نسخه های طب سنتی برای کمبود ویتامین D - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نسخه های طب سنتی برای کمبود ویتامین D ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: علائم شایع کمبود ویتامین D شامل بی حوصلگی، احساس ضعف و زود خسته شدن، دردهای استخوانی، تیرگی پوست، تعریق زیاد سر، مشکلات روده ای و… است.

به گزارش آکاایران: با این حال متأسفانه امروزه کمبود ویتامین D در ایران و جهان بسیار شایع است.سن بالای ۵۰ سال، چاقی و دور بودن از نور آفتاب از مهم ترین علل ایجاد کمبود ویتامین D است ولی شیوع آن در میان زنان, مردان و سنین مختلف بالا و قابل توجه است.

علائم شایع کمبود ویتامین D، شامل بی حوصلگی، احساس ضعف و زود خسته شدن، دردهای استخوانی، تیرگی پوست، تعریق زیاد سر، مشکلات روده ای و… است که البته هیچ یک تشخیص قطعی به دست نمی دهند.

مهم ترین و مفیدترین روش جبران این کمبود ویتامین D این است که روزانه پوست بدن خود را در معرض نور جان بخش خورشید قرار دهیم چون این ویتامین کمتر با تغذیه تأمین می شود.

,برای ویتامین دی چه بخوریم,کمبود ویتامین d,متخصص طب سنتی,[categoriy]

آکاایران: نسخه های طب سنتی برای کمبود ویتامین D

اما خوب است بدانیم که زرده تخم مرغ، لبنیات (به ویژه کره و خامه)، ماهی ها (به ویژه آزاد، تُن، کولی و حلوا)، جگر و برخی غلات از منابع ویتامین D هستند که با مشورت پزشک افراد می توانند به فراخور در رژیم غذایی خود قرار دهند.
نکته مهم برای رفع کمبود ویتامین D این است که افراد روزانه از نور آفتاب، بهره ببرند.

.

منبع :

نسخه های طب سنتی برای کمبود ویتامین D گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات