آکاایران: به گزارش ایران استایل

درمان سرطان کلیه

آکاایران: درمان سرطان کلیه با ترکیب دو دارو

به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، در آزمایشات کلینیکی اولیه که روی بیماران مبتلا به سرطان کلیه پیشرفته فاقد سابقه درمان انجام گرفت، مشخص شد این شیوه نوین فاقد هرگونه عوارض جانبی ناخواسته است.
داروی Axitibin که مانع فرآیند شکل گیری رگ های خونی به منظور تغذیه تومورهای سرطانی می شود، در سال ۲۰۱۲ میلادی به عنوان دارویی موثر برای بیماران مبتلا به سرطان کلیه مورد تایید سازمان غدا و داروی آمریکا قرار گرفت.
داروی Pembrolizumab نیز یک داروی ایمن درمانی است که مانع به کارگیری مکانیزم های دفاعی بدن توسط سلول های سرطانی و فرار این سلول ها از حمله سلول های ایمنی می شود. این دارو برای درمان چندین نوع سرطان از جمله ملانوم، سرطان ریه، سر و گردن مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفته است؛ اما تا کنون مطالعات جامعی درباره تاثیر آن بر سرطان کلیه انجام نشده است.
تحقیقاتی که پیش از این در مورد ترکیب داروهای بازدارنده رگ زایی و ایمن درمانی انجام گرفته نشان دهنده تولید مواد بسیار سمی و عوارض جانبی بسیار مضر برای بیماران بوده و به همین علت استفاده از این شیوه چندان مورد توجه محققان قرار نگرفته است. اما اکنون ترکیب دو داروی، امید تازه ای را برای درمان سرطان کلیه پیشرفته ایجاد کرده است.
نتایج این تحقیقات در تاریخ ۱۰ فوریه در سمپوزیوم مجاری تناسلی و ادرای ASCO در سانفرانسیسکو ارائه شد.
علمی (۶)**۹۲۵۹**۱۴۴۰
مترجم: سپیده کاشانی** انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار حوزه سلامت را در ایران استایل دنبال کنید

سلامت – پزشکی – دکتر – بیماری – درمان – قرص – نشانه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات