در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آیا ژل های ضدعفونی کننده دست موثر هستند؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: آیا ژل های ضدعفونی کننده دست موثر هستند؟

بهداشت, روی خط خبرگزاری ها
به گزارش آکاایران: این روزها ژل هایی با نام ضد عفونی کننده دست ها و از بین بردن آلودگی و ویروس دست ها فراوان شده اند ، آیا واقعا تاثیر دارند؟
ژل های ضدعفونی کننده دست، تاثیری روی ویروس آنفلوآنزای خوکی ندارند
ویروس این آنفلوآنزا چون از طریق هوا منتشر می شود، لذا تماس با سطوح آلوده از اهمیت کمتری در این مورد برخوردار است.
پژوهشگران تاکید کردند: تمیز کردن دست ها با ژل های ضدعفونی کننده در پاکسازی عفونت حاصل از ویروس آنفلوآنزای خوکی تاثیری ندارد.
این ژل ها معمولا الکلی هستند و در زمان همه گیری های آنفلوآنزا استفاده از آنها توصیه می شود اما محققان می گویند در مورد ویروس آنفلوآنزای خوکی یا (H1N1) تاثیر این ژل در عفونت زدایی خیلی ناچیز است.
پژوهشگران می گویند: ویروس این آنفلوآنزا چون از طریق هوا منتشر می شود، لذا تماس با سطوح آلوده از اهمیت کمتری در این مورد برخوردار است.
محققان در این پژوهش که نتایج یافته های خود را در «کنفرانس مواد آنتی میکروبیال و شیمی درمانی» ارائه کرده اند، تاکید می کنند که ضدعفونی کننده های الکلی برای دست که فعالیت ضد ویروسی زیادی دارند به میزان پیشگیری در کاهش شدت عفونت های ویروسی ناتوان هستند.
محققان  تاکید کردند که این پژوهش پیشنهاد می کند برای محافظت در برابر عفونت حاصل از این نوع ویروس ها بیشتر باید مراقب انتشار ویروس ها از طریق هوا بود تا برای مقابله با آن بتوان به راه کار موثرتری دست پیدا کرد.
pcparsi.com
.
منبع :
آیا ژل های ضدعفونی کننده دست موثر هستند؟

آیا ژل های ضدعفونی کننده دست موثر هستند؟ گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات