سالم ترین و بهترین نان از نظر طب سنتی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سالم ترین و بهترین نان از نظر طب سنتی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: در منابع طب ایرانی آمده است که اگر آرد را با شیر و روغن مخلوط و ترجیحا از شیره، شکر، دوشاب و زرده تخم مرغ هم در آن استفاده کنند، نانی مطلوب و مغذی به دست می آید به نان شیرمال معروف است. این نان اگر با همین ترکیبات در نانوایی ها تهیه و با کیفیت خوبی طبخ شود، می تواند جایگزین نان صبحانه شود.
به گزارش آکاایران: نان خرما یکی دیگر از نان هایی است که در نانوایی های سنتی پخته می شود. در لابلای خمیر این نان، خرما می گذارند و هم زمان با طبخ خمیر، خرما هم پخته می شود. از نظر متخصصان طب ایرانی، خوردن چنین نانی مشکل خاصی ندارد اما چون رطوبت خرما وارد خمیر می شود و نان را خمیری شکل و دیرهضم می کند، زیاده روی در خوردن آن مطلوب نیست، مگر اینکه نان خرما در فرآیند طبخ کاملا خشک شده باشد.
,بهترین نان سبوس دار,سالم ترین نان,طرز تهیه نان شیرمال
آکاایران: سالم ترین و بهترین نان از نظر طب سنتی
نان هایی که از شیره میوه هایی چون انگور، خرما یا شیره انجیر تهیه شده باشند ارزش تغذیه ای بیشتری دارند و اغلب نان های محلی که به واسطه افزودن دانه هایی چون کنجد، رازیانه، زنیان، بادیان، سیاه دانه و زیره مزه دار می شوند نه تنها نان را مقوی و طعم دار می کنند بلکه مصرف کننده را از عوارض گوارشی و کبدی اغلب نان هایی که با آرد سفید فاقد سبوس تهیه می شوند نیز دور نگاه می دارند.
بر این اساس پیشنهاد می شود همچون گذشته، در نان های شیرین به جای شکر از شیره میوه ها، و در خمیر نان علاوه بر کنجد از سایر دانه های روغنی استفاده شود. همچنین توصیه شده که قبل از مصرف چنین نان هایی، اجازه دهید نان کمی خنک شود و بعد آن را میل کنید؛ چون از دیدگاه طب سنتی، نان گرم و تازه از تنور درآمده، دیرهضم است و سبب افزایش تشنگی می شود.
.
منبع :
سالم ترین و بهترین نان از نظر طب سنتی گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات