آکاایران: خشک شدن پوست کف پا

درمان خانگی خشکی کف پا

هوای سرد، بالا رفتن سن و حتی نوع کفش می توانند منجر به خشک شدن پوست کف پا شوند، هرچند این عارضه خطرناک نیست، اما خوشبختانه درمان های خانگی راحت و مؤثری برای رفع این مشکل وجود دارد.

درمان خانگی خشکی کف پا

آکاایران: درمان خانگی خشکی کف پا

درمان خشکی کف پا شامل سه مرحله است: لایه برداری، نرم کردن پوست، محافظت از پوست.
لایه برداری: میزان یکسانی از روغن زیتون و شکر قهوه ای را با هم ترکیب کنید تا اسکرابی همگن به دست آید. آن را بر تمام سطح پا بخصوص قسمت هایی که خشک ترند بمالید و برای 10 تا 15 دقیقه پاها را ماساژ دهید. برای پاک کردن اسکراب پاها را با آب سرد بشویید و سپس با حوله ای تمیز بخوبی خشک کنید.
محافظت از پوست: برای محافظت از بافت پوست پا از وازلین استفاده کنید. مقدار زیادی وازلین را به سرتاسر پا، بین انگشتان، پاشنه و حتی رویه پا بمالید.
بهتر است این کار را در شب انجام دهید تا چربی و رطوبت لازم بخوبی به عمق پوست پا برسد. فراموش نکنید برای جلوگیری از لیز خوردن پس از استفاده از وازلین جوراب بپوشید.
نرم کردن پوست: برای نرم کردن پوست خشک ابتدا باید پاها را خیساند. معادل یک فنجان عسل را در تشتی آب گرم حل کنید و پاهای خود را 15 دقیقه در آن بگذارید. اگر پوست پا دچار خشکی و ترک شدید است این زمان را طولانی تر کنید.
آنزیم های طبیعی عسل سرعت بهبود را افزایش می بخشند و پوست شما را نرم می کنند. افزایش گردش خون در پا یکی از راه های مبارزه با خشکی پوست پا است و خیساندن مرتب پاها گردش خون را در پا افزایش می دهد.

منبع: روزنامه ایران
.

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات