تفاوت hivبا ایدز

آکاایران:بيماری ايدز با علائم اوليه ای خود را بروز می دهد که توجه به آنها در تشخيص به موقع اين بيماری موثر است.در این مقاله تصمیم داریم 16 علائم و نشانه های کلی که در فرد مبتلا به ایدز نمایان میشود را برای شما بیان کنیم.یادتان باشد که با تشخیص سریع بیماری ,میتوان حداقل جلو سرعت رشد بیماری را بگیریم یا حتی امکان معالجه را میتوانیم فراهم کنیم. برای مطالعه این علائم در ادامه مطلب با آکاایران همراه باشید.

16 علائم و نشانه های کلی در فرد مبتلا به بیماری ایدز

نشانه هایی که هر فرد ممکن است HIV داشته باشد:اگر شما همه یا برخی از علائم زیر را دارید، توصیه می شود که در اسرع وقت آزمایش دهید.
1) گلودرد و سردرد

Image result for ‫گلودرد و سردرد‬‎

2) تب :

Image result for ‫تب‬‎

یکی از اولین علائم می تواند تب خفیف تا حدود 102 درجه فارنهایت باشد ؛ تب، اگر زیاد رخ دهد، اغلب همراه با علائم معمولی خفیفی مانند خستگی، غدد لنفاوی متورم و گلودرد می باشند." در این مرحله ویروس در حال حرکت به جریان خون است و شروع به تکثیر در مقادیر زیادی می کند." 

3) زخم های سرد یا زخم هایی در قسمت های خصوصی بدن

(تبخال دهان) و تبخال بخش خصوصی می تواند نشانه ای از عفونت ARS و عفونت HIV در مراحل آخر باشد. و داشتن هرپس نیز می تواند یک عامل خطر برای ابتلا به این ویروس HIVمی باشد.

به این دلیل است که تبخال بخش خصوصی می تواند زخم هایی را ایجاد کند که در طول رابطه جنسی می تواند راحت به بدن شخص دیگر منتقل شود. و افراد مبتلا به HIV بیشتر در معرض ابتلا به شیوع هرپس های شدید قرار دارند زیرا HIV سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. 

4) بثورات پوستی

Image result for ‫بثورات پوستی‬‎

بثورات پوستی می تواند در اوایل یا اواخر دوره های HIV یا ایدز رخ دهد. 

 

5) سوزش و سوزن شدن و ضعف

اواخر HIV همچنین می تواند باعث ایجاد بی حسی و سوزش و سوزن سوزن شدن در دست و پا شود.این نوروپاتی محیطی است که همچنین در افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده اتفاق می افتد.

Image result for ‫سوزش و سوزن شدن‬‎

 

6) خستگی:

پاسخ التهابی تولید شده توسط سیستم ایمنی محاصره شده شما همچنین می تواند باعث خستگی و آرامش شود. خستگی می تواند هم نشانه HIV اولیه و هم نشانه بعدی HIV باشد.

Image result for ‫خستگی‬‎

علائم ایدز چه هستند و خستگی در ویروس HIV 

7) بی نظمی قاعدگی 

لطفا بروید و وضعیت خود را بررسی کنید ؛ در هر صورت شما را در برابر این اتفاق آزار دهنده باید محافظت شوید.

8) کاهش وزن،به یک باره

کاهش وزن نشان دهنده بیماری پیشرفته ای است و می تواند به دلیل اسهال شدید باشد.

بیماری ایدز چگونه بوجود می اید

کاهش وزن ناگهانی و اسهال شدید از علائم ایدز

9) تغییرات ناخن

یکی دیگر از علائم در اواخر عفونت HIV تغییرات ناخن است، مانند ضخیم شدن و انحنا گرفتن ناخن، تقسیم شدت ناخن یا تغییر رنگش (خطوط سیاه یا قهوه ای به صورت عمودی یا افقی) است. اغلب این به علت عفونت قارچی مانند کاندیدا است.

بیماری ایدز چگونه بوجود امد؟

علائم ایدز و تغییر فرم ناخن در بیماران

10) عفونت های مخمر

یکی دیگراز عفونت های قارچی که در مراحل بعد رایج است، ریفلاکس، عفونت دهان ناشی از کاندیدا که یک نوع مخمر است،می باشد.
11) سرفه خشک

Image result for ‫سرفه خشک‬‎

12) تهوع، استفراغ، اسهال

Image result for ‫تهوع، استفراغ‬‎

13) سردرگمی یا مشکل تمرکز

مشکلات شناختی می تواند نشانه ای از زوال عقل مرتبط با HIV باشد که معمولا در اواخر دوران بیماری رخ می دهد.علاوه بر سردرگمی و دشواری تمرکز، ضعف مرتبط با ایدز همچنین ممکن است شامل مشکلاتی برای حافظه شود.

بیماری ایدز در ایران

14) پنومونی

سینه‌پهلو یا ذات‌الریه،‌ که به آن پنومونی (به انگلیسی: Pneumonia) نیز می‌گویند، وضعیت التهابی ریه است که عمدتاً کیسه‌های میکروسکوپی هوا موسوم به آلوئول‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بیماری پنومونی معمولاً در اثر عفونت ناشی از ویروس یا باکتری و گاهی نیز در اثر سایر میکروارگانیسم‌ها، برخی داروها و شرایط دیگر مانند بیماری خودایمنی رخ می‌دهد.

بیماری ایدز چگونه منتقل میشود

15) درد عضلات، درد مفاصل، گره های لنفاوی متورم

Image result for ‫درد عضلات، درد مفاصل‬‎

16) عرق شبانه

Image result for ‫عرق شبانه‬‎

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
پربازدیدها
تبلیغات