ساخت دستگاه کوچکی با عملکرد تقلید قلب - مجله علمی ایران

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ساخت دستگاه کوچکی با عملکرد تقلید قلب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته بیماری و بهداشت از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ساخت دستگاه کوچکی با عملکرد تقلید قلب
آکاایران: ساخت دستگاه کوچکی با عملکرد تقلید قلب

آکاایران: مجله علمی ایران : دانشمندان موفق به ساخت یک اندام سه بعدی بر روی تراشه شدند که می تواند عملکردهای بیومکانیکی خارق العاده قلب را تقلید کند.

به گزارش ایندین اکسپرس، این دستگاه نوین که دو میلیونم قلب انسان است، نیروی مکانیکی اعمال شده به سلول های قلبی را کنترل می کند.
به گزارش آکاایران: این دستگاه متشکل از یک رشته نازک از سلول های قلبی انسان در حدود ۰.۰۱۴ اینچ است.
از این دستگاه نوین می توان برای تشخیص چگونگی پاسخ سلول های قلبی به تحریک الکتریکی و بارهای مکانیکی استفاده کرده و همچنین به دلیل کوچک و کم هزینه بودن آن می توان از آن برای غربالگری داروها و سموم استفاده کرد.
چارلز هنگ، دانشیار دانشگاه واندربیلت اظهار کرد: در حال حاضر، ما مدل های زیادی برای مطالعه چگونگی پاسخ قلب به استرس نداریم و فاقد داشتن این مدلها توسعه داروهای نوین بسیار دشوار است.
اما این مدل نوین به ما کمک می کند تا چگونگی بروز مشکلات در قلب را درک کنیم.
یکی از مزایای مهم این دستگاه نوین بر خلاف قلب های دیگری که تاکنون بر روی تراشه ساخته شده این است که به محققان اجازه می دهد تا رشد سلول های قلبی را شبیه به آنچه که آنها در قلب های زنده تجربه می کنند تحت کنترل خود بگیرند.
این پژوهش در مجله Acta Biomaterialia به چاپ رسیده است.
.
منبع :
ساخت دستگاه کوچکی با عملکرد تقلید قلب گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات