دمنوش های مفید برای خوابی آسوده - آکا

آکاایران: دمنوش های مفید برای خوابی آسوده

آکاایران: پربیننده ترین هـا

بسکی، متخصص تغذیه با اشاره به دمنوش های خواب آور و آرامش دهنده اظهارداشت: دمنوش گیاهی چای بابونه با طبعی معتدل آرامش را به اعصاب و خصوصاً معده برمی گرداند و این دمنوش شستشو دهنده کلیه ها و دشمن تب و انگل محسوب می شود.

به گزارش آکاایران: وی بیان کرد: دمنوش هل برای افرادی که سیستم تنفسی شان دچار مشکلات زیادی است داروی طبیعی و مفیدی بوده و هل سبب کنترل اعصاب و هیجانات روزمرگی می شود و مصرف این دمنوش قبل از خواب، یک آرامشی را در هنگام استراحت به افراد هدیه می دهد.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه دمنوش نعنا فلفلی سبب تسکین بدن است، افزود: این گیاه با چای به خوبی قابلیت ترکیب دارد و به خاطر نعنای آن بسیار مقوی و افکار و خیالات نادرست را از افراد دور می سازد و یک خواب مفید و با نشاطی برای مصرف کننده به ارمغان می آورد.

بسکی ابراز داشت: دمنوش دارچین به سبب خاصیت ضد اسپاسمی عضلات نوشیدنی خوبی برای تنظیم قندخون افراد است و اگر افراد از نفخ و یا پریشان خوابی رنج می برند با مصرف این دمنوش خواب راحتی در طول شب خواهند داشت.

وی ادامه داد: گل گاوزبان خاصیتی گرم و ضد ودایی دارد و به همین خاطر آرامبخش و خواب آور بوده و برای دردهای عصبی، کلیوی مؤثر است و این گیاه علاوه بر سردرد برای درمان تشنج و صرع اثربخش است.

بسکی، در پایان گفت: چای لیمو طبیعتی گرم دارد و مناسب برای دردهای بی خوابی و پریشان خوابی های شبانه است و این دمنوش برای میگرن و سردرد همچنین طپش قلب مفید است.


منبع: پرسیار
.

منبع :

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات