در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عوارض وحشتناک جعبه های فست فود برای سلامتی انسان! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مواد شیمیایی مصنوعی که به بسته بندی مواد خوراکی اضافه می شود تا مانع از نشت آب، روغن، سس و چربی فست فود به خارج از جعبه شوند خود باعث ابتلای افراد به انواع بیماری ها می شود.
به گزارش آکاایران: براساس تحقیقات این ماده روغنی و گریس مانند ازمواد شیمیایی به نام پلی فلوئوراکلیک (PFAS) تشکیل شده اند که می توانند جذب مواد غذایی شوند و به این ترتیب باعث ابتلای افراد به بیماری هایی همچون انواع سرطان، اختلال تیروئید، ناباروری و بلوغ زودرس شوند.
این مواد شیمیایی درمقابل گرما و حرارت مقاوم هستند، اما جذب مواد غذایی شده و زمینه ساز ابتلای مصرف کننده به انواع بیماری ها می شوند.
عوارض وحشتناک جعبه های فست فود برای سلامتی انسان!
عوارض وحشتناک جعبه های فست فود برای سلامتی انسان!  - آکا
آکاایران: عوارض وحشتناک جعبه های فست فود برای سلامتی انسان!
کارشناسان آمریکایی برای بررسی اثرات مواد شیمیایی موجود در جعبه های مقوایی انواع فست فود بر سلامت انسان ها، حدود ۴۰۰ جعبه از انواع برند های مشهور فست فود در سراسر قاره آمریکا را جمع آوری کرده و در ۴۶ درصد از آن ها درصد بالایی از جذب مواد شیمیایی به خوراکی های درون جعبه را شناسایی کرده اند.
مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که تا چند سال آینده این مواد شیمیایی را از بسته بندی جعبه های فست فود ها جمع آوری می کنند، اما هنوز در بسیاری از کشور های جهان از جمله چین از این مواد در بسته بندی ها استفاده می شود.
از جمله گروه های پرخطر که این مواد شیمیایی می تواند تاثیرات بسیار مخرب بر سلامت  ازخود به جای بگذارد کودکان و زنان باردار هستند، زیرا بدن آن ها به شدت درمقابل مواد شیمیایی حساس و بی دفاع است.
عوارض وحشتناک جعبه های فست فود برای سلامتی انسان!  - آکا

این خطر بوی‍ژه برای کودکانی که روز های زیادی از هفته فست فود به صورت سفارش از راه دور مصرف می کنند بسیار جدی و نگران کننده است.
علاوه بر آسیب به سلامت انسان ها، این مواد شیمیایی جذب محیط زیست نمی شوند و با وجود بازیافت شدن به همراه کاغذ ماهیت شیمیایی خود را حفظ کرده که می توانند به اکوسیستم و محیط زیست آسیب جدی بزنند.
عوارض وحشتناک جعبه های فست فود برای سلامتی انسان!  - آکا

براین اساس کارشناسان به افراد توصیه می کنند از خوراکی های سالم دروعده های غذایی خود استفاده کنند، درصورت تمایل به استفاده از فست فود، مصرف آن در رستوران خطر کمتری دارد، زیرا نیاز به بسته بندی در کاغذ های روغنی آغشته به مواد سمی و سرطان زا نیست.
منبع: باشگاه خبرنگاران
.
منبع :

عوارض وحشتناک جعبه های فست فود برای سلامتی انسان! گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات