آکاایران: بهترین شامپو برای موهایمان کدام است؟ از کجا بفهمیم که چه شامپویی مناسب جنس پوست سر و موهای ماست؟

به گزارش آکاایران: بسیاری از مردم هنوز در انتخاب شامپوی مناسب برای موهایشان مشکل دارند و نمیدانند چه نوع شامپویی برای موهای آنها مناسب است!

برخی از افراد شامپوهای زیادی را تست کرده اند ولی هیچکدام از انها مشکلات موی سر انهارا برطرف نکرده است در این طور مواقع باید به پزشک مراجعه نمایید اما پزشک از کجا میفهمد که موهای شما چه شامپویی را نیاز دارد؟

ما در این بخش از مجله آکا ایران نکاتی که پزشک به آن برای انتخاب شامپو توجه میکند را اشاره خواهیم کرد که میتوانید مطابق آن شامپوی مورد نیاز موهای خود را انتخاب و تهیه کنید.

بهترین شامپو برای مو

بهترین شامپو برای موهایمان کدام است؟ - - آکا

آکاایران: بهترین شامپو برای موهایمان کدام است؟

بهترین شامپو

 

نکات مهم برای انتخاب بهترین شامپو

اسید استیک یکی از مواد تشکیل دهنده شامپوها میباشد که وظیفه از بین برد پوست مرده سر و گرد و غبار درون مو را بر عهده دارد

موها ،پس از مدت زمانی،نسبت به شامپو ،مقاومت نشان نمی دهند.ولی اگر جنس مو  چرب است  باشد و یا از محصولاتی برای موهای خودبکار می برید که شامل وکس هستند ، بهتر است هر چند وقت یک دفعه  ،شامپویی را بکار ببرید که سبب شفافیت و بهبود ساختار موهاشود.

همچنین ببینید: خودتان شامپو درست کنید بدون مواد شیمیایی

Limonene و دیگر اسیدهای سیتریک ،برای تعادل PH شامپوها اضافه می شود.اسید استیک به خاطر خاصیت پاک کنندگی موثر خود شناخته شده است ،چرا که می تواند پوست مرده و گرد و خاک را از سطح پوست سر پاک کرده و ظاهر آن را سالمتر و شفاف تر سازد.

چه نوع شامپویی برای شما مناسب است؟

محصولات مراقبتی و تقویت کننده مو ،می توانندبرای سلامت و شادابی مو ،بسیار مفید و موثر باشند .یکی از اجزاء تشکیل دهنده مفید شامپوها Polyquaternum -10 است که به خوبی توسط پروتئین موها جذب شده و حجم خوبی به موها می دهد ،به علاوه ، الکتریسیته ساکن را کاهش داده و موجب براق شدن و شفافیت موهای شما خواهد شد.

 برای دارا بودن موهایی همیشه تمیز و شفاف ،آیا باید چند بار موها را در حمام چند بار با شامپو شستشو دهیم؟

با پیدا کردن شامپویی مناسب جنس موهای خود ،فقط یکبار شستشو کافی است و بارهای دوم و سوم کار چندانی برای موهای شما انجام نخواهد داد.

مواد تشکیل دهنده یک شامپوی استاندارد شامل چه ترکیباتی است؟

Ammonium lauryl sulphate یا آمونیوم لوریل سولفات ،یک سورفکتانت با فوم بالا بوده که پیوندهای هیدروژنی در آب را مختل کرده و با نفوذ آن به داخل مو ،آنرا عمیقا تمیز می کند.

برای براق کردن مو  چه کار باید کنیم؟

علاوه بر شستشو با آب سرد که موجب سرحالی و هوشیاری بدن ،سفت شدن پوست بدن و شفافیت بیشتر موها می شود ،استفاده از محصولاتی حاوی سیلیکون نیز ،با بستن کوتیکول های مو ،هم به درخشندگی موها کمک زیادی می کند و هم از دو شاخه شدن موها جلوگیری می کند.

همچنین ببینید: عکس: شامپو تریاک ، ضد ریزش مو!

Behentrimonium chloride یک ترکیب موم مانند و آنتی استاتیک و Cetrimonium chloride ،یک محلول چهار تایی محلول در آب است که هر دو در ترکیبات نرم کننده ها در نظر گرفته شده و موجب شفافیت و براق شدن موها خواهند شد.

برای ترمیم دو شاخه شدن مو چه کاری می توان انجام داد ؟

در این مورد احتمالا بیشترین کاری که می توان کرد ،استفاده از ماسک های تقویت کننده و مخصوص موهای در شاخه شده و آسیب دیده ونیز رفتن به آرایشگاه و کوتاه کردن موها می باشد.

اما استفاده از محصولات شوینده ای که حاوی سیلیکون و موم زنبور عسل باشد ، موقتا و تا زمانی که موها را کوتاه کنید ،می تواند با ترمیم موقت موها ،ظاهر آنها را بهتر نشان دهد.

همچنین ببینید: به موهایتان به جای شامپو جوش شیرین و سرکه بزنید

انتخاب بهترین شامپو

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

احمد شامبو امضا , شامپو کلوبتازول

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
تبلیغات