,لاغر شدن،لاغری فوری،لاغری موضعی ،لاغر شوید

هفت روش برای کاهش وزن بدون گرسنگی

کم کردن وزن با 2 روش زیر امکان پذیر است:

1- سوزاندن کالری ‏ها با تمرین ورزشی

2- با انتخاب هوشمندانه ی غذا و کنترل واحدهای غذایی.

در تئوری، شما می‏ توانید با گذراندن ساعت‏ ها در سالن ‏های ورزشی مقداری از کالری را از بین ببرید اما این کار در عمل، اتفاقی واقعی و یا خوشایند نیست، از طرفی چه کسی می‏ خواهد که فقط با برگ‏ های کاهو زندگی کند؟

در عوض این 7 روش اگر هر روزه به کار گرفته شوند بدون تلاش زیادی به کاهش وزن کمک می‏ کنند.

1- حرکت دائمی
جیمزلوین پزشک کلینیک مایو در روچستر یک دهه را صرف مطالعه نقش حرکت روزانه یا NEAT (فعالیت ‏های غیرورزشی گرما‏زا در بدن) در سوخت و ساز بدن کرده است. کشف او این است که افرادی که پاهای شان را مرتب تکان می دهند و یا ایستادن را به نشستن ترجیح می ‏دهند و به طور کلی خیلی به اطراف حرکت می ‏کنند روزانه تا 350 کالری بیشتر از کسانی که مدام در حالت نشسته هستند، می ‏سوزانند که این مقدار چیزی در حدود 17 کیلوگرم در سال می شود.

2- اغلب وعده‏های غذایی را زیر 400 کالری نگه دارید.
مطالعات بسیاری پیشنهاد می ‏دهند که بین وعده‏های غذایی خود فاصله‏ های مشخصی قرار دهید و حتی‏المقدور همگی را در یک اندازه تنظیم کنید. غذا خوردن در فواصل زمانی مشخص با:  سوزاندن میزان کالری بیشتری بعد از غذا خوردن،

واکنش بهتر به انسولین و کمتر بالا رفتن سطح کلسترول خون همراه است. وقتی شما وعده‏ های غذایی منظمی در طول روز می ‏خورید کمتر احتمال دارد که دچار گرسنگی مفرط و یا پُرخوری شوید.

3- روزانه 8 لیوان آب بخورید.
آب تنها یک برطرف کننده عطش نیست، بلکه ممکن است سرعت متابولسیم بدن را هم زیاد کند. محققان آلمانی دریافته ‏اند که نوشیدن 2 لیوان آب سرد میزان سوخت و ساز بدن را تا 30 درصد افزایش داده و اثر آن تا دقیقه باقی می ماند؛ یک سوم این افزایش سوخت و ساز ناشی از تلاش بدن برای گرم کردن آب می باشد و بقیه آن ناشی از تلاش بدن برای جذب آب است. موقع آب خوردن هیچ کالری دریافت نمی ‏شود اما کالری‏ ها سوزانده می ‏شوند دُرست برخلاف زمانی که دیگر نوشیدنی های شیرین را می‏ نوشیم و کالری اضافی دریافت و حتی ذخیره می ‏گردد.افزایش مصرف روزانه آب تا 8 لیوان به شما کمک می ‏کند تا در طول سال حدود 5/3 کیلوگرم کم کنید. بنابراین سعی کنید قبل از وعده‏های غذایی، میان وعده‏ها و قبل از نوشیدن آب میوه‏ها و مایعات شیرین، یک لیوان آب بنوشید.

4- بالا و پایین رفتن از پله‏ ها
بالا رفتن از پله‏ ها، یک عمل برای تقویت کردن پاها است. چرا که شما دارید وزن بدن تان را ضد جاذبه زمین به بالا حرکت می ‏دهید. به این ترتیب از هر فرصتی برای این کار استفاده نمایید؛ البته اگر مشکل خاصی مانند کمردرد و زانودرد و ... دارید، قبل از آن با پزشک تان مشورت نمایید.

5- سرعت حرکات تان را کنترل کنید.
قدرت و شدت کارهای روزانه ‏تان را افزایش دهید. از جارو زدن گرفته تا به گردش بردن کودک تان. به عبارتی بهتر است همه کارهای تان را با جنب و جوش بیشتری انجام دهید.

6- از کیسه خرید خود، به جای دمبل استفاده کنید.
این که از کس دیگری بخواهید که کیسه خرید و یا چمدان شما را حمل کند، فرصت سوزاندن کالری و قوی ‏تر شدن بدن تان را می گیرید. کیسه‏ های خرید خود را به صورت متوازن و یک بسته در هر دست حمل کنید. حتی اگر مجبورید چندین بار طی مسیر کنید؛ 2 کیسه‏ ی کوچک تر را به جای یک کیسه‏ ی بزرگ حمل کنید؛ در این صورت خودتان می‏ توانید بارتان را جا به جا کنید.

7- در هر وعده غذایی 4 گرم فیبر بخورید.
یک رژیم غذایی با فیبر بالا می‏ تواند دریافت کالری شما را بدون این که احساس کمبود کنید کاهش دهد. در یک مطالعه مشخص شده زنانی که روزانه 13 گرم یا کمتر فیبر دریافت می ‏کنند ممکن است 5 برابر بیشتر از زنانی که فیبر بیشتری می خورند، دچار افزایش وزن شوند.

 

فیبر از طریق مکانیزم های زیر موجب کاهش وزن می شود:

1- سرعت غذا خوردن را کاهش می دهد چون به جویدن بیشتری احتیاج دارد.

2- سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می ‏دهد.

3- هورمون ‏های سیری را بالا می ‏برد.

برای دریافت 25 گرم فیبر در روز مطمئن شوید که 6 وعده یا میان وعده میل می ‏کنید که هر کدام از آن ها حدود 4 گرم فیبر را شامل می‏ شود.

در میان وعده های تان از میوه استفاده کنید و آن ها را در دسترس تان قرار دهید. به این ترتیب به سادگی فیبر دریافتی شما بالا می ‏رود.

ریحانه حمیدی فر – سایت تبیان

فیبر از طریق مکانیزم های زیر موجب کاهش وزن می شود:

1- سرعت غذا خوردن را کاهش می دهد چون به جویدن بیشتری احتیاج دارد.

2- سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می ‏دهد.

3- هورمون ‏های سیری را بالا می ‏برد.

برای دریافت 25 گرم فیبر در روز مطمئن شوید که 6 وعده یا میان وعده میل می ‏کنید که هر کدام از آن ها حدود 4 گرم فیبر را شامل می‏ شود.

در میان وعده های تان از میوه استفاده کنید و آن ها را در دسترس تان قرار دهید. به این ترتیب به سادگی فیبر دریافتی شما بالا می ‏رود.

ریحانه حمیدی فر – سایت تبیان


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله هفت روش برای کاهش وزن بدون گرسنگی، کاهش وزن، راه کاهش وزن، کاهش وزن بی خطر، کم کردن وزن شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه ترکیب ورزش و تغذیه برای کاهش وزن سریع‌تر , بهترین راه کم کردن وزن برای افراد پرمشغله , قوانین پیاده روی و کاهش وزن با تردمیل , برنامه کاهش وزن با دوچرخه ثابت , راه های کم کردن وزن خیلی سریع , کاهش وزن بعد از زایمان سزارین , راههای کاهش وزن بعد از زایمان , استاندارد کاهش وزن در یک ماه , برنامه کاهش وزن با پیاده روی , کاهش وزن بعد از زایمان طبیعی , میزان کاهش وزن بعد از زایمان , کاهش وزن در ماه هفتم بارداری , کاهش وزن سریع بعد از زایمان , میزان کاهش وزن با پیاده روی , کاهش وزن ناگهانی در بارداری , 10 کیلو کاهش وزن در یک ماه , بیشترین کاهش وزن در یک ماه , کاهش وزن سریع با پیاده روی , علت کاهش وزن بعد از زایمان , راههای کاهش وزن در بارداری , چگونگی کاهش وزن در بارداری , حداکثر کاهش وزن در یک ماه , روش کاهش وزن با پیاده روی , برای کاهش وزن چه باید کرد , 8 راهکار برای کاهش پرخوری , کاهش وزن در اوایل بارداری , دلایل کاهش وزن در بارداری , کاهش وزن با ورزشهای هوازی , علت کاهش وزن ناگهانی چیست , کاهش وزن سریع نشانه چیست , میزان کاهش وزن در یک ماه , کاهش وزن مناسب در یک ماه , مقدار کاهش وزن در یک ماه , کاهش وزن در زمان بارداری , کاهش وزن با ورزش بدنسازی , کاهش وزن با ورزش و تغذیه , کاهش وزن با ورزش در خانه , کاهش وزن سریع و کبد چرب , کاهش وزن سریع با تردمیل , کاهش وزن سریع در 10 روز , کاهش وزن سریع در دو ماه , رژیم کاهش وزن در یک ماه , علت کاهش وزن در بارداری , کاهش وزن با دوچرخه ثابت , کاهش وزن با ورزش و رژیم , کاهش وزن با ورزش پیلاتس , کاهش وزن بعد از زایمان , کاهش وزن با ورزش هوازی , عوامل کاهش وزن ناگهانی , عوارض کاهش وزن ناگهانی , کاهش وزن سریع با ورزش , کاهش وزن سریع با رژیم , راههای کاهش وزن اصولی , کاهش وزن با پیاده روی , کاهش وزن پس از زایمان , دلیل کاهش وزن ناگهانی , کاهش وزن سریع با قرص , روش مناسب کاهش کالری , علت کاهش وزن ناگهانی , کاهش ناگهانی وزن بدن , روشهای کاهش وزن سریع , بهترین راه کاهش وزن , بهترین روش کاهش وزن , کاهش وزن در بارداری , کاهش وزن با ورزش دو , تبریک برای کاهش وزن , راه کارهای کاهش وزن , برای کاهش وزن سالم , کاهش وزن در یک ماه , سلامتی و کاهش وزن , كم كردن وزن سريع , کاهش وزن بارداری , کاهش وزن با ورزش , کاهش وزن ناگهانی , کم کردن سریع وزن , روش های کاهش وزن , راههای کاهش وزن , بهترین کاهش وزن , کاهش وزن اصولی , کاهش وزن طبیعی , آموزش کاهش وزن , کاهش وزن سریع , برای کاهش وزن , روش کاهش وزن , کاهش وزن بدن , کم کردن وزن , گلاب دیابت , کم شدن وزن , کدام راه؟ , کاهش وزن , كاهش وزن , کم کردن , روز ورن

هفت روش برای کاهش وزن بدون گرسنگی، کاهش وزن، راه کاهش وزن، کاهش وزن بی خطر، کم کردن وزن گردآوری توسط بخش مقالات مخصوص چاق ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات