سبزی هایی که شما را مبتلا به آلزایمر می کند!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سبزی هایی که شما را مبتلا به آلزایمر می کند! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کارشناسان به تازگی دریافته اند مصرف سبزیجات حاوی آهن از جمله اسفناج می تواند در مغز فرآیندی شبیه به زنگ زدگی سطح فلزات ایجاد و زمینه ساز ابتلا به بیماری آلزایمر شوند.
به گزارش آکاایران: محققان با بررسی بر روی افراد میانسال و سالمند دریافته اند چنانچه سطح آهن خون و پروتئین بتا آمیلوئید در خون بالا باشد امکان ابتلا به آلزایمر در فرد بیشتر وجود دارد و برعکس هرچه سطح آهن خون کمتر باشد خطر ابتلا به این بیماری کمتر است.
کارشناسان بر این اساس در حال طراحی دارویی برای مقابله و درمان آلزایمر هستند که بتواند زنگ زدگی و مرگ سلول های مغزی را از بین ببرد.
بیماری آلزایمر از جمله رایج ترین اشکال زوال مغزی است که اکنون دردنیا میلیون ها نفر به آن مبتلا هستند و کارشناسان تخمین می زنند در صورت عدم برنامه ریزی صحیح برای کنترل و مبارزه با آن درسال های آینده به یک چالش جهانی تبدیل شود.
محققان کانادایی که در خصوص اثر سبزیجات حاوی آهن بر رنگ زدن سلول های مغزی تحقیق می کنند دارویی به نام PMN۳۱۰ antibody تولید کرده اند که عوارض جانبی بر بدن انسان ندارد و می تواند به بازسازی سلول های مغزی بپردازد، کارشناسان امیدوار هستند این دارو پس از انجام آزمایشات موفقیت آمیز در سال ۲۰۲۵ وارد بازار های جهانی شود.
پژوهشگران اکنون در حال بررسی اثرات دارو های ضد آهن برروی بیماران مبتلا به آلزایمر هستند، اما تا زمان به دست آوردن نتایج قطعی توصیه می کنند افراد تغییری در رژیم غذایی خود ندهند و تنها اگر دچار اختلال حافظه شده اند تا حدی کمتر از زمان عادی از سبزیجات حاوی آهن یا مکمل های ویتامینی تحت نظارت پزشک استفاده کنند.
سبزی هایی که شما را مبتلا به آلزایمر می کند!
,پیشگیری آلزایمر,جدیدترین داروی آلزایمر,خواص گیاهان
آکاایران: سبزی هایی که شما را مبتلا به آلزایمر می کند!
دلیل کارشناسان برای مصرف مواد غذایی حاوی آهن به افراد این است که به نظر نمی رسد سطح آهن موجود در خون ربطی به پدیده زنگ زدگی سلول های مغزی داشته باشد و تحقیقات در این خصوص برای کسب نتایج قطعی ادامه دارد.
منبع : میزان
.
منبع :
سبزی هایی که شما را مبتلا به آلزایمر می کند! گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات