ایا از خواص پوست موز و پرتغال چیزی میدانید؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ایا از خواص پوست موز و پرتغال چیزی میدانید؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


آکاایران: پوست موز نیز سرشار از آنتی اکسیدان ها، موادمعدنی و ویتامین ها می باشد که در حالت عادی بیماری ها را درمان کرده و بهبازسازی سلول هاکمک می کند.

خواص پوست پرتقال و موز

پوست پرتقال

یک پرتقال متوسط حاوی 60 فلاونوئید و 170 غذای گیاهی متفاوت است که برای پوست، سیستم بدن و همچنین خانه شما بسیار سودمند است. فلاونوئید مذکور بدن را در برابرسرطان و پوکی استخوانبیمه می کند. از آنجا که پوست پرتقال تلخ است،هضم غذارا بهبود بخشیده و سرعتسوخت و سازرا بالا می برد.

همچنین بهتهوع، استفراغ و سوزش سردلکمک می کند. پودر شده پوست پرتقال نیز میزانسرفه و آسمرا کاهش داده و به بهبود سیستم تنفسی کمک می کند.مطالعات نشان داده است که پوست پرتقال قادر است کلسترول و تری گلیسیرید را حل کند. این بدان معناست که مصرف پوست این میوه برایافراد چاقبا کلسترول بالا بسیار مفید است.

پوست این میوه، خواص فوق العاده ای درپاکسازی و تعادل روغن پوست صورتدارد، که توصیه می شود افراد دارای پوست چرب به وسیله این میوه پوست خود را صاف و نرم کنند.باید گفت که خواصضد التهابی و ضد قارچیپوست پرتقال گزینه بسیار مناسبی برایجوش و آکنهاست.

از خواص خوراکی پوست پرتقال می توان بهطعم دهیعالی آن اشاره کرد. آب نبات های ساخته شده از پوست پرتقال اشتها را بهبود می بخشند و به دلیل دارا بودن ویتامین ث، سیستم دفاعی بدن را نیز تقویت می کند.

پوست موز

پوست این میوه نیز سرشار از آنتی اکسیدان ها، موادمعدنی و ویتامین ها می باشد که در حالت عادی بیماری ها را درمان کرده و بهبازسازی سلول هاکمک می کند.پوست موز درتسکین پوست،کاهش خارشدر هنگام گزش حشرات وبهبود سریع زخم ها و کبودی هابسیار موثر است.همچنین، مصرف منظم و قراردادن بر روی گونه و صورت باعثسفتشدنپوستمی شود و باکاهشچینوچروکهمراه است.

نکته بسیار جالب اینجاست که با ماساژ پوست موز بر روی دندانها به مدت چند هفته شاهد تاثیرات عجیب آن درسفید کردن دندانخواهید بود.اگر ازوجود زگیلدر بدن خود رنج می برید، کافی است تکه ای از پوست این میوه را هرشب تا صبح بر روی آن قرار دهید. این کار را به مدت یک هفته انجام دهید.شواهد نشان داده است که پوست موز درکاهش سردردفوق العاده عمل می کند، تنها کافی است آن را بر روی پیشانی قرار داده و اجازه دهید تا مواد مغذی جذب پوست گردد.

.
منبع : pcparsi.com
ایا از خواص پوست موز و پرتغال چیزی میدانید؟ گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات