آکاایران: عوارض استفاده از لباس های خارجی دست دوم (تاناکورا)

بهداشت, روی خط خبرگزاری ها

به گزارش آکاایران: دکتر محمدعلی نیلفروش زاده رئیس مرکز تحقیقات پوست و سالک اصفهان گفت: در بین طیف وسیع خریداران لباس های تاناکورا، افراد مختلفی از قشرهای متفاوت جامعه مشاهده می شود که لزوما همه طرفداران این لباس ها را افراد فقیر و نیازمند جامعه تشکیل نمی دهند و هر کدام برای انتخاب خود دلیل خاصی دارند اما این در حالی است که جوشاندن، شست و شو و اتو کردن باعث از بین رفتن تمام میکروب های پوستی نمی شود و بسیاری از این میکروب های باداوم می توانند موجب ایجاد بیماری در افراد شوند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: بسیاری از میکروب ها حتی بعد از شست و شو هم از بین نمی روند و تا زمان زیادی دوام خواهند داشت به طور مثال قارچ ها می توانند عامل خطرزایی برای استفاده کنندگان از این لباس ها باشند و اگر به بدن افراد منتقل شوند ابتدا با خارش و مشکلات پوستی و بعد با خطرات جدی عفونتی همراه خواهند بود.

دکتر نیلفروش زاده ادامه داد: خطرات این لباس ها را از دو بعد می توان بررسی کرد اول انتقال بیماری های عفونتی و دوم خطر حساسیت زایی موادی که در پروسه عرضه برای ضدعفونی کردن این لباس ها استفاده می شود.

وی یادآور شد: لباس های زیر که در تماس مستقیم با بدن هستند، بیشتر موجب انتقال بیماری شده و لباس هایی مانند کت، کاپشن و شلوار کمتر بیماری همراه خواهند داشت. بنابراین توصیه می شود اگر افراد به هر دلیلی قصد خرید لباس های دسته دوم دارند از خرید لباس هایی که در تماس مستقیم با بدن هستند، پرهیز کنند.

ایسنا

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لباس تاناکورایی , تاناکورا چیست؟

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات