در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا پودر سفید کننده دندان ضرر دارد؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مضرات و عوارض پودر سفید کننده دندان

امروزه یکی از محصولات تجاری که به بازار مصرف مردم وارد شده است پودرهای سفید کننده دندان هستند. این محصولات با استفاده از مواد شیمیایی تهیه شده و تاثیرات بسیار مخربی را بر دندان ها وارد می کنند.
به گزارش آکاایران: به گزارش سلامت نیوز، شهنی زاده رییس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، با اشاره به پودرهای سفیدکننده دندان که امروز افراد بسیاری از آن استفاده می کنند، گفت:دندانپزشکان به هیچ وجه استفاده از پودرهای سفیدکننده را توصیه نمی کنند زیرا مواد داخل این پودرها سیلیس بوده که خاصیت سفیدکنندگی و تمیزکنندگی دارد.
وی با بیان اینکه استفاده طولانی مدت پودرهای سفیدکننده خطرات زیادی برای سلامت دهان و دندان دارد، افزود:مواد داخل این پودرهای سفیدکننده طولانی مدت خراش هایی را برای روی دندان ایجاد می کند که خود آنها باعث می شود در آینده به دلیل گیرکردن موادغذایی و رنگدانه های غذا در این خراش ها، سلامت دندان به خطر افتاده و دندان ها دچار پوسیدگی شوند.
سفید کننده دندان
آکاایران: آیا پودر سفید کننده دندان ضرر دارد؟
رییس انجمن دندانپزشکان عمومی، استفاده از خمیردندان های ایرانی را به دلیل تازه بودن مواد داخل آنها توصیه کرد و گفت:مواد خمیردندان های ایرانی مانند فلوراید مورد استفاده در آنها تازه بوده و به همین دلیل برای سلامت دندان مفید تر است.
شهنی زاده عنوان کرد: در انتخاب خمیردندان مصرفی باید به برچسب آن و اینکه برای چه افرادی خمیردندان توصیه شده، توجه کرد. بر روی برخی خمیردندان ها نوشته شده ضد حساسیت، اما فردی که این خمیردندان را استفاده می کند هیچ حساسیتی ندارد، علاوه بر این برخی خمیردندان ها برای افرادی که مشکلات لثه ای دارند تولید شده، با این حال یک فرد عادی از آن استفاده می کند که این درست نیست و برای سلامت دهان و دندان خطرآفرین است.
وی یادآور شد: هر فردی باید مسواک و خمیردندان مناسب خود را مصرف کند تا سلامتی دهان و دندان خود را به خوبی حفظ کند.
.
منبع :

آیا پودر سفید کننده دندان ضرر دارد؟ گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات