آکاایران: تمیزی طبیعی سرویس بهداشتی!

بهداشت, روی خط خبرگزاری ها

به گزارش آکاایران: تمیز کردن خانه با جوهر نمک، وایتکس و مایعات مختلف ضدعفونی کننده کار سختی نیست، اما این مواد ممکن است به شما و اعضای دیگر خانواده آسیب برساند.
حمام از مکان هایی است که برای تمیز کردن آن از مواد شیمیایی زیادی استفاده می شود. برای ضد عفونی کردن و برطرف کردن  جرم آب و کف و چیزهای دیگر، نیاز به استفاده از مواد شیمیایی است، اما این مواد قابل جابه جایی با مواد طبیعی هستند. در شماره های قبل درباره تمیز کردن آشپزخانه و ظروف با مواد طبیعی چیزهایی خواندید، در این شماره به شما یاد می دهیم، چطور حمام تان را با مواد طبیعی بی خطر تمیز کنید.
پرده و شیشه های دور دوش
عطر یا آبلیمو:
کمی اسپری بدن یا آبلیمو را روی یک پارچه تمیز بپاشید و با آن پرده یا شیشه های دور دوش را تمیز کنید. این کار را دو بار در ماه انجام دهید تا جلوی رسوب کردن جرم کف و ایجاد قارچ روی آنها را گرفته باشید.
سینک و دیوارهای سرامیکی
صابون مایع و جو ش شیرین:
صابون مایع را به مقدار مساوی با جوش شیرین مخلوط کنید و آن را روی سینک کدر شده یا دیوارهای جرم گرفته بمالید. بعد از 10دقیقه با آب بشویید و از معجزه ای که اتفاق افتاده لذت ببرید. این محلول حتی زه کشی بین کاشی ها را هم سفید خواهد کرد.
سرکه:
اگر دیوارها قارچ زده یا جرم گرفته، سرکه را روی نواحی آلوده اسپری کنید. اجازه دهید 15دقیقه بماند و بعد با آب بشویید.
کف
یک لیوان سرکه را در 4 لیوان آب داغ بریزید، دستمال را به آن آغشته کنید و تمام کف را دستمال بکشید. سپس می توانید با یک دستمال مرطوب، دوباره سطح را پاک کنید.
جوش شیرین:
اگر بین زه کشی های سرامیک های کف حمام سیاه شده می توانید برای تمیز کردن آن از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را با آب خمیر کنید و روی ز ه کشی ها بمالید و بعد از یک ساعت آن را بشویید.
وان یا محفظه زیر دوش
اگر وان یا محفظه زیر دوش جرم آب گرفته، می توانید برای تمیز کردن آن از سرکه کمک بگیرید. مقداری سرکه در وان بریزید و بگذارید شب تا صبح بماند. سپس آن را با آب یا اگر بوی سرکه باقی مانده با یک شوینده ملایم مثل صابون بشویید. اگر لازم است کمی اسکاچ هم بکشید. مطمئن باشید جرم وان از بین خواهد رفت.
شیرآلات
لیمو:
برای مبارزه با کدر شدن لوله ها می توانید کمی آبلیمو را روی یک دستمال بچکانید و آن را روی شیرآلات بمالید. بگذارید شب تا صبح بماند و بعد آن را با آب بشویید.
خمیردندان:
لوله ها و شیرهای آب با خمیردندان هم تمیز می شوند. کمی خمیردندان را با استفاده از یک دستمال روی شیرآلات بمالید و آنقدر بسابید تا براق شوند و بعد از مدتی می توانید آنها را بشویید.
توالت
بوراکس:
کمی بوراکس در کاسه توالت بریزید و بگذارید شب تا صبح بماند. سپس توالت را برس کشیده و چند بار سیفون را بکشید.
الکل:
برای ضدعفونی کردن سینک بهتر است ماهی یک بار آن را با الکل تمیز کنید. بعد از شست وشوی کامل کمی الکل صنعتی روی پنبه بمالید و تمام سینک را با آن تمیز کنید. بعد از مدتی آن را با آب بشویید.
سرکه را با یک اسپری روی تمام سینک اسپری کنید و بعد از 15 دقیقه با اسکاچ و آب بشویید.
bartarinha.ir

.

منبع :

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات