آکاایران : در بدن انسان بافت چربی به صورتی که از حد طبیعی خود انباشته شود فرد را اصطلاحا چاق می گویند . به دلیل انباشته شدن بیش از حد بافت چربی باعث از دست بعضی از شاخص های سلامتی و حتی کم شدن عمر و کاهش کیفیت زندگی می شود. دلایل متنوعی بر علل چاقی توسط پزشکان ارائه شده است اما مهمترین دلیل آن تمایل بیش از اندازه بدن ما به ذخیره انرژی به صورت چربی و به اصطلاحی خوردن زیاد است. اما این یک مشکل جدی برای یک فرد می باشد و بیشتر کسانی که با چاقی مبتلا شده اند احساس ناراحتی می کنند و درصدد رفع این معضل می باشند به همین منظور در این قسمت از سایت  سلامت آکاایران چند راه برای آب کردن شکم و سوزاندن چربی شکم به شما آموزش می دهیم و با رعایت این نکات چربی های اضافی بدن شما از بین رفته و دوباره اندامی عادی خواهید داشت.

 آب کردن شکم,اب کردن شکم,شکم بزرگ

چاقی شکم

اگر احساس می کنید که شکمتان بزرگ شده است و کمربند اذیتتان می کند ممکن است در نتیجه ی جمع شدن هوای بیش از اندازه در روده ها باشد. برای کاهش تشکیل هوای زیاد در این بخش و صاف تر شدن شکم باید از مصرف مواد غذایی حاوی قندهای غیرقابل هضم بپرهیزید. توصیه می کنیم مصرف کلم ها مانند کلم برگ، گل کلم، بروکلی، پیاز، نخود، خیار، حبوباتی مانند عدس، لوبیا قرمز و غیره را کاهش دهید. از نوشیدن آب گازدار، نوشابه ها و تمام نوشیدنی های گازدار دیگر بپرهیزید. تا حد امکان از جویدن آدامس بدون قند نیز خودداری کنید؛ چون حاوی شیرین کننده هایی هستند که در لوله ی گوارش تخمیر می شوند.

در زیر به نکاتی که باعث کوچک تر شدن شکم می کند اشاره می کنیم :

قطع مصرف هله هوله
دکـتر "لزلی بونسی" از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی اظــهار می دارد: "بسیاری از آبنباتها و اسنکها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب می شود که شکم شما نفخ کند."

بدوید (در حدود 2 کیلومتر)
دکتر "دیانا تیلور" از دانشگاه کالیفرنیا، ایالت سنفرانسیسکو، بخش حفظ سلامتی معتقد است که: "ورزش های سنگین، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین امر موجب می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند. اما نرمش ملایم و متعادل (مثل یوگا و پیاده روی) به آب شدن چربیها سرعت می دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می کند."

رژیم غذایی

به نقل از آکاایران : هرگاه اسم رژیم می آید ممکن است در ابتدا چیز سختی به نظر برسد در صورتی که اصلا اینگونه نیست. منظور از رژیم، نخوردن نیست که کاری سخت باشد بلکه رژیم یعنی درست خوردن. لازم نیست خیلی رژیم سفت و سختی را رعایت کنید، چراکه در این برنامه 6 هفته ای برای آب کردن شکم از ورزش هم استفاده می شود. پس صرفاً کارهای زیر را ظرف این 6 هفته انجام دهید:

اول: سرخ  کردنی و روغن را به مدت 6 هفته فراموش کنید.

دوم: از هر نوع ماده قندی مصنوعی مثل آب نبات، قند و شکلات پرهیز کنید.

سوم: مصرف مواد نشاسته ای مثل نان، برنج، سیب زمینی و... را در حد توان به حداقل رسانده و مصرف آب را به حداکثر برسانید.

چهارم: هنگام گرسنگی سعی کنید بیشتر از میوه و سبزیجات استفاده کنید.

آب کردن شکم,اب کردن شکم,شکم بزرگ 

سوزاندن چربی شکم

_ ماهی
 ما از مطالعات روی جانوران می دانیم که اگر رژیم غذایی فقیر از امگا ۳ باشد، ریتم طبیعی غده پینه آل (غده صنوبری شکل به اندازه نخود فرنگی که در مرکز مغز قرار دارد) مختل می گردد، و ترشح ملاتونین، یعنی هورمون خواب دچار تغییر می شود. اگر برنامه غذایی تان کمبود امگا 3 داشته باشد در این صورت در زمان های طبیعی استراحت خود نمی خوابید و در نتیجه بیدار می مانید.
از سوی دیگر، تغذیه غنی از امگا ۳ می تواند باعث افزایش سلامت قلب و کاهش خطر زوال عقل، و بهبود سلامت عمومی شود. در رابطه با کاهش وزن، بسیاری از غذاهای حاوی امگا ۳ غنی از پروتئین هستند و تحقیقات بسیاری نشان می دهند که پروتئین باعث احساس سیری می شود. حتی کالری بیشتری هم برای هضم و جذب پروتئین به نسبت چربی و کربوهیدرات سوخته می شود.
_ آجیل
اگر بهانه دیگری برای آجیل خوردن نیاز دارید، باید بگوییم که این خوراکی های چرب منبعی عالی برای منیزیم هستند که باعث بهبود روحیه می شود. کمبود منیزیم در بدن باعث می شود قسمتی از مغز که ترشح ملاتونین را تنظیم می کند از کار باز مانده و خواب شما مختل می گردد. در ما انسان ها کمبود منزیم می تواند باعث اختلالات فصلی (SAD)، افسردگی و حالت اشتیاق به خوردن کربوهیدرات ها در تاریکی زمستانه شود.
شیر 
هرچند که هنوز ارتباط کلسیم و کاهش وزن ثابت شده نیست ( در برخی بررسی ها به عنوان عامل مؤثر در کاهش وزن معرفی می شود و در برخی برعکس )، اما آشکار شده که در مورد برآمدگی شکم، شیر اثر مثبتی دارد.
یک بررسی توسط محققین دانشگاه آلاباما در بیرمنگام در سال ۲۰۱۰ نشان داد، در گروهی ۱۰۰ نفره از زنان غیر یائسه، در آن هایی که رژیم غذایی پرکلسیمی داشتند، چربی به طور قابل ملاحظه ای کمتر بود. در واقع به ازای هر ۱۰۰ میلی گرم کلسیمی که آن ها در روز مصرف می کردند 3 سانت از چربی زیر شکمی (چربی بدی که دور اندام های داخلی شکم را می گیرد و باعث افزایش خطر بیماری های قلبی و سرطان می شود) آنها کمتر شده بود. همانند منیزیم، کلسیم هم می توانند کمک کند که بهتر بخوابید و اگر زیاد پیش می آید که با بی حسی یا گرفتگی عضلات از خواب بیدار شوید، کمک می کند که عضلات، فیبرها و اعصاب راحت تری داشته باشید.
آب کردن شکم,اب کردن شکم,شکم بزرگ 

سوزاندن چربی شکم

لوبیا

جایگزین کردن پروتئین های گیاهی مانند لوبیا با پروتئین های حیوانی در رژیم غذایی،می تواند به سلامتی قلب شما بسیار کمک کند.

در سال2011 مطالعه پزشکان نشان داد چنانچه مدت شش ماه از یک رژیم گیاهی مناسب استفاده شود، کالری آن باعث می شود چاقی رو به افزایش افراد به خوبی کنترل شود و منجر به کم شدن وزن افراد مبتلا به دیابت شود.

رژیم غذایی گیاهی باعث سوزاندن چربی بیش از حد شکم می شود.

هان کالوا از پزشکان محقق در موسسه پزشکی بالینی و تجربی پراگ است، او در خصوص لایه اضافی زیر پوست که چربی نام دارد این سوال را مطرح می کند که بهترین نوع پروتئین برای سلامت خود و محیط زیست چیست؟ که پاسخ آن را لوبیای سیاه عنوان می کند.

غلات سبوس دار

هنگامی که محققان از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا داوطلب شدند در برنامه های کاهش وزن به مدت سه ماه شرکت نمایند دستور غذایی آنها بدین صورت بود که یک گروه فقط غلات سبوس دار استفاده نمایند و گروه دیگر نیز تنها غلات تصفیه شده (تماما بدون سبوس) مصرف کنند، در حالی که دریافتند فیبر موجود در غلات سبوس دار، برخی فوائد انحصاری دارد متوجه شدند که با خوردن آنها چربی در ناحیه شکم به میزان قابل توجهی ذوب شده است، همچنین پژوهشگران متوجه شدند که غلات سبوس دار سرشار از منیزیم هستند، که یک ماده معدنی در تنظیم متابولیسم چربی است.

این حرکات را هر روز انجام دهید

خیلی مهم است که انجام برخی حرکات مربوط به لاغری موضعی را تبدیل به عادت روزانه تان بکنید. توصیه می کنیم هر روز صبح، زمانی که از خواب بیدار می شوید همانطور که به پشت دراز کشیده اید، عضلات شکمتان را منقبض کنید. پس از پنج ثانیه صبر، با نفس عمیق عضلات تان را شل کنید. هر قدر که وقت دارید و می توانید این حرکت را تکرار کنید.

حرکت دیگری که برای آب کردن چربی پهلوها موثر است، این است که به پهلو دراز بکشید، زانوهایتان را روی هم بگذارید و کمی جمع کنید؛ سپس بالاتنه را به آرامی از زمین جدا کنید و سپس به حالت اول بازگردید.

این حرکات را برای هر پهلو ۲۵ تا ۳۰ بار تکرار کنید؛ سپس در همان حالتی که به پهلو خوابیده اید، پاهایتان را دراز کنید و هر دو را با هم از زمین بلند کرده و پس از چند ثانیه به حالت اول بازگردید.

آب کردن شکم,اب کردن شکم,شکم بزرگ
 

آب کردن شکم

ماساژ را دریابید

برای اینکه از شر شکم نفخ کرده خود خلاص شوید و چربی های دور کمر و پهلوهایتان آب شود، از روغن گیاهی ترخون استفاده کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که شکم و پهلوهایتان را با این روغن گیاه ماساژ دهید.

توصیه می کنیم ۱۰ قطره روغن گیاهی ترخون را با ۱۰ قطره روغن فندق مخلوط کنید و بعد از هر وعده غذای اصلی روی شکم و پهلوهایتان بمالید. پوستتان را به آرامی ماساژ بدهید تا روغن جذب آن شود.
صبور باشید و تلاش کنید

احتمالا در اطرافتان افرادی هستند که لاغری موضعی را غیرممکن می دانند و معتقدند نمی توان چربی های دور کمر را نابود کرد. به باور این افراد، جراحی زیبایی تنها راه از بین بردن چربی های اضافی است. برای همین این روزها اکثر آقایان و خانم ها روش سریع را انتخاب می کنند و خیلی زود خود را به تیغ جراحی می سپارند؛ زیرا تصور می کنند سریع ترین و بهترین روش را انتخاب کرده اند؛ در حالی که باید بدانید با صبر و تلاش می توانید با روش های طبیعی و کم خطر، سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید و این چربی های اضافی را آب کنید.

برای رهایی از چربی های شکم و پهلوها تا می توانید ورزش هایی مانند دو، شنا یا دوچرخه سواری انجام دهید. با این ورزش ها می توانید چربی های کل بدنتان را آب کنید که چربی پهلوها و دور شکم نیز از این امر مستثنی نیستند.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

برای از بین بردن چربی گلیسیرین چه باید کرد , برای ازبین بردن چربی گلیسیرین جه باید کرد , ایا سوختن چربیهای پهلوها باعث سوزش میشوود , راه فوق موثر در كوچك شدن شكم و داشتن نفخ , تحقیق در مورد علل صاف و کوچک شدن سنگ ها , 4 روش برای تهیه ی کرم لاغری چربی سوز , بعد از ورزش چی بخوریم چربی سوزی بشه , بادمجان برای چربی دور شکم مفید است , غذاهای مناسب برای اب کردن چربی شکم , چند نکته برای از بین بردن چربی شکم , آیا الکل چربی پوست رو ازبین میبرد , دمنوش قوی برای چربیهای شکم و پهلو , کدام آجیل چربی شکم را ذوب می کند , چگونه چربی روی مثانه را بسوزانیم , بهترین داروی برای روان بودن شکم , ضد اب کردن قسمتی از بدن در حمام , چه روغنی خوبه براسفت شدن بازوها , درمان چاقی شکم با گیاهان دارویی , روایت در مورد شکم پر حموم کردن , روایت در مورد شکم پر حمام کردن , ساخت معجون چربی سوز با رازیانه , میشه فقط چربیهای شکم رو آب کنم , نابودی بافت چربی با چربی سوزها , بهترین دارو برای اب دکردن چربی , چگونه با دویدن شکم را ۀب کنیم؟ , داروی گیاهی برای کوچک کردن شکم , داروی گیاهی برای کوچک شدن شکم , بهترین دارو برای اب کردن چربی , تاثیر داخل بردن شکم در لاغری , داروی گیاهی مختص اب کردن شکم , از بین بردن چربی شکم با سرما , معجون لاغری سریع شکم و پهلو , برای کوچک شدن شکم چی بمالیم , کوچک شدن شکم با داروی گیاهی , اول شکم اب کنم یا حجم بیارم , صابون برای آب شدن چربی بدن , سوزاندن چربی شکم با دارچین , بهترین چربی سوز شکم و پهلو , داروی گیاهی برای لاغری شکم , عرقیات چربی سوز شکم و پهلو , آب کردن کامل چربی های شکم , دلیل دیر اب شدن چربی پهلو , کرم لاغری چربی سوز خانگی , چه چیزی شکم رو اب می کند , برنامه سریع اب کردن شکم , اب کردن چربی شکم و پهلو , دارو برای روان شدن شکم , پر کردن آدرس اپل آی دی , فقط شکم و میشه آب کنم , روزه برای آب کردن شکم , براي آب كردن چربي شكم , طب سنتی چربی سوز شکم , اب کردن شکم با دویدن , جراحی شکم چربی اضافه , نوشیندی اب کردن شکم , ژل لاغری شکم و پهلو , نوشیدنی اب کردن شکم , باجربی بوست جه کنیم , چربی سوزی سریع شکم , لوسيون مخصوص لاغري , کرم چربی سوز لاغری , چربی های شکم و موز , قرص لاغر کننده شکم , کرم چربی سوز خانگی , شامپو کافئین کی دی , زیر ناف چیزی بودن , اب کننده چربی شکم , گرم کننده سریع اب , پر شدن شکم از باد , ماساژور لاغری شکم , داروهای لاغری شکم , آب کردن کامل شکم , اب كردن سريع شكم , چالش آب کردن شکم , آب کردن چربی شکم , زنیان و چربی شکم , آب کردن سریع شکم , اسکات و چربی وزی , طب سنتی چربی شکم , ضد آب کردن برگه , ذوب قلیایی چیست , روغن لاغر کننده , پر آب کردن لیمو , معجون لاغری شکم , امپول لاغری شکم , گیاهی لاغری شکم , ماساژ لاغری شکم , حرکات شکم چربی , کاهش چربی شکم , روغن چربی سوز , زنیان سوزاندن , چربی داخل شکم , به پهلو دویدن , روان شدن معده , چربی زیر شکم , شل کردن شیکم , نرم کردن شکم , کار کردن شکم , افتادگی معده , اب كردن شكم , شل شدن شکم , چربی شکمل , قور یا غر , چربی شکمی

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
سفید کردن

علت تغییر رنگ دندان و رفش سفید کردن دندان

ادویه ای که به سفید کردن دندان های شما کمک می کندسفید کردن دندان فرایندی است که رنگ طبیعی دندان را برمی گرداند. این فرایند با نام بلیچینگ دندان نیز شناخته می شود. سفید کردن دندان
برطرف کردن ریزش مو با نسخه گیاهی

برطرف کردن ریزش مو با نسخه گیاهی

درمان ریزش مو با نسخه ی گیاهیدرمان ریزش مو یکی از رایج ترین دلایل مراجعه زنان و مردان سراسر دنیا به پزشک است. در این راه روش های مختلفی برای درمان تجویز می شود که اخیرا روشی طبی
با نصف کردن قرص منتظر این اتفاقات بد باشید!

با نصف کردن قرص منتظر این اتفاقات بد باشید!

خطرات جدی نصف کردن قرصبرخی مردم نصف مسکن را مصرف می کنند اما متخصصان تاکید می کنند قرص هایی را که وسط آن خط ندارد نباید نصف کرد، زیرا با نصف کردن قرص دوز کامل دارو به بدن نم
10 راه محو کردن خط لبخند

10 راه محو کردن خط لبخند

از بین بردن خط لبخند با روش خانگی 10 راه محو کردن خط لبخند خط لبخندی که بخاطر بالا رفتن سن ایجاد می شود را
خمیر دندان

طرز درست کردن خمیر دندان خانگی زغالی

آموزش درست کردن خمیر دندان خانگیاغلب ما روزمان را با مسواک زدن دندان هایمان شروع می کنیم اما هیچ وقت به تاثیرات خمیردندان های تجاری بر روی دندان هایمان فکر نکرده ایم. این خمیر دن
کاهش چربی خون

کاهش چربی خون با درست مصرف کردن ماهی قزل آلا

نتایج مطالعات تلاش می کنند امگا ۳ ماهی قزل الا می تواند فشار خون و ضربان قلب را در بیماران صرع تنظیم کند و از تعداد تشنج های آن به طور قابل توجهی بکاهد. برای کاهش چربی خون بدنتا
سرفه کردن

فواید سرفه کردن در آرنج

به گزارش ایران استایل فواید سرفه کردن در آرنج وقتی به انواع آلرژی های فصلی یا امراضی مانند آنفلوآنزا و سرماخوردگی مبتلا می شویم با سرفه و عطسه مواجه می شویم. ب
مزایای حجامت کردن

مزایای حجامت کردن

به گزارش ایران استایل مزایای حجامت کردن حجامت فواید درمانی زیادی به خود اختصاص داده است. این روش درمانی برای پاکسازی و دفع سموم از بدن استفاده می شود.  در این
کوچک کردن شکم

کوچک کردن شکم با ورزش – 2

کوچک کردن شکم با ورزش – 2 وسایلی نظیر شکم بندهای لاغری به تنهایی هیچ تاثیری در تناسب اندام شما ندارند همه ما دوست داریم شکمی صاف و کوچک داشته باشیم،با حرکات ورزشی مانند&
تبلیغات