آکاایران: علائم بیماری مخملک در کودکان

علائم بیماری مخملک در کودکان علت مرگ بسیاری از بیماران در قرن بیستم، مخملک یا تب اسکارلت شناسایی شد. همانطور که از نامش پیداست این بیماری از باکتری Streptococcus Pyogenes به وجود می آید که فرد را دچار التهاب گلو می کند. اسکارلت به معنای بثورات قرمز روشن است که در کل بدن فرد مبتلا ظاهر می شود .

بیماری مخملک

آکاایران: علائم بیماری مخملک در کودکان | سلامت

علائم بیماری مخملک در کودکان

این بیماری از طریق همین بثورات قرمز رنگ تشخیص داده می شود. تب اسکارلت بیشتر در سنین ۵ تا ۱۵ سال دیده می شود. در دوران ویکتوریا، این بیماری یک بیماری بسیار خطرناک شناخته می شد که هر نوزادی با ابتلا به آن جان خود را از دست می داد. با این وجود، پزشکان شاهد افزایش تعداد نوزادان مبتلا به این بیماری در قرن حاضر هستند. فقط در ایالت بریتانیا، در سه سال گذشته بیشتر از ۱۷ هزار مورد تب اسکارلت یا مخملک گزارش شده است.

پس نباید این بیماری را نادیده بگیریم و بگوییم که فقط در گذشته اتفاق می افتاده است. والدین باید با علائم این بیماری آشنا شوند و به محض مشاهده اولین علائم اقدام کنند. خوشبختانه، درمان های آنتی بیوتیکی به درمان این بیماری کشنده کمک کنند. اما اگر کودکی در مرحله پیشرفته بیماری تشخیص داده شود، کلیه ها، قلب و اندام های اصلی او به خاطر این بیماری دچار مشکل می شوند.

بیماری مخملک

علائم بیماری مخملک در کودکان

انتقال بیمارِی مخملک بین کودکان دارای تماس نزدیک رخ می دهد

در زیر به شش نشانه از بیماری تب اسکارلت یا مخملک اشاره می کنیم:

.

منبع : bijame.com

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات