تسکین سردرد

آکاایران: موثرترین راه های تسکین سردرد فاقد مصرف قرص و دارو

آکاایران: موثرترین راه های تسکین سردرد فاقد مصرف قرص و دارو

سردرد در افراد به دلایل مختلف بوجود می آید. سردرد طولانی مدت و شدید یکی از دردناک ترین بیماری ها می باشد که باید جدی گرفته شود. در ادامه این مطلب از سایت فراناز راه های تسکین سردرد فاقد استفاده از قرص و دارو را می خوانید. با ما همراه باشید.

هر قردی ممکن هست در هفته بسیار سر درد شود ، و بدترین کار این هست که خود را متصل دارو و قرص کند ، زیرا این کارها باعث میشود تا فرد معتاد دارو بشود و عوارض های جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.
خوشبختانه برای برطرف شدن این عارضه و درمان سردرد و از بین رفتن اسپاسم های عضلانی راه حل ساده ای وجود دارد که اجرای آن در خانه میتواند خستگی و سردرد ناشی از یک روز کاری پر مشغله را از شما دور کند. تنها کافی هست این ماساژ را یاد بگیرید و مرحله به مرحله روی سر، گردن و شانه اعضای خانواده اجرا کنید.

ساکت ترین اتاق را انتخاب کنید

برای شروع ماساژ بهتر است خلوت ترین و ساکت ترین اتاق خانه را گزینه کنید. گزینش مکانی مناسب و آرام یکی از فاکتورهای اساسی برای ارائه ماساژی موثر و پرفایده است. هر چه محیط آرام تر و هوای پاکیزه و اکسیژن داشته باشد میتواند کمک بیشتری به تخلیه استرس، فشارها و تنش های عصبی فرد کند.

در صورتی که فضای ماساژ و شیوه ارائه ماساژ صحیح و مناسب باشد فرد، اضافه بر آن که با تسکین سردرد و کاهش دردهای ناشی از اسپاسم عضلانی در ناحیه گردن روبه رو میشود بلکه حس بهتری در دم و بازدم و دریافت اکسیژن محیط خواهد داشت. برای این کار نیاز به محیطی آرام، یک صندلی راحت و موسیقی آرام برای  آرامش اکثر فرد دارید.

عضلات شانه را ریلکس کنید
برای شروع ماساژ از فرد بخواهید که روی صندلی بنشیند. برای او توضیح دهید که درصورتی که میزان فشار انگشتان شما به روی بدنش موجب بروز درد در آن ناحیه می شود، شما را فورا با خبر کند. در این شرایط او آماده است تا ماساژ را دریافت کند بنابراین برای شروع از عضلات شانه او شروع کنید.

برای این کار کافی است سرانگشتان هر 2 دست را روی شانه فرد قرار داده و با کمک هر 2 انگشت شست فشارهایی را از پایین به سمت بالا در 2 سوی شانه تکرار کنید. حرکت انگشتان شست باید از پایین به سمت گردن باشد. در این مرحله باید تمامی عضلات شانه را تا زیر خط یقه لباس به خوبی و با همین شیوه ماساژ دهید.

انقباض عضلات شانه را برطرف کنید
در این مرحله نیز همانند مرحله گذشته با کمک هر 2 دست و این بار با حرکت های گرد و دورانی 2 انگشت شست به تخلیه استرس و تنش ها که منجر به بروز انقباض های عضلانی در ناحیه کتف و شانه میشوند، کمک کنید. این ماساژ ها نیز عضلات ناحیه شانه و کتف را تا زیر خط یقه لباس در بر میگیرند. به این ترتیب با اجرای این 2 مرحله از ماساژ، عضلات ناحیه شانه فرد خون رسانی بهتری را در این ناحیه احساس می کنند و با تخلیه تنش ها و انقباض ها کم کم آرام و ریلکس می شوند.

تسکین درد گردن با ماساژ
برای تسکین درد گردن که ناشی از اسپاسم های عضلانی در این ناحیه است کافی است از 2 انگشت شست برای ارائه این ماساژ بهره گیری کنید. در این حالت گردن فرد را میان هر 2 دست گرفته و 4 انگشت هر 2 دست را روی گردن او قرار دهید.
سپس با کمک 2 انگشت شست به ماساژ آرام عضلات گردن بپردازید. بهتر است این ماساژ به صورت دورانی و آرام باشد. این ماساژ را باید دقیقا روی عضلاتی که بین خط یقه و خط رویش موی فرد قرار دارند، اجرا کنید. مراقب باشید فشاری که به عضلات ناحیه گردن بیمار وارد  می کنید در حدی باشد که او احساس ناراحتی و درد نکند.

خستگی را از شانه ها دور کنید
در این مرحله کافی است ساعد خود را روی شانه فرد قرار دهید به گونه ای که کف دست های شما به سمت زمین باشد.در این مرحله آرام ساعد را به سمت بیرون بچرخانید به گونه ای که بتوانید کف دست ها را مشاهده نمایید. این مرحله را چند بار روی شانه های فرد تکرار کنید. سعی کنید از عضلات نزدیک گردن شروع کرده و این حرکت را به سمت عضلات خارجی شانه هدایت کنید تا تمام خستگی ها و تنش ها را از عضلات شانه به طور کامل خارج کنید.

این ناحیه را 3 بار ماساژ دهید
در این مرحله لازم است با کمک دست راست خود پیشانی فرد را نگه دارید و دست دیگرتان را پشت گردنش قرار دهید به گونه ای که انگشتان دست شما گردن را در بر بگیرند. در این حالت با حرکت آرام دست خود را از سمت پایین به سمت بالا هدایت کنید و سعی کنید خیلی آرام فشار خفیفی را بر عضلات این ناحیه وارد کنید و آرام آرام به ماساژ این ناحیه بپردازید. این کار کمک می کند تا جریان خون در این ناحیه تقویت شده و انقباض عضلات در ناحیه گردن نیز به حداقل میزان خود برسد.

تقویت گردش خون در سر
برای تقویت جریان گردش خون در ناحیه سر و از بین بردن دردهای ناشی از خستگی و انقباض عضلات ناحیه سر و گردن کافی است از انگشتان هر 2 دست کمک بگیرید و با کمک آن ها درست مانند حالتی که مو های خود را در حمام شامپو می کنید به ماساژ سر و موها بپردازید.
به گزارش فراناز در این حالت باید توجه کنید که از بند دوم انگشتان دست کمک بگیرید تا ماساژ نرم و لطیفی را به عضلات و پوست سر ارائه کنید. این کار موجب تخلیه تمام انرژی های منفی و تنش های یک روز کاری شده و آرامش ویژه ای را به فرد هدیه می کند.

 منبع :massagenasim.blogsky.com

مطالب مرتبط »
درمان انواع سردرد با روش های طب سنتی

هنگامی که دلیل سردرد برایتان مشخص نیست!

درمان سریع سر درد با فشار دادن کف پا

اگر موقع آمیزش جنسی دچار سردرد می شوید بخوانید!

این سردرد با ورزش بدتر می شود

.

منبع : faranaz.com

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات