در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد علائم اولیه خطر ابتلا به «سرطان پوست» +عکس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرطان پوست شایع ترین سرطان در ایالات متحده و بسیاری کشور های جهان است و براساس آمار ها تخمین زده می شود که از هر پنج آمریکایی یک نفر گرفتار سرطان پوست می شود.
به گزارش آکاایران: بخش ناخوشایند سرطان پوست این است که چندین علت مشترک ناشی از عادت های غلط در زندگی عامل ابتلا به این سرطان شناخته شده می شوند.
علائم اولیه خطر ابتلا به «سرطان پوست» +عکس
سرطان پوست
آکاایران: علائم اولیه خطر ابتلا به «سرطان پوست» +عکس
به منظور حفظ سلامت بدن و پیشگیری از رشد باید علائم سرطان پوست را شناخت و در صورت عدم اطمینان در صورت مشاهده موارد شک برانگیز  به پزشک مراجعه کرد.
آگاهی از بروز لکه های نوین پوستی یا تغییر در بدن می تواند تفاوت بین درمان سرطان پوست و گسترش سلول های سرطانی شدید باشد.

۷ علامت هشدار دهنده سرطان پوست

در زیر علائم هشدار دهنده   سرطان پوست ذکر شده که هرگز نباید آن ها را نادیده بگیرید و با مشاهده آن ها باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

خال های نوین یا متفاوت

در صورتی که خال هایی متفاوت یا نوین از سایر خال های بدنتان مشاهده کردید نباید آن را نادیده بگیرید وبلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

خطوط تیره در ناخن

بسیاری از مردم نمی دانند که سرطان پوست در هر نقطه از بدن من جمله ناخن های انگشت دست و پا علائمی به جا می گذارد که یکی از آن ها خطوط تیره بر روی ناخن هاست.

مشکلات بینایی

این نشانه ای از ملانوم چشم است که در آن نقطه ها یا لک هایی بر روی پشت چشم شما ظاهر می شود.

جوش هایی که از بین نمی روند

سرطان پوست سلولی می تواند مانند یک جوش باشد که از بین نمی رود، زخم هایی که درد ندارند، پوسته پوسته شدن های مکرر می تواند نشانه هایی از سرطان پوست باشد.

زخم یا لک روی نقاط خاص بدن

بسیاری از مردم عادت دارند که یک پای خود را روی پای دیگرشان بیندازند دارای زخم های خوش خیم هستند، اما همیشه باید برای ایمنی و پیشگیری از ابتلا به سرطان این زخم ها مورد بررسی قرار گیرند.

 تغییر رنگ دور اسکارها

اگر مشاهده کردید که اطراف اسکار زخم دچار تغییر رنگ شده بلافاصله به پزشک مراجعه کنید حتی اگر این زخم خوش خیم باشد.
سرطان پوست

نقاط تیره در محیط های مخاطی بدن

سرطان ملانوما در غشا های مخاطی دهان، حفره بینی، ناحیه مقعد و دستگاه تولیدمثلی با ایجاد نقاط تیره بروز می کند.
.
منبع :
علائم اولیه خطر ابتلا به «سرطان پوست» +عکس گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات